Jump to content
Българският форум за музиканти

Revalver


James Hetfield

Recommended Posts

  • Отговори 182
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да , така е , но за Ревалвера са си кът банките....За Ринга намерих стотици , но пък не съм фен . Яд ме е , че не мога да си запаметявам моите с Ревалвер МК3 . Днес успях да махна съскането на ВСТ варианта и отключих импорта на прести , което пак си е някакъв успех както се казва .

Все пак някой ако има пълната версия ще се радвам да се предложат някой негови прести на навалицата :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Имам следния проблем.Когато пусна ReValver или GuitarRig 3 немога да пускам едновременно с твоа музика от някой плеър.Компютъра ми е лаптоп Dell Inspiron 1525 с вградената му саунд карта и с Asio4ALL под Windows 7(на Vista също нестава).Когато опитам да пусна музика ми изписва,че устройството се използва от друга програма.Ако пробвам първо да пусна музиката и след това Ревалвъра там където избирам изход вместо изходите на саунд картата ми изписва -Not connected-,а статуса в ASIO панела е unavilable.

Преди когато свирех с десктоп компютъра нямаше подобен проблем,а беше доста по-стар и отново с вградената му саунд карта под Windows XP.

 

Има ли начин да излъжа машината за да позлвам и двете програми едновременно?Примерно с някакъв VST хост който да смесва звука от ревалвъра и някакакъв VST плеър съответно...

 

Благодаря предварително и ако има такава тема се извинявам,но не я открих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

не знам дали ще съм от помощ особено, но мисля че имаш 2 опции да постигнеш желаното:

 

1) Да ползваш вградените плеъри (2 бр.) на Guitar Rig-а за да плейваш желаната музика. Предполагам, че ще намериш как да си ги пуснеш..има си иконки в GUI-то на програмата. Внимание: всеки от плеърите има бутонче, с което да му кажеш дали просвирваното файлче да се "оцапа" с пресета за китарата или да го свири чисто. Трябва да избереш да е чисто...иначе става голям джангър :hysterical:

 

ReValver-а не помня дали имаше вграден преър... май не, за което го порицаваха във форумите.

 

 

2) Мисля, че има някаква версия на ASIO, която е нещо от рода ASIO Full Duplex и позволява драйвера да бъде използван от няколко програми едновременно. Но как точно ще накараш плеъра да ползва този драйвър не знам... май повечето ползват само дефолтнатия. Не съм тествал този вариант... по-скоро съм го чел някъде из форума.

 

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да знам за рига за плеърите и знам възможностите им,но са ми неудобни при смяна на парчетата трябва да търся по директории,а от уинампа ми е по-лесно с библиотеката.

Другото е,че предпочитам ReValver,понеже звука му ми харесва повече.

Това ASIO става ли за всички карти и от към латенция как ще е ?Иначе Winamp мисля,че може да се настройва кой драйвър да ползва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bratmito,

искам да ти напомня, че ако Skype ти е стартиран (обикновено повечето го оставят да се стартира заедно с Windows), е хубаво да отидеш в настройките му (на Skype) и да махнеш отметките при: Позволи на скайп да регулира звука :greenangel:

 

Евентуално ще трябва да рестартираш Asio4All драйвера или цялта си система.

 

 

Много мулти-медийни и интернет приложения (Skype, ICQ, Google Talk, разни плеърчета и стрийм протоколи) изземат входящите или и изходящите потоци на аудио карата ти и Asio4All ги третира като вече заети, тъй като той няма Duplex (поне не съм виждал в настройките му такава отметка). Предполагам това е проблема. Опитай и кажи... ще намерим решението. ;)

Също така имай предвид, че е най-добре плеърите като Winamp да не използват същевремено Asio-то, което ползваш с други програми. Знам че има ASIO Output плъгини за Winamp и Foobar. Моят съвет е в Winamp да изпозлзваш OutToWave.dll

Редактирано от Kurt Uvash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Виждам, че предпочиташ да ползваш ReValver 3 като standalone, сиреч без да го зареждаш през DAW-програма (host). Така самостоятелно той наистина няма опция за Освобождаване на използвания ASIO драйвер (пък и Asio4All май няма Duplex mode).

 

Aко обаче използваш Cubase SX3 трябва да отодеш в меню: Device -> Device Setup... -> Audiobay -> (вдясно) сложи отметка на: Release driver in Background

Ако използваш Reaper иди на: Options -> Preferences... -> Audio -> (вдясно) слагаш отметка на: Close audio device when stopped (виж и дргите под нея, ако трябва и тях)

Така като си заредиш ReValver 3 като VSTi, вече не би трябвало да не може да си пуснеш Winamp. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Aко обаче използваш Cubase SX3 трябва да отодеш в меню: Device -> Device Setup... -> Audiobay -> (вдясно) сложи отметка на: Release driver in Background

...

Това е друго нещо. Пуска драйвера, когато Кюбейс не ти е активното приложение. Демек свири ти проджекта, цъкнеш на Уинамп (или някой друг софт) и Кюбейса спира.

Мисля, че се търси едновременно плейване от двете места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф, ама и аз къде гледам, кво чета... вярно че едновременно иска. Явно иска подложката или песента да я зареди в Winamp, а същевременно (доакто върви песента-подложка в Winamp), да бичи отгоре с ReValver-a. Хм-м... това мисля... че няма как да стане с Asio4All или пък зависи до голяма степен и хардуерно как стои въпросът с вградената аудио-карта, която позлва batmito, въпреки че по-скоро от драйвера трябва да е. Също напълно възможно е от версиите на Windows, които ползва, макар че Asio4All го дават работещ включително с Windows Vista. Дори да стане при мен... аз съм с XP, така че няма да е меродавно моето пробване. :girl_cray2:

 

Но си спомянам, че никога не съм имал подобен проблем, когато съм тествал Reaper и Cubase. След малко ще го пробвам, че ме заинтригува дали в standalone китарните плъгини ще работят. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

След упорити издирвания из интернет пространството успях да си сваля Ревалвера. Обаче като всяка нормална програма ми иска сериен номер, но проблема е, че не мога да намеря. Ако има някои, който да пусне едно номерче ще съм му много благодарен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.