Jump to content
Българският форум за музиканти

Неприятно бучене...


kiik

Recommended Posts

чейна ми е пределно прост:

китара - дистер - кубе

проблема е там, че отнякъде се появява неприятен брум и по метода на изключването стигнах до извода, че идва от токоизправителя за дистера, защото когато работи на батерия го няма..... как да го премахна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако ти е някакво евтино токоизправителчето, нормално.. Дай повечко пари за някой по-добре направен или си вземи акумулаторна батериийка + зарядно.

 

п.п. имаше и някакви шашми да се добавят кондензатори преди намотката, ама ми е мъгла как точно става <_<

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса е дали е нормално това и дали и на вас ви се е случвало, щото досега не съм коментирал с някого подобен проблем.....

а с акумолаторна батериика ок, оба4е проблема ше е да преценя кога и е време да я свалям да я зареждам, щото ще усетя, ч е и е време чак когато тотално ми омаломощее дистера, а през повечето от другото време звука пак няма да е къвто трябва поради постепенното и изтощаване.....така де, разбрахте ме <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси из раздел "Изработка и ремонт на музикални инструменти". Дъвкали сме я тази тема.

 

Най-общо казано проблемът ти е, че захранването ти не е добре филтрирано. Ето на прима виста няколко темички:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=7100

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=9992

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=9948

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако ти е някакво евтино токоизправителчето, нормално.. Дай повечко пари за някой по-добре направен или си вземи акумулаторна батериийка + зарядно.

 

п.п. имаше и някакви шашми да се добавят кондензатори преди намотката, ама ми е мъгла как точно става :godbless:

моето трафче струва 4 лв...и не дава брум...

 

 

 

 

Купи си траф на 300 мА и мисля че няма да имаш проблем(на толкова са изчислени повечето ефекти)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ С риск да се повторя, прочети изцяло първото мнение по тази тема:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=9992

 

Сложил съм както графиките с различните изправители, така и мп3-ки с различни такива (вкл. китайско което си бръмчи доста прилично).

 

Повечето камиончета имат смешно по-ниска консумация от 300 мА:

 

AMT California [3, 50 mA]

AMT Fatal Tube [3.86 mA]

Boss DS1 [7.29 mA]

Boss Metal Zone [15.58 mA]

Dunlop CryBaby 535Q [1.39 mA]

Behringer BDI-21 [23.00 mA]

 

Още по тази тема има тук:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=9948

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В допълнение на изчерпателните отговори на Ники само ще кажа, че най-лошата идея е да се купи "специализиран" адаптер. Просто няма такова нещо. А и е грозно да дадеш 30 лева за "специализиран" адаптер, след като китайския от 4 лева + два кондензера и стабилизатор за още 2 лева вършат същата работа!!! Аз така съм направил и храня два камиона без ник'ви грижи. Виж линковете, които е дал Ники има всичко по темата. Успех! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се спреш на вариант с батерия,по-добре ползвай алкална такава,на някоя сравнително прилична фирма (Varta,Duracell etc.) - акумулаторните падат в продължение на даден период,дори и да не се употребяват.

 

Иначе всеки си преценява сам за себе си.Лично аз съм избрал следния вариант:

 

00001280.jpg

 

TU-2.jpg

 

pcs20a.jpg

 

С помощ от тези три нещица си захранвам останалите ефекти на BOSS,спецификата на BOSS TU-2 позволява захранване на още до 7 бр. "камиончета",стига общата им консумация да не надхвърля 200 mA.Освен това е убийствен тунер. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бос имат най-безсрамните цени за трафове в космоса.Имам 2 като на колегата Мефистофел.Не ,че не са добри но са 40-50 лева парчето и са само 200 мл.ампера.

 

Мисля ,че най добре би било ако някой знае да каже на човека,откъде да си купи подходящ (евтин и добър)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ние казахме - какъв да е китайски 500мА (даже и 300 стигат), два кондензатора + стабилизатор 7809 и т'ва е. Спи града! За няма и 8 лева... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси,толкова ли са скъпи батериите,на мен овърдрайва ми кара по 2 месеца с една..

Доста по-удобно е да не ти се мотаят жици и да не търсиш контакт. :happy:

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с Digitech камионче, батерията кара 30-60 минути, то даже в упътването си пише че поради използването на еди какви си компоненти, камиончето харчи повече ток и неможе да батерия (това е за метал мастер, ама май и при другите е така)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.