Jump to content
Българският форум за музиканти

set ot pa600 na pa800


marek4o

Recommended Posts

Мартин87 - Колега за съхранение на звуци и всичко останало като памет говориме, ама само да ти кажа че те не се съхраняват в рам-паметта :).

 

 

 

Рам-памет е енерго зависима памет и най-общо-казано е като временна буферна памет във всяка система - ТЯ НИЩО НЕ СЪХРАНЯВА !!! и в момента в който огасиш свирката си тя остава напълно-презна.

 

Съдържанието като сотуер,сетинги,звуци и т.н.т се записва в енергонезависима памет било то Nand-Flash IC, HDD,SSD,Flash Drive и т.н.т

 

Така че мартине, може да си голям музикант, но не си на достатъчно високо техническо ниво, и има доста още какво да допълваш към знаниятата си от техническа гледна точка .

 

:)

 

Тук си прав,за рама и другата памет и съм напълно съгласен.Но какава ще ни е файдата от корг па 800 със хард от 4 терабайта и рам само 64 мегабайта?Знаем ,че семплерите със по-голям рам почти винаги са снабдени и със друга памет като ссд,хард или някаква карта.Предпочитам някои неща които знам да ги запазя за себе си и пак казвам съм напълно съгласен със твоята посока от дадения пост.Излишен беше постът със микро сд-то на па 600-на.Него не харесах при наличие на  усб при па 800.Нали?Милене приемам да се сравнява па 800 със всеки корг па ...,па 2 х и па 3 х но не е честно и равностоино да го слагаме на ринга със корг м 3,радиас или кронос.Вярно че са клавири но също са към две отделни под категории.

  1.Аранжори (за ритми или плейбеци )- па 50,60,80,300,500,600,800,900,2х и 3 х.

  2.Синтезатори/работни станции(за свирене без техен съпровод в реално време)-Микростейшън,кросс,кром,кронос,кронос х.

На мене ми трябва арянжор на който да правя стилове със мои си дръм перкусия и акомпаниращи тракове.Да може да записва отсвири със звуци от рома и по-важно от рам(узер саунд)Да има актоални ефекс и да е компактен и мобилен.Леката поддръжка също е много важен критерии,да може да плейва и записва всичко просвирено и изпято на него със  студиино качество под мп 3 или уав.Вокалиста слага край на колебанието кой модел да избера от хубавата колекциика и стълбица на  корг.Ако бях клавирист във голям оркестър със барабанист,перкусионист,басист,соло китара и др щях да си взема корг м 3 или кронос със сигорност.Не мога да разнасям един бус клавири по скромните български сбирки и тържества на последък.Предпочитам един компактен,надежден,ефтин,актуален и със нищо неотстъпващ и на най-силните  аранжиор.

 

68275642_1_585x461_razshirete-ram-do-128

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което на мен лично не ми харесва, е че българските корени в тази музика почти изцяло са се загубили. В народната музика - да, има ги все още, но тя е доста непопулярна, освен по сватбите и тук-там в някоя битова механа. (Пропускаме факта, че в истинската народна музика няма акордеон, бас-китара, саксофон, кларинет и т.н.). И стигаме до ориенталските и цигански мотиви, които са завзели всичко. Така нареченият "поп-фолк", който по същество си е чалга, се състои само и единствено от ориентализми. Там липсват неравноделните времена и всички други специфики на автентичния ни фолклор. Някой ще каже, че циганите вече може и да не са малцинство :) А някой друг пък може да каже, че нямаме нищо против западната чалга, а имаме против нашата родна чалга... Всеки ще е прав сам за себе си, аз затова казах, че е много възможно да говоря с предразсъдъци, поради простата причина, че не харесвам тази музика :) Напълно съм съгласен, че трябва да има разнообразие и светът да е шарен. Обаче това не означава да се ограничиш в твоята си музика и да не се интересува от останалия свят. На мен например ми прави много лошо впечатление това, че повечето музиканти в "поп-фолк" сферата нямат абсолютно никаква представа за останалата музика.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми кадето и да отиде човек на свадба ,няма как да няма акордеон или кларинет или сакс.Самия израз "НАРОДНА" е напълно достатъчен за да ви опровергае колега.Това е музика от народа и за народа.Ако говорим за времето когато не е имало акордеони то тогава не е имало нищо.Във съвременната народна музика има също и цигулки със цигулари като Георги Янев сега в България има цигани,българи,турци,помаци(българомохамедани) какъвто е и "моя милост".Това ,че аз съм помак не значи ,че аз съм американец нали?Моя дом,роднини,корени не са в Истанбул.Българската история е смахната и изкривена сигорно нарочно  по някое време.Роден съм такъв и не съм виновен за историята и каквото са правили и незнам си какво навремето.Никои не знае кокво е било и кои са истинските българи и народности.Всички сме хора и част от народа а ако някои твърди ,че не е човек и не е част от народа и неговата музика не е народна то тогава сигорно е роботска или?Това е моето разбиране за народната музика и тя със сигорност е жива а не умряла по някое време при раждането на някои инструменти.Народната музика е притарпяла много хубав ъпдейт и от гъсеиница се е превърнала в нещо по-хубаво което познаваме днес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как пък ще е нямало изобщо инструменти, когато е нямало акордеони?! Това е нов инструмент, който специално в българската народна музика започва да се ползва масово през соца ;) Сега сигурно ще ми кажеш, че българският фолклор е измислен по соца ли :D А гайдите, кавалите, гъдулките, тъпаните, тамбурите? Но ти се захвана за тая реплика, която така или иначе беше вкарана така между другото. Предпочитам българска народна музика с акордеони, кларинети, бас-китари и барабани пред чалга във всеки случай :) Но думата ми беше друга - заличаването на автентичния фолклор с циганска музика. Хубаво, викаш от народа за народа. Така е, напълно съм съгласен и не споря. Но няма как да скрия огорчението си от факта, че явно този (моят) народ предпочита музиката на едно от своите малцинства - циганите - пред своята собствена. Иначе нищо против музиката на различните етноси, напротив! (А и изобщо съм много далеч от това тая тема да се превръща в националистична срещу самите етноси. Аз лично нямам нищо против циганите например, стига законът да ги третира по равен начин с останалите хора в България. За съжаление това не е точно така, но както и да е). Пак да повторя, понеже ме четеш леко избирателно - не заставам срещу циганската и ориенталска музика. Срещу нищо не заставам. Просто споделям една неприятна констатация, че циганско-ориенталската музика е успяла почти нацяло да се наложи над тази на останалите етноси, включително българския :) Какви са причините - не знам. Явно по такава музика си пада народът... Почнах да се повтарям и да зациклям, но го правя с идеята да ме разбереш :)

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За мене гадулка и цигулка са едно и също със плюс някое десетилетие ако не и век.Акордеона,пианото и клавира са подобно нещо пак част от еволюцията на музикалните инструменти.Музиката е била и си продължава само хората се променят.Но все пак различните етноси така са се оплели,преплели,моднали,че според мене не е красиво да се мислим за нещо друго освен човеци,хора с различен цвят и език.Някои свирят на китари и бръмчат метал-няма лошо,други свирят реге-живи,здрави.Трети  се събират в големи зали със стотици музиканти,че чак си слагат човек отпред да им тактува и подскача.Всички са хора и по-добре музика пред алкохол,тютюн,наркотици и разруха.Предпочитам бялото пред черното,плюса пред минуса,полужителното пред отрицателното и най-важно-доброто пред злото!

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

asan79onbashi >

 

Я-беее....

 

Ти сериозен ли си?   " 2.Синтезатори/работни станции(за свирене без техен съпровод в реално време).......

 

Човек ти или не си запознат достатъчно,или сам си ги съчиняваш тия неща - както и с паметите в началото ги дрънкаше едни, а сега виждам си съгласен с реалноста вече  :)

 

 

Ще бъда кратък и този път:

 

 

 

Кой те излъга, или така си го измисли ти че Workstation, едва ли-не е само синтезатор като твойто Casio CZ-101 от 1986-та година и издава само звуци и толкоз...

Не ставай за пореден път смешен! - дал съм ти пример с клип на който предполагам си видял, че  клавириста не възпроизвеждаше само солови звуци и да държи хармония, нито пък имаше бенд зад него -  а клавира е Workstation, а не Aranger  и звуковата  картина от соло и съпровод си беше отлична.

 

:)

 

После само да ти кажа ако и това не знаеш и само си съчиняваш:

 

Workstation/Sampler е по-висок клас музикален инструмент с много по-високи и големи възможности от  Aranger !!!

Няма да обяснявам защо, не съм учител  :) - който се интересува знае , или може да разбере.

 

И това е факт защото всичко което може Aranger , го може с лекота и Workstation.

Но, Aranger не може да прави нещата,които прави Workstation - само като пример:

 

Да се интегрира с DAW като експортва и записва звуци,ритми и други в DAW,както и да импортва всичко от DAW , да прилага в него ефекти,филтри,както и да използва неговите, както и да съществува самостоятелно като Aranger.

 

 

 

Темата е дълга и наистина не ми се спори и обяснява повече, който има мерак и желание сам може да стигне до истината и до това,което го интересува.

 

Лека нощ  :)

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Милене по-спокойно,мисля няма стил плей,или има?Ако толкоз ти харесва и пасва  земи си го че да мачкаш!До колкото знам има възможност за някакви мидита и стил но не може в реално време да върви гладко и да сменя стилове,вариации,интро,фил и пр. както при аранжорите.То от клипа какво да гледам и кронос да е ме губи след 5-10 мин.Да слушам само един куп звуци с минимум разлика-пискала.Ще има и по-добри синтезатори от мене да знаеш.Въобще не ме вълнува да му гледам на кронуса джаджите или на кои да е там модел, се тая.Писъл съм преди време ....Като излезе нещо повече от 8 трака с два ефекса стил плей тогава може да поразгледам.Колкото и да ми вият тия блендички ти казвам ,че не ми трябват милион звуци и пр.Искам 10-20 звука по мои кеф и стил.На мене цз-то ми върши супер работа не мисля да зимам друг синт за момента.Щом те кефи тебе ,вземи си каквото искаш.Аз каквото искам го взимам. :yes: Като отивам някаде да свиря не ме питат какви са ми клавирите.

 

 поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме занимаваите със статии и подобни четива дайте да чуем грамотна музика ако има такава?Всички плюем чалгарите та чак и народната музика  като проста,покажете грамотна песен!клип да видим и чуем.Не ща да чета каквотои да е и дрън та пляс.Практиката е важна."Око да види и ръка да пипне" викат в моя край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Милен,ти казваш ,че" всичко което може Aranger , го може с лекота и Workstation".Сигурен ли си?Защото аз не мога да свиря със мидита и сенквестър на живо по банкетите нали?Може да е добър със възможности във студио.Пак ти казвам едно е  аранжиор и съвсем друго синтезатор.Не може да прави един синтезатор всичко което прави аранжиора та дори и кроноса.Но щом искаш да бъркаш читателите на форума продължаваи.Съгласих се със мнението ти за рам паметта и със изказването ти ,че тя се ползва само докато клавира работи и се изпразва при изключването му но не съм съгласен че е по важен  харда или каквото там има от рама в един клавир.Една флашка 64 гига е към 50 лв а една рам памет 256 мб за корг е към 200-300 лв.Какво показва това уравнение според тебе?Реалноста е ,че синта не е предназначен за стил плей а за бленди и звуци.Може да може да прави мидита нещо бледо на стил но в никакъв случай няма възможност за аранжиране и изготвяне на стилове със всичките му елементи вариации и интро и др.още повече в реален стил плей режим.Сонг плей на живо по свадби не върви.Искам да те питам ти като клавирист  какви клавири ползваш като свириш по банкети и свадби?Ако свириш със кронуса на свадбите без аранжор или подубаващ тим от (барабани,бас и соло китара)браво!

 

725653fe4cfe3758af8a20dd5d049416_pc.jpg?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Но в крайна сметка макар и трудно те разбрах, искаш да си играеш повече със съпровода в реално време, както и да си правиш всички съпроводи и сетове  индивидуално на Аранжора, не си фен на компютърното аудио и на мощни DAW софтуерни работни станции под Mac Os и Windows -  като ProTools, Cubase,Ableton,Reason и така нататък....

 

:)

 

Явно за твоят начин на работа, наистина конвенционалният и индивидуален инструмент с компромиси в звученето на блендите и звуци е Аранжор :)

 

Може би твойта свирка е PA2X или по-скъпият и вариант PA3X :)

 

Макар че който притежава Workstation, не гледа много насериозно на идеята Aranger.

 

Спора по темата се изчерпа(поне за сега :) )  

 

 

Поздрави на всички.

 

 

:)

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Губерков заповядаи със вашата уорки перка да посвирим на свадба да ви вида как ще ме гледате от  високо и на смешка.Не ми пука за вашето мнение и за това с какво око гледате по колегите си.Вие се опитахте нещо да кажете но не успяхте.Няма как да програмираш хората предварително какви поръчки да искат нали?Или и това можете да предвидите ?Със плейбек на живо не се свири!Това поне знам като музикант.Даите линк към едно ваше испълнение да видим и чуем със какво сте толкоз горд и така високомерно се изразявате.Хич не ме плашите със какъвто и клавир да сте само това да знаете.Вие пак може да се фукате със кроноса си ама аз съм насреща със моита антика цз-ката.То само с техника не става.Казвам ви,че доста съм свирил по свадби и всичко което се сетите сам самичък.Не ми е нужно месеци във студио за да блесна в очите на  хората.Вие казахте доста невярни неща за клавирите и кроноса и уорк със перките.Всичко може друг път.Заповядаи със твоя урки в една кръчмичка че да видим как можете всичко в реално време.Земете си и маковете и кубесите.Аиде това е от мене че ме вбесихте със вашите безпочвени изказвания за клавирите и за музиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли колега Губерков?Не знам какви компромиси в звученето има корг па 800 но знам,че вие сте един голям компромис тук свирим със клавири пред хората но вие може да си вземете и вашите таблети с всичките му там софтове ,че да видим и чуем аджаба какъв компромис сте.Моля ви да се опомните и да престанете да пишете каквото ви падне.Аз разбрах ,че сте голяма работа на думи.Обзалагам се че за 20 минути ще запиша по-хубава песен от вас и вашите машинарии.И ние разполагаме със техника но не се занимаваме със излишни глупости.Не ми говорете за софтуери понеже въобще не ме бъркат и не ми трябват абсолутно.Това което ми е нужно го имам вече и съм го разбрал пределно.Ето това е разликата между нас!

6ea03f0f061234993fa3bfd8fe0b90c3_pc.jpg?

 

cover.gifcover.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане, не се ядосвай, няма смисъл... Човекът тръгна да казва някаква глупост, след това тръгна за друга глупост... И накрая се удави в глупостите си. Както ти, така и аз излязохме хора, които "не са достатъчно запознати с материята"... или там каквото беше. 

Ама и на мен ми е интересно да го видя колегата в кръчмата или на сватбата как ще разцъка с Кроноса, ако трябва да се справя сам или с още 1-2 (кларнет, сакс и певец примерно). Голяма гледка ще е... :D Ей сега, драги гости, само да запиша бекинга и ви изпълнявам поръчката... :lol:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

asan79onbashi   Мартин87

 

И двамата може да сте добри музиканти, ама технически сте неграмотни.

 

Аз по Цигански сватби не ходя кат вас и по вмирисани събори в механи и кръчми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.