Jump to content
Българският форум за музиканти

set ot pa600 na pa800


marek4o

Recommended Posts

Много здраве имате от нас грамотни господине.Може от техника да не разбираме но знаем разликата между аранжор и синтезатор за разлика от вас.Вие сте нищо повече от един дразнител и упозиционер.Щом имам акъл да направя па 800 от 64 мегабайта рам във 256 мб. като най-мощния,то незнам на какво основание твърдите ,че сме технически неграмотни.Незнам кой е назад със материала след като не разбира кое какво е и за какво се ползва.Може да си работите на вашите напреднали технологично инструменти и софти сам.И ви съветвам повече да не се занимавате със неграмотни колеги като нас. :yes:

 

800px-Casio_CZ-101_-_2.rotated.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во форума не ти е бащиния и не занимавам теб персонално с това,което поствам.

 

2ро , това че си си купил 256mb RAM и 64mb флашка , хванал си една отверка и си ги монтирал, после си ъпдейтнал свирката си с моднатия софт да разпознава повече рам и да има повече позиции в User Drum Kit , въобще не озбачава че си технически грамотен или пък големият майстор.

 

Това може да го направи всеки средно-технически грамотен човек.

 

Вярно е че има доста хора които не могат да сменят и една електрическа крушка, не могат да държат поялник и да запоят 2 жици.

 

Е, радвай се че поне не си от тях .

 

:)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Губерков не съм аз този който твърди,че знае всичко и  на ти с техниката.Мисля спазвам приличен тон и уважавам мнението на всички.Вие оценявате хората по грамотност технически знания и не знам още какво.Вие се изказахте грозно спрямо циганите и техните сбирки явно се мислите за нещо повече.Ако много харесвате нещо си го вземете колега.Аз ви обясних по какви причини предпочитам друг тип клавир и дадох мнение за прехваления от вас корг кронос.След като е най-новия синт значи има какво да покаже но също казах ,че въобще не е за стилове и за жив аранжимент.Ако е за две три песни по сценарии на сцена или др. също може да свърши работа но не може да го мерим по възможности като аранжор със па 800.Кроноса си е предназначен за оркестри със живи барабани и съпровод или за втори клавир синт и самосвирка след аранжора.Вие работите във студио аз на живо кадето доиде ред,кой е по-най няма значение.Вие си работете със синта и оставете ние да си изберем нашите инструменти пък било то със компромис във звука (както се изразихте) или не.Този компромис го чух и разбрах за такъв от вас за пръв път.Никаде другаде не е споменато за компромис във звука на па 800.Па 800 и па 2х са едно и също,вземаме един сет от па 2х (256 мб) и го лоадваме на моднат па 800(256 мб) всичко се лоадва и тръгва едно към едно със същите семпли и мулти семпли,със същите ефекс,трак настроики и еквалайзери и миксери.След като казвате като човек на ти със техниката ,че па 800 има компромис в звука то значи и па 2х е същата история.Това ,че днес се продава па 800 за по 2000-3000 лв на старо не значи ,че сме ги купили за тези пари.Моя лично го купих чисто нов за 5 000 лв. върши ми чудесна работа много му се кефя как съм го овладял и възможностите които ми дава да правя със звука.За мене лично е по-добре да взема кларинет на дадена свадба и да свиря заедно със него от па 800-на или цз-то от това да се слуша само една тъпа йоника пък каквато и ще да е тя,било цз,па 800 или кронос.След 5-10 мин. хората показват своите реакции от пищенето.Но ако омешим клавира със кларинет и още някои друг инструмент всичко се обръща и тъпата ионика става много приятна и гледана с интерес от тълпата.Това е мое си наблюдение и разбиране.

 

78755822_1_800x600_karta-pamet-za-casiok

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ако питате, и двамата си имате мнения, които се различават и някак се опитвате да ги налагате, без да признавате мнението на другия :) Изкавате се леко саркастично към другия, вече кой повече, кой по-малко, няма как да го измерим точно, но в крайна сметка се получава класическият спор, в който никой не е съгласен с другия, не може да го убеди и съответно дискусията се нажежава и преминава в малко или много лично отношение :) Не че има лошо, но просто ще ви помоля да внимавате да не се прекрачват границите.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да го кажа така:

1-Ако имам голам оркестър със жив ритъм бокс и 1 или 2 клавира ще предпочета корг кронос или  м 3

2-Ако съм скромен музикант за който парите са водещ и ценен ресурс,свири сам и от време на време със повече колеги,аранжора му е абсолютно задължителен клавир.Ако газарията и модата не са от особенна важност при неговата работа и бизнес.Ако има за издържане още доста техника освен клавира и не клавира за него е всичко.Ако познава пазара на дадена стока и знае кое ще му върши най-хубава работа ... -в този моя случаи и на повечето бедни български музиканти и клавиристи вземаме КОРГ па 800 и го модваме за да го превърнем в нещо още повече.

 

eGdsaTh5MTI=_o_chaabi-rai-korg-pa800.jpg

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане съгласих се с теб - край на лютите препирания :)

 

Може би и  двамата сме пристрастни към различни концепции, а и от там дойде спора, който едва ли не не мереше инструментите а сякаш някак си заприлича на препирня на личностна основа - не съм искал да обидя никого но разговора на това заприлича в крайна сметка.

 

Расличието дойде от там , че ти си изкарваш хляба със свирене и ти е необходим подход One man Band, докато аз се занимавам като нешто допълнително като хоби с музикалните инструменти и гоня модерно звучене - не ми се налагат участия на живо за да изкарвам пари от това.

 

Но, нищо сега поне има доста материал за четене и вадене на изводи от хората кой, какво иска да си купи и какво би му свършило работа.

 

А и в спора се ражда истината :)  .

 

Не се сърди , надявам се да дискутираме в рамките на добрия тон инструментите и възможностите им , а не кой е по-по-НАЙ, ти като добър музикант, или аз като човек който дълбае повече от към техническата страна на нещата.

 

 

Хубава вечер.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се ,че върнахме добрия тон. :)

 

Искам да отбележа две три неща за синтовете и аранжорите.Темата първоначално беше па 600 срещу па 800 в последствие всичко отиде пак срещу па 800.Знам на какъв принцип работи па 800 от там и по-големите му братя от па серията.Взимаме едно звуче под даден аудио формат и му се слагат повече гримове ,пудри и прически.Нали така?Не ми се дребнави за клавирите повече.Ако вземем Корг м 3 или кронос знаем,че и те са семплери и при тях нещата са до голяма степен сходни със па семплерите.Вярно там всичко е малко по-различно може да има малко по-други ефекти и надстройки но принципът е същия.Трябва да отбележим също,че това което го може един аранжор, синта(м 3 или кронос) не го могат.И искам да поканя още потребители да вземат отношение и да кажат така ли е или не.Аз казвам че това което го могат  мз и кронос па 800 не го може но и обратното това което па 800 го може синтовете  не го могат също.Всеки музикант виждал м 3 или кронос по клипове или пък пипвал по магазините или колеги знае какво е па 800 и какво са  м 3 и кронос.Сега някои ги ползва за чалга друг за поп-фолк трет за рок,четвърт за латино и т.н.

 

  Искам да вмъкна и още нещо.Много важни са и сетовете със които е зареден клавира.Не искам да говоря за синтовете понеже те не са моята силна страна но мога да кажа за па 800.Ако искам някой звук независимо дали е от М З или КРОНОС или РОЛАНД,ЯМАХА .....

знам как да го обработя за да засвиря със него на па 800-на си.Но както всичко в България и самите семпли настройки,осцилатори и саундове(всичко хубаво)било в м 3 или кронос се пази грижливо и не се разпространява ей така за добра воля.

  Това което мене ме гаделичка като звук,барабани,перкусии,бленди,пиана,брас,стрингс,бас и каквото там се сетите знам как да го вкарам в па 800-на си.Нужна ми е само рам памет пространство чиято големина зависи от сложноста на желания семпъл.Много е важно също  да имаме желания звуков файл(семпъл или цял мултисемпъл) или да разполагаме със инструмента донор от които да извлечем желаните звуци.Не съм ли ясен и не е ли така?Не ми е нужно да вкарвам сложни чуждоезични изрази за да паникйосам и омагйосам с нещо ново и непознато някого зарад убеждението.. :rolleyes: .Ако трябва да принизя по подобен начин синтовете както прави колегата Губерков със аранжорите бих вмъкнал факта ,че един м 3 върви също околу 2 хиледарки ако не и по-малко в сайтовете за  обяви.Сега кронус е малко по-скъп но почакаите само малко да видите след година две :yes:  как ще последва примера на па 3 х,м 3 и всяка друга електроника.

  Уважаеми колега Губерков вие като човек на ти със софтуерите,техниката и синтезаторите и синта кронус бихте ли приел да запишете по 10-на тона от някои звуци (ще ги уточним)на вашия кронус и да ги предоставите за ползване от потребителите на форума и хора като мене.Тогава пак ще говорим може ли па 800 или не?Вие като клавирист знаете как трябва да се запишат тоновете от кои октави с каква честота да са тоновете и с каква продължителност самите тонове за да може да се изкопира желания мултисемпъл и звук.После може да споделите как е надстроен самия саунд (дали е моно,поли има ли портаменто и какво и т.н)какви филтри са приложени,ефекти и всички необходими параметри за да може саунда да бъде както трябва.Предполагам какъв ще бъде отговора ви и на повечето колеги със тези инструменти в бг. и извън нея.То за всичко в съд се влиза какво остава за едното добро дело да си покажеш майсторлъка и занаята и инструмента :slap: .В нашия свят всичко си има цена.Звуците се пазят във памет а разнообразието от звуци изисква повече рам.При па 3 х най-мощният аранжор на корг е 256 мб рам същата рам е и при па 2 х и м 3.По-стария па 800 е със същата рам и вижте как нарочно е заключена големината на рама още на ниво операционна система от корг.Знаете ли защо?Аз зная -за да може да пробутва едни и същи неща за страхотни суми.Разликата е в цаисите и в мотор дисплея.

 

 Ето мисля съм изразил вижданията си за клавирите в добър тон подкрепен със факти и техническо разбиране и грамотност.

 

   Поздрави,и специални за колегата Милен 

 

13483_1119709844721277_80203385840452085

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пост-реплито ти е добро, но не съм съгласен отново с това че всичко се измерва само с количество RAM-памет :) .

 

Прочети по-подробни юзър-мануали на PA3X , и на PA800 и ще се обедиш в това че не всичко е само количество RAM, а има и доста други неща като повече осцилатори особенно за звуците които се доближават до аналогово звучене така-нареченият MOSS FM , доста по-голямо разнообразие като брой и моделиране на звука от филтри,ефекти и не на последно място по-голям битрейт на семплиране,което в крайна сметка променя и цялостното звучене на свирката.

 

:)

 

Лека нощ за сега и поздрави на Асанката и на евентуално включилите се в дискусията за да я направим още по-интересна и цветна.

 

:)

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре при па 3 може да има повече място за стилове и някоя друга джаджа.Но нищо не пречи да си сеиваме дадени стилове на харда и при нужда да ги лоаднем за 10-на секунди.А цената колега нея не я коментираме?Да има повече осцилатори но колко ползвате от тях за най-сложните си звуци?Даи да напраскаме всички мулти семпли от ром и рам в един саунд!Моите саундове са със максимум 6-10 в много редки случаи осцилатори.16 не стигат ли?Имаме три упари по 16=48 осцилатора.Пак тръгна разговора в онази посока и може би това се дължи на факта ,че вие ползвате клавира в студио а аз на живо по банкетите.Бих могъл да си взема един  мз за престиж но нямам нужда от допълнителен багаж и апаратера за инсталиране и поддръжка.Знам ,че ще има малко газария със него но не си заслужава поне за сега.Па 800-на задоволява моите нужди за момента и няма много място в моя автомобил за още техника.М3-ката си я взеха някои колеги от моя край пробваха,поработиха и видяха какво е.Аз лично съм посвирвал мз и ми хареса неговото звучене и портаменто като моето цз.Много ми е приятно да ползвам неговите цигулки и кемпи.Не съм имал възможноста само да ги разчепкам лично кемпите и да ги запиша зада ги кача по мои си кеф на па 800 -на.

 

 Дай да обсъдиме па 800 и па 2х?Разликата е само кутията и името и цената.Ето това е пример за хитрината и алчността на корг.

 

Милене обичам цз 101 поради неговата 4 октави клавиатурка и звучене.Много е компактен и ми позволява удобно да го ползвам със дистанционен предавател и батерии.Причините са доста но само аз си знам защо и какво накланя мерака ми към него.Ако заменя астрата със бус може да помисла за  един корг синт.

 

  Хубав ден!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pa3x му е цаката че комбинира долу-горе нещата и от PA800 и от m3 и от CZ-ката, остави за сега m3-ката :)

 

А за PA2X те разбрах вече че остросан с повече RAM PA800 прави почти същите неща.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време ми се наложи да подменя цпу-борда на моя па 800.След проучване,питане и куп обаждания стигнах до един човек от София които върти музикален магазин и предлага човека всеки клавир и аудио техника която може да поиска един музикант.Покани ме в неговата работилница и аз лично си подмених дълго чакания цпу-борд платък.Той също предлага услугата "разширяване на рама до 256 мб на корг па 800"След като видя състоянието на моя па 800 отвън и отвътре ми беше направена оферта за бартер+доплащане.Предложението му бе моя клавир и 3 000 лв. за нов па 3 х про със рам 256 мб и 5 октави.Да си призная въобще не бях мислил за такива неща и сделки.Сега като тръгна на онлайн кръгче по музикалните магазини(тези които знам или съм пазарувал от тях ) се предлага опция бартер за па 800 поне и доплащане.Предлага се също и безлихвен лизинг за определени продукти особенно за по-скъпите.Па 800-на ми е много скъп със него имам много преживявания,успехи и неуспехи.Служил ми е вярно повече от 5 години служи ми и днес.Кадето и да отида той е до мене и ме е подкрепял със неговите таини умения отличен звук ,компактност и пр.Няма да мога лесно да се реша да се разделя със него,особенно след като съм ъпдейтнал рама успешно и работи прекрасно вече 6-7 месеца.Сложено му е допълнително активно охлаждане на блока,защита за неоторизиран достъп до клавира и неговата информация има и други дребнички и съществени и много важни подобрения които не искам да коментирам публично.

 

59844796_3_585x461_korg-informatsiya-dru

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами как му изгори CPU-то? - сигурен ли си че е изгорял?

 

Аз си мисля че се е брикнал с грешен софтуер и това е поправимо.

 

За да изгори трябва да си окъсил нещо  вътре в клавира, по друг начин няма как да изгори , софтуерно пък абсурд :) да го дефектираш този процесор.

 

Или просто както си бачкаше дефектира и спря, то ако е така това означава че не са качественни процесорите в PA800.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си беше моя грешка,и резултат,цена която се наложи да платя за да стигна до днес и моя опит с па 800.Цена която платих за опита ми със ъпдейта на рама до 256 мб.

   Писъл съм преди,пиша и днес:-Хора не се мъчете сами да подменяте рама на па 800!Дори да успеете ,радостта ще е кратка.Вземам по 450 лв. за целия ъпдейт.Материалите са доста и покриват околу 80% от разхода и парите.Все пак и моето време не е безкраино и аз трябва да печеля по нещо от всичко.Предлагам и едно много хитро нещо за защита от неуторизиран достъп до данните във вашия клавир.Тази екстричка струва 30-40 лв и докарва супер вид и кеф от монтажа и. Кловирчето може да бъде включено само когато е отключен сос специален ключ.

 

 Милене не е нужно да се окъси нещо за да изгорим цпу-то на па 800,нека върна теб и читателите на форума към стандартния модел корг па 800.Той се продаваше като нов модел със рам 64 мб. и нарочно ограничен от производителя си софтуерно и от  части хардуерно.Добре ние да речем ще му сложим  нов рам от 256 мб и отключим рама.Всичко е свършено перфектно и без конпромис.Не си мислете,че сте открили Америка защото проблемите ще ви застигнат не след дълго и ще помрачът радостта ви от ъпдейтването.Ето едва когато стигнете до момента със закопуване на нов и излишен цпу-борд платък(600-900 лв зависи на какъв шарлатанин паднете).В този момент вие определено мислите или да купите  друг аранжор от сорта па 2,3 х или със подкастрена увереност започвате да търсите помощ от хора като мене и знаещи какво правят и вършат не за сефте.А аз си стоя тук във моя дом в моето малко  селце и предлагам отъпкана пътека към прехода на па 800 във почти па з х.Знаете ли колко барабанни китове може да запише корг па 3 х?Стандартно се продава със 64 позиции за комплектни дръмови кита.Моя па 800 има двоино повече(128).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам Аасане, но знам за доста хора които са дигнали рама на 256 на PA800 с инсталиране на модифицираният софт 2.1 и замяна на плочката 64 със 256.

Не съм чул за каквито и да било проблеми, явно при теб е било лоша случайност, или просто ти си сгафил нещо при ъпгрейда чисто-физически.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.