Jump to content
Българският форум за музиканти

Cakewalk Sonar


Glacierise

Recommended Posts

добре проблемчето го реших , ся ново 20 изкарах звук обаче много вибрира , некво гадно мазновибриране, някакви идеий как да се справа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Надявам се, че ще можете да ми дадете съвет коя настройка да пипна на Sonar-a 7 за да не ми прави тоя номер :headbang: . Работата е следната - ако съм записал аудио клипче - примерно китарата ми на припева на някоя песен и съответно си събера изчакването, в което не съм свирил - клипчето ми не започва от началото на такта, а примерно малко преди него (пример: 20:04:870). Ако обаче реша да го копирам с Ctrl+Drag & Drop за следващия припев вместо да го свиря пак, ми го изсипва точно в началото на такта, при което логично се получава разместване. Същото е и с преместване на клипче. Работил съм и с предната версия ама не съм имал такъв проблем. Ако някой знае как да го оправя ще се радвам да ми каже, че ми писна да пиша стойности за всяка копирана лента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно трябва да си опраиш настройките на grid-a (Snap to Grid)или ако те устройва направо да го изключиш с "N". Това е бутона с нарисувана мрежа 3x3 :) "Move to" мести клиповете в началото на определената мярка, "Move By" мести клиповете напред или назад по тази мярка, например половин такт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора но не става така. И на Clips и на PRV Mode превключих на Move By но не се получава. А за изключване на Snap To Grid нямам файда, защото точно това се опитвам да си спестя - записването на точното място на първоначалния клип всеки път, когато го местя или копирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странно тука ме хвана. Взел съм си нов компютър и му инсталирах Сонар, но не съм го ползвал. Сега го отворих и се оказа че има същия проблем. А на стария - със същия Сонар - всичко е ок. Прехвърлих от стария на новия темплейта, с който се отварят нови проекти - normal.cwt, и се оправи, но не мога да видя каква е разликата в настройките. Ако искаш ще ти го пратя, за да ги сравниш, странна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Проблема ми е много елементарен. Идеята ми е да запиша някви барабани на една идейка ,но нещо не ми се отдава. Уж ги инсъртвам като трак, но нещо не се получва и не излиза никакъв звук от саундката, която е вградена в лаптоп-а. Мислех си ,че това може да е проблема, но като не съм сигурен викам да питам. Ако не ви е поблем да ме информирате за възможната причина на неуспеха ми и как да го оправя ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Сонара си сложи на трака с барабаните някакъв софтуерен синтезатор (и вградения в Сонар TTS ще свърши идеална работа), задай МИДИ канал 10, patch Standard Set- и си готов.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото!!! Възникна още един въпрос - как да адд-на плъгина към трак-а? Нещо не ми се получава хавата... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи адд-нах си ТТС-а към трак-а, и съм задал в аудио опшините да използва аудио драхйвери, но миди-то не иска да ба4ка. Когато 4укна на ноти4ката под канала в ТТС-а си има звук, плейвам си мидита без никакъв проблем, но когато ги пиша в сонар- а , нищо не ми се получава. Странното е,че в един момент им миди, а в следващия няма, имам предвид, че като отворя един от примерните файлове ми тръгва мидито , а в другия- не.... в единия слуай е само клавир, а в другия има барабани, който упорито не иска да плейне... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте! Въпроса м ие следния:

Сонар 1 е програмата, с която работя. Но експортва само аудио. Записвам китарите, тупаните ала бала и пиша някакви synth strings на миди. Но понеже не експортва миди, после тия синт стрингс ги няма и не се чуват в записа. Можете ли да ми помогнете за това как да ги зпаиша към записа и да се чуват? Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За MIDIто от звуковата карта ли става въпрос. Ако е за него, трябвада го запишеш в реално време през звуковата карта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

окай значи сонара може да експортва само аудио, а и миди, не. Та как мога да преобразувам мидито в аудио?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окей, в такъв случай търся семпли за Harpsichord и String Ensamble. Така де виртуален инструмент

Редактирано от Janick_Gers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.