Jump to content
Българският форум за музиканти

Cakewalk Sonar


Glacierise

Recommended Posts

  • 1 month later...

Здравейте,

Имам миди клавиатура Behringer Umx61 и ползвам сорнар.Когато започна да свиря на и да записвам или въобще да свиря има забавяне от около сек и при това от време на време това забавяне варира,можете да си представите колко несъразмерно започва да звучи...

Както и да е пробвах и с друг software и там забавяне няма неможах да открия проблема затова се обръщам към вас :)

 

Благодаря предварително !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Превключи си Сонара да ползва WDM или ASIO драйверите. Сега (най-вероятно) си с MME и затова ти е такава латенцията.

Каква е аудиокартата? Какъв е компютъра? Кой Сонар?

Пишете ги тия работи, че иначе става едно гадаене на боб...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната звукова карта е USB, също така е и MIDI клавиатурата, нали? Съвета ми от предишния пост си остава - мини на WDM драйвери в Сонара. И си инсталирай последните два ъпдейта за него - 7.0.1 и 7.0.2

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това в аудио опциите навсякъде прегледай какви са стойностите на латенциите и буферите- колкото можеш намали тия стойности, за МИДИ обикновено не прави проблем и да са около нула

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здрасти пичове!

 

От снощи вкъщи се размотава едно M Audio Fast Track. След сума ти грижи успях да накарам компа да го вижда и го пуснах с Guitar Rig-a през Сонар. С WDM и ММЕ драйверите си бачка нормално, но има голяма латенция и искам да го пусна с ASIO-то му. Обаче като избера ASIO и рестартирам Сонара - не намира нито Fast, нито Slow Track :greenball: Какво и къде трябва да барна, че да го 'види'?

Имам съмнения, че проблема идва от това, че имам инсталирана и Creative Live аудио карта с KX драйвери. Мисля че ASIO-то на KX-а окупира фронта и затова Сонара не вижда М Audio-то. Довечера ще пробвам да махна КХ драйверите, да видим дали ще помогне. Но така или иначе искам да си подкарам и двете да работят заедно, при това с ASIO.

Надявам се гурутата във форума да ударят по едно рамо (за да стане погото :greenangel: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две карти на различни производители (та дори и на един и същи производител, но различни модели) НЕ МОГАТ ДА РАБОТЯТ ЗАЕДНО ПО ASIO!

Единствения вариант с приемлива латенция са WDM драйверите. При тях (ако са добре написани) може (и се постига) да се постигне и по-ниска латенция от АСИО-то.

Успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Значи вадя си в момента една супер яка песничка като на единия канал е китарката, а другия е просто дилейнат звук на първия. Искам за по-лесно да си пусна само него. Някой има ли идея как да си разделя каналите на стерео пистата. Работя със Сонар 7, ама ми върши работа и външна програма, с която да нацепя мп3ката и да вкарам това, което ми трябва :)

 

Мерсим :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.