Jump to content
Българският форум за музиканти

Cakewalk Sonar


Glacierise

Recommended Posts

Не мисля че би било проблем, всеки PCI-E слот си има собствен лейн - примерно тези за видео картите са със 16 лейна, малките са с по 1 или 4, някой дъна имат и с по 8 за повече видео карти. Идеята е че всеки дивайс, който се сложи в PCI-E слот ще си има собствен bandwidth, и няма да се бие с другите устройства. А самата пропусквателна способност на PCI-E шината е доста висока, МНОГО по висока от тази на разни firewire устройства.

 

Някой хора мислят че латентноста на PCI-E интерфейса би била проблемна - но като гледам закъснението с което си местя мишката, и курсора реагира - не мисля че подобна латентност би била проблем за който и да е.

 

Дано по скоро почнат да ги ползват тия ресурси, от доста време видео процесорите са достатачно гъвкави за да изпълняват доста по разнообразни задачи от 3д графики :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, но хората които споделят такива проблеми надали са ги сънували.

 

Както и да е - докато някой не изкара работещо решение за аудио процесинг използвайки видео карта ще си останем в сферата на спекулациите. Дано някой да успее, току виж взел хляба на фирми като Universal Audio, T.C. Electronics и т.н. които така или иначе правят DSP карти работещи на PCI и PCIe с един единствен недостатък - не могат да се ползват за видеокарти :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте! Имам проблем с тази програма. Ползвам я от доста отдавна, но на скоро вкарах в употреба един плъг ин, който се нарича EWQL Silver VST. До тук всичко ок, плъг ин-а си работи безупречно. Проблема е в това, че мога да ползвам само 8 инструмента от него. Демек това съответства на 8 midi track-a. Сещате се, че е крайно недостатъчно, най-вече в моя случай, където ползвам цял симфоничен оркестър. Отварям втори път същия плъг ин за да ползвам повече инструменти, само че тогава първия спира да работи (сякаш втория overwrite-ва първия и работи пак с първите 8 миди трака). Предполагам трябва да настроя портовете така, че втория плъг ин да работи с вторите 8 миди трака демек от девети до шестнайсети. Тъпото е, че не знам как би трябвало да стане това. Разбира се само предполагам, че това е проблема, не съм напълно сигурен. Така, че ако има разбирачи от Сонар, моля да помогнат, защото имам други приятели, които ползват същия плъг ин отворен по няколко пъти но прeз други програми, а на мен не ми се минава на друга :girl_witch: Мерси много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виртуалните инструменти имат толкова аудио канали, за колкото са настроени, сонар може да асайнва аудио канал за всеки от изходите, които виртуалния инструмент поддържа т.е. виж в настройките на инструмента

 

също така може да ползваш един инструмент по няколко пъти, така е не виждам какъв ти е проблема, дори и самия инструмент да е ограничен до 8 канала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

би трябвало като добавиш втория плъгин да излиза на миди канал "едикаквоси 2" защото вече имаш "едикаквоси 1" :rolleyes: демек първите 8 миди канала (предполагам че пишеш ноти) отиват на плъгин1 и са си в собствен фолдер а като добавиш втория се отваря нов фолдер в който се отварят един аудио и един миди трак.Всички следващи миди тракове които добавяш трябва да слагаш на input "едикаквоси 2" и да си ги драгваш (за по-голямо удобство) във фолдера...ако не става драскай пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

аз тотално се отказах от 8-мицата, толкова е бъгава че направо не се трае

 

ще го пробвам този ъпдейт, дано постегне нещата, ама не очаквам чудеса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

работи си, обаче за съжаление програмата си остава адски бъгава

 

язък за супер яките възможности

 

опитах да мина на сонар, мъчих го към месец и половина, и накрая се отказах, върнах се на кубейс 4 и се чуствам направо в рая

 

 

този ъпдейт нищо не подобри за мен, интерфейса е все така лагав, не може да използва 4-те ядра, използва предимно едно, другите седят на по 10-20%, и забива като слагам нови ВСТ плъгини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

На FL studio има опция да може да си свириш на piano roll-a с клавиатура а не със синтезатор. Та въпроса ми беше как на Сонар мога да свиря с клавиатурата ( а не с midi keybord )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А! Светна ми - имаш предвид компютърната клавиатура! В Сонар няма такава опция. Има няколко безплатни програмки, които можеш да ползваш, но не са върха на сладоледа - доста бавят при свирене, особено с виртуални инструменти. Например Vanilin MIDI keyboard.

Можеш и фрути-то да го стартираш като виртуален инструмент - виж си хелповете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Може ли някой да ми каже защо ми изчезна Play list set във New project file.Остана ми само Normal.

И това не е за първи път.А иначе ги има в директорията на сонара но са оцветени в синьо.ПРобвах доста неща но не мога да ги възстановя.Същото стана и с CAL.със Сонар 7 съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.