Jump to content
Българският форум за музиканти

Cakewalk Sonar


Glacierise

Recommended Posts

Има във Views -> Synth Rack . Там си адваш VST-то и вече останалото е като при кюбейс . Избираш трака и за изход посочваш съответното ВСТ . Аз работя само със сонар (не че съм го купил ...) , но мога да кажа , че не съм имал проблем с никое ВСТ - било то инструмент или ефект :coolp:

....нееее....т.е. да.....знам как става щото преди бачках с сонар....но със 6-та версия не тръгваха доста неща....та за тва питам....:-)...поздрав и мерсаж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е за шестицата ! Има една орязана версия дето въри в тракерите . Ако въпроса ти за албиното е свързан с това , че не бачка ... Да , не бачка в шестицата . Странно че в седмицата бачка . Изтегли си Sonar 7 Producer Edition и пробвай пак :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е за шестицата ! Има една орязана версия дето въри в тракерите . Ако въпроса ти за албиното е свързан с това , че не бачка ... Да , не бачка в шестицата . Странно че в седмицата бачка . Изтегли си Sonar 7 Producer Edition и пробвай пак :greenball:

..ок...данке щъъъъъъън :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем с VST в Sonar - вървят и се ползват както и при другите му "колеги".

За коя орязана версия на 6-цата говорите, тъй като имам проблем точно със Sonar 6 PE? Да не е 298 MB-овата версия на BEAT? Там въобще нямам звук. А 4-ката ми работи железно (при нея VST инструментите още минават през адаптер).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За същата версия става дума :greenball: Аз имам звук , ама на някои ВСТ не става нищо ... Тъй е , като ме мързи да тегля 2ГБ :icon_shithappens: А за четворката - може и от мен да е проблема , но ВСТ адаптера ми даваше всичко от Korg Legacy Digital Edition като "Risky" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VST адаптерът за KORG-a не ми казва нищо подобно. А моят HDD е малък и нямам налични над 2GB. Сега след преинсталиране и при 4-ката нямам звук с ASIO-то при едни и същи настройки, така че не е толкоз брутално орязано в тази 6-ца каквото не бива. :) Аудиото ми е AC97. С MME върви, обаче на ASIO (ползвам asio4all) стават мистериозни омазвации.

P.S.: Fixed.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Така, снощи го свалих и го инсталирах. Хареса ми, макар че още не мога да разбера защо толкова разпилява инсталацията си с тая папка в My Documents. Но както и да е!

 

Мисълта ми е има ли тука потребители, които могат да обяснят защо инсталацията е над 2 GB и какво толкоз има в него.

Програмата ми харесва бих искал да я поразцъкам, но искам някой да ме успокои и да защити тази голяма инсталация.

Вероятно има и някакво демо парче, което след като го прегледам да мога да изтрия без проблеми!? Ще стане ли!

 

Сега чета хелпа, както правя винаги когато си инсталирам непозната или слабо позната (само по име) програма!

Някъде тук бях чел, че подобно на Cubase и Sonar имал хардуерна "тапа" за защита, но никъде не видях за кракване

или друго от сорта. Само серен номер и регистрация пак с някакъв номер! И това беше.

 

Някой може ли да ме светне повече по засегнатите проблеми. И най вече да оправдае тези 2 GB, щото не видях нищо особено

в самата инсталация, но имаше разни вградени VSTi и други модули, ефекти и прочее. Предполагам е заради тях... но не знам

какви са и ще ми трябва време да разбера всяко от къде е и за какво е!

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно набъбването е от тях до голяма степен. Аз си ползвам 4-ката и съм доволен. :) Неизвестно ми е да има такава защита, за каквато говориш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sonar от появяването си на бял свят (още откакто беше Cakewalk) НЕ използва хардуерна защита - това е една от сериозните причини все повече потребители по цял свят да се ориентират към него. Относно инсталацията - голяма е заради включените в програмата дръм-семплер SessionDrummer2 - ок. 1Гб семпли и луп плеър RXP - също с доста голяма база звуци, RolandGrooveSynth - също с доста семпли, DimensionLE - много приятен семплер, също с доста звуци. Също така импулсите за ревербератора PerfectSpace не са малко.

Копирането на доста (всички) настройки в MyDocuments е пряко следствие от изискванията на WindowsVista - иначе няма да е съвместим.

7-цата най-после вкарва хардуерни инсърти, което я прави единствената програма БЕЗ хардуерна защита, която има тази функция. Също новост е и сайд-чейнинга, вече вграден.

Работи разкошно, но за пълна наслада си иска сериозен компютър.

Успех!

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

presly,

благодаря ти! Всичко което ме интеесуваше ми го каза!

 

Значи минавам на Сонар, Кубейс-а го почнах, но реших вече!

 

1ГБ друмс, още толкоз ВСТ... браво! Добре че ми каза, почвам я!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравеейте!

Абе сега свалих СОНАР 4 и я инсталирам...обаче от 20 минути вече само някаква музика си върви и нищо друго не се случва...нрмално ли е това или нещо се прееба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.