Jump to content
Българският форум за музиканти

Cakewalk Sonar


Glacierise

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

На компютъра съм си инсталирал Win 98 и Win XP. На 98 съм си инсталирал Cakewalk 8 и драйвер на Yamaha XG. Системата работи добре. Искам да направя същото и при Win XP. инсталирах Cakewalk 9 но нямам подходящ драйвер. Звуковата ми карта е една за компютъра Sound Blaster live. Има си инсталиран драйвер с нея но той звучи дървено.Моля за съвет какво да направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре за Win 98 имам и съм си ги инсталирал а за XP от къде да ги дръпна?

 

От data.bg - edirol roland virtual sound canvas

посочи ми линк защото дръпнах един модул на Ямаха и антивирусната ми програма се задейства

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Звуковата ми карта е една за компютъра Sound Blaster live...

Тя поддържа Soundfont, така че най-добре да си намериш някой як GM такъв. Препоръчвам Jurgen GM 2.0 (60МВ), Real Font 2.1 (101МВ). Успех! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Звуковата ми карта е една за компютъра Sound Blaster live...

Тя поддържа Soundfont, така че най-добре да си намериш някой як GM такъв. Препоръчвам Jurgen GM 2.0 (60МВ), Real Font 2.1 (101МВ). Успех! :greenangel:

Благодаря за съвета, но тук ме хвана на тясно. Това за звуковата карта не ми е ясно.Би ли ми го пообяснил или да прочета нещо но незнам от къде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емиии... SoundFonts са банки със семплирани звуци, които се ползват при просвирване на МИДИ събития в Уинамп, Гитар Про, Кюбейс, каквото_се_сетиш_още. Зареждат се от...с драйверите на Аудиджи 1 има един софтец SountFont Bank Manager. А в Кюбейс/Кейкуолк може и от самите хостове, ама точно как и защо не знам. Специално Кейкуолк не съм пипал, щото ми е смотан. Нека друг да помогне. Успех! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звуковата ти карта вградена ли е? Ако е вградена трябва да зададеш други настройки, защото и да слагаш нови драйвери няма да стане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

ДОбър ден на всички. Много ви моля за незабавна помощ, защото прявя един проект, но нямам много време. За целта ми трябва да знам как се правят клавири на сонара. Правел съм си на кубейс, но вече го нямам и съм на сонар, обаче не можах да откия там как става. ИЗбирам миди трак. Там има някав channel да си избера от 1 до 16. После до него има ефекти някви. Това е, което съм отркил и незнам баш какво е. Конкретният въпрос е как да си избера клавири, да ги сложа в трака, да им сложа ефект някакъв и да ги изсвиря(не ме разбирайте погрешно, нямам клавири като музикален инструмент, който да свържа към компота, а всичко изцяло на сонара да стане), благодаря ви много.

Редактирано от Janick_Gers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избираш си инструмента от същото място, където е избора на MIDI канала и ефектите, потърси там, има банка и звук (bank и patch). Банки вероятно няма да имаш, ще имаш една по default със стандартните MIDI инструменти, в които има двайсетина вида клавири. Абе, patch е това, което ти трябва.

 

После маркираш трака вляво в списъка с тракове, избираш от лентата с инструменти отгоре нотичката или от

View->Staff View и почваш да набиваш нотите.

 

Това е.

Редактирано от olygofren
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отварям мидито,пускам го,но не се чува нищо.Аз нямам почти никакъв опит,и ще ви моля за помощ.Може би трябват някакви драйвери.Същото става и с Cool edit pro.Изписва ми -неразрешен драйвер.Нужна ми е програма,с която да променям баланса на инструментите в мидито и така да го съхраня.Помогнете моля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.