Jump to content
Българският форум за музиканти

Solid-state лампи?!?!?!


Baby Thomas

Recommended Posts

^ Рафо, ти пак не каза - харесаха ли ти?

 

Как ти се стори на първо слушане?

 

Нещо характерно да ти е направило впечатление като динамика, окраска и т.н.?

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги чул. Просто ми ги показаха и аз дори в началото не зацепих това някакъв сувенир под формата на лампа ли е или какво? :) Просто сложи една пластмасова ( предполагам ) 12AX7 лампа на масата и ми гледа сеира :)

После ми обясни, че това било solid state tube. Показа ми и по-голяма, тя беше с охладителни решетки, аналог 6L6. Попитах го каква е идеята, за какво служи и той ми каза, че служи за заместител на лампите, само дето тези не се нуждаят от смяна. Нямаше възможност за тестове, поне когато аз минах. Доста от производителите на усилватели в това число Меса и Дизел не позволяваха тестове. Само бяха изложили продукция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^мда Петер (Щапфер) миналата година беше споменал, че са се счупили да мрънкат организаторите, че било много шумно с тестовете.

Странна работа - правиш изложение на усилватели и инструменти, не на принадлежности за хербарий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори да не разрешават ти като посетител да тестваш, щеше да е някак по-респектиращо поне да бяха сложили някой китарен бог да подрънчи нещо и да ахнат хората :) Мисля, че към момента самите те не са убедени все още в изобретението си и се опитват да подложат почвата с реклама, но ще видим - към момента не мога да намеря инфо на обикновен и несвързан финансово с тия "туби" човек, който да е дал мнение от първо лице :)

 

Лично моето мнение е, че ако идеята е реализуема изобщо - т.е. да се докара със солид-стейт компоненти поведението на лампа точно по този начин, то не пречи това да се реализира в друг формат усилвател - по-компактен, по-лек и т.н., или пък дори софтуерно, така, че тази джаджа е просто пилотен проект, един вид, да докаже, че - виждате ли - не е нужно да е лампа, за да звучи като лампа. Това би било супер, ако се случи, но изразявам малко скептицизъм, защото както се оказа в темата, концепцията хич не е нова, но някак си не набира скорост и въодушевление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен клипчето е достатъчно.

Звучи ми повече, като хибриден амп.

И не по-добре от един ААкраф акт 90, който за мен е хибрида ваворит.

Мнението ми естествено, може да се промени, просто за момента е такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Нали вече Н пъти сме говорили, че на запис всички лампови корифеи тук ще се издъним грандиозно на А/Б тест на лампови срещу транзисторни джаджи. Въпроса е като ги ръгнеш в твоя амп, да ти хареса и да си усещаш саунда така, както трябва.

 

Сега поразгледах още клипчета, но ми прави впечатление, че представящите ги МНОГО внимават докато свирят да не навлизат в "крънч" зоната особено като жулят цели акорди - точно там, където SS се дънят спрямо лампите. Инак нямам нищо против да пробвам как ще се държи амп с такава конфигурация :) Все някога някой ще набара мекото на хляба и ще пенсионира ламповите джаджи.

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То от запис до запис и от усилвател до усилвател (като дизайн и схематика) има съществена разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е - в случая големият плюс е, че може да се направи много точно сравнение на един и същ усилвател като само се суичва между две бройки - една - с лампи и една - с ъъъъъ не-лампови лампи :greenangel: Сърбят ме ръцете да ми падне едно такова нещо и да го разкостя та да видя каква магия има вътре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми те казаха - трансформатор и транзистори. Трафа всекиму е ясно за какво служи... :P

 

И както каза Synchu - Много зависи къде и как ще ги пробваш. Ако ги боцнеш тия солид-стейд заместници в Меса ДюълРекто и жулнеш една ДропЩ мазня... най-вероятно нищо няма да усетиш, особено на съмнителни семпли в Ютюб... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.