Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Owner's Club


MrDeath

Recommended Posts

Сори за лекия офтопик, но винаги съм се чудил - така като виси една китара на стена, освен че събира прах, няма ли опасност да и стане нещо от висенето - имам предвид не е ли вредно за връзката между грифа и тялото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Абсолютно никаква вероятност да и се случи нещо! Забелязал ли си в магазините китарите как седят??? А за прахта недей се тормози, има парцалчета ;)

Редактирано от gtotev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ичи я не се занясай а вземи да метнеш една снимка на китарата на бате Вальо, прасни една лепенка на марката и това е ;)

Редактирано от Драго
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ За съжаление Вальо си продаде Ибанеца RG 570 на другия Вальо от "Хоризонт" (червена, може да се види на едно от видеата на групата), след това имаше Jam 777 като на killer цък - даже се чудехме дали не е същата, после знаеш, че се ожени за Line 6..... :thumbs_up:

 

пп.: Ibanez Rules!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво говориш още преди години, 91-ва Сашо от Сигнал нали искаше да вземе неговата и да му даде един джем ама Вале умен и не се нави :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
И аз от 1г съм в семейството с това:

Ibanez ART100

Видях малко по-нагоре колегата MetallicaFan7 че е с почти същата, само че неговата ART120 е с активни адаптери, моята е с пасивни (не обичам активна електроника).

И аз преди време се точих да взема ART100 или ART120, но в крайна сметка се озовах със седемструнна лопата. :)

Освен, че АRT120 е с активни адаптери, има и още една съществена разлика между двата модела: АRT100 е изцяло махагонова, а ART120 e с Maple top. Mежду другото тази година Ibanez пуснаха няколко нови цвята ART100, някои от които са наистина страхони. :blush:

Иначе ето и мойта хубавица:

dsc0007ch.jpg

Точно, RG7321 - перфектна за мен лично! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ ...честито на колагата за новата седемструнна лопатка...имал съм такава и не мисля че има поводи да съжалява...една струна в повече никога не е излишна...отскоро и аз се сдобих с оптималния за мен Ibanez...минал съм през: RG7321, S7320, RG1527 prestige, RG8527 j-custom ...но накрая се спрях на китарата която ми пасва като характер, удобство и най-вече като звучене...ултимативната...RGA 427Z DSH prestige...какво повече да иска човек освен...седем струни...Edge Zero тремоло...двойка активни адаптери...махагон...и всичко това събрано в перфектната удобна форма...

 

RGA427Z_DSH_00_01.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^ Откакто видях новия къстъм на Крис Бродерик много се влюбих в точно този модел (самоче 6 версията)!!! Със здраве да забиваш на нея и ако може даже направи видео-ревю и демо в YouTubе....И също да живее Айбанез!!! :thumbs_up:

http://img138.imageshack.us/img138/5555/og...hq6zdfof1d8.jpg

Редактирано от synyster_vengeance
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се присъединих към Ибаниец клуба с ето това

ibanez-art320-tgb-guitares-electriques-p12931-1.jpg

 

Ibanez Art320 TGB. Лично на мен много ми допада саунда през ламповия малчуган Vox AC4TV8 вкъщи и разни ефектчета, дефектчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито userko(сърце не ми даде да го напиша на кирилица).. това наистина изглежда КРАСИВО.. вярвам и достатъчно качествено (завиждам :thumbs_up: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте.

Притежател съм на Jackson, но с оглед наближаващият ми рожден ден, е много вероятно да си направя подарък с един Ibanez. Винаги са ми харесвали тези китари (почти колкото Jackson :D ), затова искам да се обърна за коментар към вас относно евентуалният ми избор, който никак не беше лесен, още повече, че бе в жестока конкуренция с един Jackson. :-)

 

Избора ми се спря на Ibanez от Prestige серията а именно Ibanez RG2610Z-BK. Нещата, които ми харесаха на вивизия, пипане и пробване:

 

1. Максимално изчистена и елегантна визия.

2. Доста комфортен гриф - мисля, че Wizard Prestige се води, който с неговите 18 мм. на 1-ва и 20 мм. на 12 позиция (срещу масовите съответно 19-21 мм.) се оказва май фактора за момента, който накланя везните в полза на Ibanez срещу с милиметър и нещо по-дебелият гриф на Jackson-а, който бях харесал.

3. Made in Japan. Това за мен е много важно, колкото и да се казва, че и модели произведени в Индонезия са с високо качество, понеже на последен етап минават контрол по качеството през японец. Вътрешно е важно за мен да си знам, че едни япончета с едни малки ръчички, съвестно и внимателно, както им е присъщо са пипали, сглобявали и тествали.

 

Питанията са ми:

 

1. Има ли някой собственик притежаващ този модел за да сподели преки впечатления от ползването на китарата?

2. Заключващата система е Edge Zero. Малко ме притесни, че в интернет намерих мнения на хора, които доста лошо се изказват точно за нея и държат, че Edge Pro е по-добрият вариант. Вашето мнение по въпроса?

3. Както забелязвате, китара е само с един хъмбъкър при бриджа. Някой има ли наблюдения и свирил ли е с такъв - Seymour Duncan® TB-10 Full Shred.

 

Ами това са ми засега питанията, като много се надявам на отговори. По-долу е снимката на самата китара.

 

Ibaznez_RG2610Z-BK.jpg

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз вече съм в клуба. :D

Ibanez RG2610Z-BK Prestige.

 

Красавицата в куфара ...

 

01.jpg

 

 

Но вече е разкрита.

 

02.jpg

 

 

Много ми хареса това картонче :-)

 

03.jpg

 

 

Гледана отпред.

 

04.jpg

 

 

Както и отзад.

 

05.jpg

 

 

"Hallowed be Thy name"

 

06.jpg

 

 

До любимият ми Jackson.

 

07.jpg

 

 

Преплели шпаги с него.

 

08.jpg

 

 

+ още една фенка (и пазителка) на черни китари. :P

 

09.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.