Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

^^ Щурчо, мен, няма как да ми гръмне педал и да не разбера веднага, Валяка така ми е направил захранването че светва голяма червена лампа, вие сирена и получавам SMS :)

 

Бях го предупредил изрично да го направи като за идиот, към него върви упътване и една шепа бушони ;)

 

А за захранването добре че спомена. Със сигурност шанса за фойерверки щеше да е 50/50.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, бе това захранване не е за експерименти, казал съм вече.

За всички DIY и C/P майстори се отнася. 

За вашите цели трябват специализирани захранвания, които да са ориентирани към всички възможни варианти на дуракоустойчивост. Не случайно са създадени такива устройства - лабораторни захранвания.

В темата обаче се намесиха вече и ламБета, скоро ще има и колайдери  :girl_cray2:  

Това налага още повече наблягане на специализирани захранвания.

Знам, че цялата ви дейност е малко отнесена (от техническата страна), но на нея не и пука дали се съобразявате с изискванията или не. 

Мисля, че отдавна надскочихте любителските занимания и следва да се обърне внимание на работното място, в което един основен елемент е  (са) лабораторните захранвания.

Ако искате може да се разшири темата към захранванията, а може и да не  :greenball: НО! Без тях ще има все повече проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фъзчето звучи точно както трябва да звучи :) Иначе е въпрос на персонален вкус дали звука се харесва или не. И аз ми виси един "ултрамоджов" Colorsound, който така и не можах да харесам... Пък се смятам за широко скроен и оптИмистично настроен към всеки драйв :)

Иначе Red Roostera си е буустер, базиран на Dallas Rangemaster, с подобрение (low pass filter ).

 

Преминаването към сериен строеж на стъкларийно базирана техника, особено усилватели, изисква със сигурност лабораторен тип захранване, иначе имаме абсолютно безмислен риск, не само за предполагаемия шедьовър :), но и за самия строител. Да не говорим за улеснението, при първоначалния анализ на проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, аз като пусках моя АМР за първи път с едната ръка държах щеспела, с лявата предпазителя на контактите в апартамента и с другата ръка - еднометрова дървена щипка за пране със сондата на мултиметъра... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хахахаха, това ми напомня един популярен виц за доктора и праза. Но понеже сме културни люде в културен форум, няма да го разкажа. Не ме молете ;)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, аз като пусках моя АМР за първи път с едната ръка държах щеспела, с лявата предпазителя на контактите в апартамента и с другата ръка - еднометрова дървена щипка за пране със сондата на мултиметъра... :D

Мога само да предположа какво е "другата ръка", защото е трета и твърде дълга... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Иииии, благодаря :)

Здраво ръмжи, деа :)

Затворих сергията с двойка ЕСС81 + 82. Мноо приятен крънч. С гейн на макс дори показва зъби. Захранването е майтап работа и волтажите и те са са майтап работа, за толкова пари... толкова.

Като събера смелост минавам на ниво две :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се изразих правилно: лампите са ЕCC81+82, а не двойка ECC83 (мисля такива бяха в оригиналната схема).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в съвсем оригиналната схема са наистина 2 х ЕСС 83. Но в твоите режими разликите , които биха се проявили ще са много намалени, ако изобщо се проявят. Пробата не е трудна - вадиш и слагаш, слушаш , пак вадиш пак слагаш пак слушаш... Ако се напрягаш да хванеш разлика в звука, значи е все тая дали е 81 или 83. Което не означава, че звукът ще е еднакъв при друг (правилен) режим на ламБетата.

Тук пак ще кажа, че не говоря за субективните възприятия, защото там "правилно" няма, но технически оригиналът (JCM800) е различен и неговият звук естствено е друг. 

А, бе, кръсти си твоя модел "Jabs 800" и хем гордост, хем кеф... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Meн тази кутийка Brimar просто ме кефи максимално :) Дивайса пък въобще не коментирам - guaranteed evala както се казва :)

Аз сега съм се затърсил за пълни с лампи кутийки с надпис Amperex, които да не са колкото една минимална заплата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Опаааа, внимавай, пак вдигаш много летвата :)

(Brimar-a е във VOX-репликата :) ).

 

^^ Тони, аз точно това направих, вадих, слагах, слушах. Разликите са много сериозни и напълно чуваеми. С две ЕСС83 има прекалено много кривене, и то неприятно. Ясно че анодните напрежения са нисички, предполагам че 83-ките са недоволни и идва момента на едно леко "попръцкване", да ме простите. Иначе захранвам отопленията директно с 12V, на пето краче на всяка лампа и там напреженията не мърдат, но анодните "танцуват" около 25-40V. Ясно че това са възможностите на първобитно решеното захранване и по-специално куция преобразувател на напрежението (или както там са го кръстили). Реших че и така става, като за педалче. След няколко проби, комбинацията ЕСС82 (май RFT) и ЕСС81 (JJ) звукна много приятно. Хем има гейн в крайно положение, хем с намален гейн и обран волюм на китарата се получава една много секси дрезгавина. Много ми хареса педала като цяло. Не съжалявам за експеримента, а почти го бях отписал  :)

 

В не особена връзка с горното, установявам, че мястото за пазаруване на чаркове се казва Аlibaba.com. По-специално, имат сайт Aliexpress, където редовно имат текущи промоции. Под промоции се разбира поносими бройки (10-20-50), за минимална поръчка, с включена доставка. На пакета е упоменат "Gift" :), сещате се. Пример: 50 броя от капачетата на потенционметрите за 18 Долара. Сравнете с цени в БГ.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Jabs , да е жив и здрав!!!

Семпъл на dr-boogie :)

https://soundcloud.com/diminalbantov/dr-boogie-diy-pedal-guitar-rig

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.