Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

^ Бинго !

:)

 

За пояснение, че снощи беше станало късно:

Ритъм:   Fender ---> Tube Cricket Amp ---> TC Electronic Reverb 

Соло:     Gibson --->  Boss EQ20 ---> Boob Tube OD (Gain на около 1/2) ---> Tube Cricket Amp ---> TC Electronic Reverb

 

Няма допълнителна обработка, освен пан ляв/десен канал :)

Това за статистиката :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй. Малко от следващото ниво на играта както се казва :)

Ето един относително популярен, даже с елементи на митичност, но не толкова в нашите ширини, а и в някои други, усилвател - Fender Tweed Deluxe (5E3). Три интерактивни контрола, два Volume за съответните канали (Normal & Bright) и един Тоne control. Предостатъчно :)

Според мен изключително заслужаващ целия шум около него. Отличен усилвател със страхотен тон.

Частите са от TAD. Много високо качество. Предстоят няколко дребни модификации и избор на подходящ говорител, поради което все още няма и кабинет.

Тези, с които разполагам в момента са донякъде компромисни. А говорителят (както за повечето усилватели, но в много голяма степен за този) е много важен.

Ултра винтидж моджо:

8689299168_5ba76237c2.jpg8689302844_66d185c129.jpg

 

8697183840_38ab1290e9.jpg8696064289_0db33631f6.jpg

 

8697187680_a76745ccfb.jpg8696067599_8e1aa3013d.jpg

 

8717754459_93313844a3.jpg8717752539_8be5299c34.jpg

Звуци:

Самостоятелно - http://soundcloud.com/synchu/5e3

С backing track - http://soundcloud.com/synchu/jb-gibi-lp-5e3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я си признай че си взел един Кемпер и само ни моткаш тука :)

Здраво ! Друго ниво, наистина.

 

 

Пи.Ес..... плюсче от Валяка ? Я глей :)

Е това вече е индикация че работата стана сериозна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:secret:  Много е яко човек. Освен че звучи супер си личи че си вложил много труд, старание и търпение. Евала! Аз не бих могъл.  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плюсче, ама в рамките на темата (CP). Да не забравяме, че целият комплект за сглобяване пристига готов , с помагало сглобяване. Плюсът е за културното сглобяване , което между другото също не е за всеки. Демонстрира се отношение, което заслужава адмирации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за добрите думи на всички!

Няколко уточнения:

- по отношение на комплекта - събирането на компоненти със същото (много) високо качество, излиза, ако не в по-висок, то поне в същия диапазон. Намерих за по-ефективно и логично да взема комплекта :)

- помагалото в конкретния случай представлява списък на компонентите на немски, Layout + схема. Последните две са публично публикувани от Fender за много от моделите, вкл. и Tweed Deluxe. Много различна от 48-те страници инструкция за сглобяване на PCB варианта от щатския Tube Depot, но съвсем целенасочено избрах този вариант, с което изчетох и прегледах много странична литература и мнения. Т.е. научих много повече отколкото от "запоете кондензатор 14 на мястото на платката на което пише C14" :)

 

Toва е и варианта, който препоръчвам на други, решили да се захванат. Може би изисква повече време, но пък за мен беше много полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

Мда. Задпоялното устройство не действа само в автоматичен режим :)

Какъв е оригиналният говорител, слаган в "истинското" комбо?

Планираш ли дърводелстване (шаси, кутии, кожи, ъгли...)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jensen C/P12 различни разновидности във времето.

В момента това, което се води близо до върха на сладоледа са Weber 12A125/150, Celestion Blue & Gold, etc. Винаги разбира се работи и Greenback (според мен разбира се; този говорител работи на всичко, може би не най-добре от всички възможни, но винаги достатъчно добре). Зависи какво търсиш като звук :)

Колебая се за дърводелстването честно казано.

За да се изпълнят наистина добре finger joints си иска или волско търпение (което имам в името на резултата) и време (което нямам никак) или съответната техника, с която не разполагам. Освен това заобляне на ръбове, полагане на плата (защото той затова се води Tweed :) ). Още се чудя в интерес на истината.

А не знам в БГ дали има хора, които могат да го изпълнят качествено. Не искам да прозвучи неприятно, обобщаващо или неуважително, но имам определени критерии за качествено, които не винаги съвпадат с чуждите разбирания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По молба от друг форум, но реших да пусна и тук още един семпъл на усилвателя, въпреки че съзнавам, че почитателите на този тип звук едва ли са многобройни :). Volume на 11, Страт заден адаптер.

http://soundcloud.com/synchu/5e3-grit

 

EDIT: още малко ... :)

http://soundcloud.com/synchu/5e3-aint-no-sshine

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сравнителен тест между:

 

А) Marshall JCM1 (вариант на JCM800, едноватов)

Б) Изчадието на технологическата мисъл на снимката --->

 

img1923ep.jpg

 

Противно на външния си вид, горното не е канонерка от "Империята отвръща на удара", а

претендира да е копие на предусилвателната част на същия усилвател, или тъй да се каже --->

 

boobtubetwin.jpg

 

Захранва се от самоделно устройство, като отоплението е на 6V, a анодните напрежения са около 60V :) Още не съм се взривил, запалил или

окъсил, което само по себе си е героизъм :)

За да спестя време на любопитните, ето схемата на JCM800 --->

 

jcm8002204.gif

Опитал съм се да запиша двата семпъла с горе-долу сходни настройки, с не особена прецизност на уеднаквяването вследствие на все още насипния

вид на педала. Китарата е Страт, педала минава през Tube Cricket, оттам в един и същ говорител. Парчето е на Synchu, от представянето на 

самоделния Fender Tweed, хареса ми, хванах го горе-долу по слух :) Synchu, копирайта е в бири, колкото и където кажеш :)

 

Ай сеа, казвайте, кое кое е (не е задължително номерацията на семплите да отговаря на тази в началото на поста, напротив.....  :) ) --->

 

https://soundcloud.com/darth_jabs/sample-a

 

https://soundcloud.com/darth_jabs/sample-b

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

парчето си е мое, т.е. леле имам кавър :) йеа :)

Ще ги чуя като имам възможност, но DIYa изглежда абсолютно впечатляващо. Супер и бравос!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ееее земете ме и мен вееее (на бира). Таман ще ме открехнете в ламповата схемотехника  :blush:

Абе молодцъй дет се вика.  :metalist:

П.С. Да зема и аз да го разуча тва парче  :greenball:

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.