Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Стига съм венцехвалил.

Туй чудо е мааалко далече от JCM 800.

Гледам, няма шум , което при този "антенен" монтаж  може да е само поради ниския коефициент на усилване.( Което си личи от звуковите файлове). Аз се съсипвам да екранирам, да филтрирам, да подскачам, и шум и брум все има, а тук, хем хвърчащо, хем без шум...

...

Бих поискал измервания на всяко стъпало, ама нали няма обеспечение, няма да настоявам. :D .

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хахахах...

Тони, абе я като ще се излагам, да се излагам докрай :)

Трети вариант :)

 

VOX AC30 в кутийка :)

 

img1925he.jpg

 

Опятъ предусилвателната част... една BRYMAR 6BR7 (в оригинала май беше EF86).

Проста работа :)

И пак Synchu cover --->

 

https://soundcloud.com/darth_jabs/baby-boob

 

Веселба голяма :)

Тони, записите са в домашни условия, доста тихо свирене, ако набримча усилвателя на половин мощност, със сигурност ще има брумове, шумове и прочие  :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тони, какви измервания, аз се радвам че свири изобщо, ти пък сега. 

А и нали сме коментирали че осцилоскопа ми лови само УКВ... стар е, не става вече :))))

 

P.S. Ма пак не гласуваш коя мостра коя е.... ?

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не критикувам, само забелязвам, че нещо е ...особено.

Лампови неща не се правят така. Шасито не е случаен елемент. Да оставим настрана механическата здравина и липса на вибрации. Екранирането е много сериозен проблем, за чието решаване металното шаси се грижи сериозно.

Освен това режимите на лампите са важни, а  ти го караш съсвсем през просото. Затова и звукът е доста различен. Не споря дали ви харесва, там не коментирам изобщо. Оценявам мерака и удоволствието от занимавката!

Но експериментите трябва да почиват на определени закономерности, още повече, когато се копират известни неща.

 

PS.

Базирайки се на оригиналните Хапаратури, би трябвало 1 да е JCM, а 2 Fender.

 А как е с ерзаците - Божа работа.

 

ПП. Не си уцелил цоклите. За предусилватели, особено с повечко усилване, трябват цокли с екранировки . При това заземени.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Съгласен :)

Металните кутийки се подготвят в стила на другите два лампови педалчета. Няма да останат "на четири крака", разбира се...

 

Вече сериозно, импровизациите не са мои, а на един шантав англичанин, известен в нета като Juan Solo.

Просто копирам (и лекичко модифицирам) неговите схеми, за майтап и за раздумка. Интересно ми е да изследвам много прости лампови схеми, най-вече такива с напрежения които няма да ме изпържат докато все още не съм наясно с базовите понятия. А дали ще ми стигнат силите и смелостта за истинско копие на лампов амп, подобно на кита

който Сънчу пусна в действие, е въпрос на който засега нямам отговор.

 

Както и да е, приемайте тези творения с необходимото чувство за хумор :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммм, само да стане ясно:

В първия ми пост, единият от семплите е с моя педал + Tube Cricket.

Вторият е с това --->

 

img1924b.jpg

 

... който, апропо, е убийствен амп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малеее, тя накъде отишла  тая тема! Аз утре възнамерявах да се включа с едно педалче ама....то ще изглежда смешно на целия този фон.Май ще се въздържа.

Ламповите неща от последните постове звучат много добре. Браво, силно съм впечатлен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Темата набра заслужена висота. В началото бях скептичен, но хората се доказаха.

А, бе както писах преди - от хората си зависи!

Много радва, че форумът има контрапункт(и) на просторията. Ей такива теми дават класата на форума.

Затова мисля, че всеки с отношение, оценяващ и участващ в темата е добре дошъл!

 

ПП. Даже темата е един вид атестация за култура и интелект. Дай боже повече от последните две категории във Форума!

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай боже повече!

Добре, утре ще намеря време да запиша и оформя едно постче тук, както подобава в хубавата тема.

Давам жокер за педала - ммм...германий...ммммм....Маршал ....ммммм...... 1967г. ...... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Опаааа....

 

Едит: ..... тук беше моето предположение за педала, но за да не развалям на Щурчо изненадата, трия го :)

 

Все пак гледам (ако съм прав) към 1,6-1,700 ЮЕсДоларз вървят на старо, ако за това жУвотно иде реч. Задължително му е представянето просто, няма как !

:)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Та мисълта ми беше...

Преслушвайки наскоро едни неща на Бонамаса, а и Celebration day на Цепелин, получих прозрение, че имам нужда от фъзз педал.Ама не някакъв фъзз, ами супер-дупер, винтидж, асъ-анаанъ...сещате се ;)Естествено една от най-големите легенди както знаем е Tonebender, заедно с всичките му разновидности.От тях аз най-много си харесах Marshall Supa Fuzz , който се е задържал най-много  в производство май в края на 60те години на миналия век.Оригинала е базиран на тройка германиеви транзистори OC75, които аз съм виждал на картинка само. За щастие от доста време имам един загинал Panasonic-National радиокасетофон от началото на 80те години.Цялата му механика е отдавна заминала, но платката е супер, и аз веднага си оползотворих тройка 2SB175 германиеви транзистори мъдрещи се вътре.Направо бижута - Matsushita Electric, made in japan.Спретнах си веднага педалчето, като го направих с оригиналната схема на свързване, без светодиод за индикация.Да е по винтидж :) Иначе на външен вид си е напълно в мой стил - както повечето ми предходни творения.

Педала е уникален!Страхотен звук, класика абсолютна, строго препоръчителен за хора с винтидж-фъзз интереси.За разлика от много други фъзове има прекрасно изразени средни честоти, направо мед ти капе на душата ;)

 

Ето няколко снимки:

 

030492204-big.jpg?r=0

 

030492206-big.jpg?r=0

 

030492205-big.jpg?r=0

 

Това е един от случаите в които много съжалявам, че така и не се научих да свиря за да представя ефектчето в истинския му блясък, но следвам правилата на темата и пускам два семпъла за добиване на представа.Единия самостоятелен, другия с бекинг трак:

 

http://soundcloud.com/shtur4o/60-fuzzz

 

http://soundcloud.com/shtur4o/60s-fuzz-jam

 

 Та туйто ;)  Оу йеее?  ;)

Редактирано от shtur4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Щурчо, супер елегантна визия. Това първо :)

Кутийките сам ли ги боядисваш? Надписите... каква е технологията? Изглежда много "истинско", като от витрината на магазина :)

Акуратен и подреден монтаж.

Пипната работа.

Семпъла нещо го няма, обаче... или аз не го виждам.

 

P.S. Уцелих педала :) Оу йеи !

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много! Кутийките са прахово боядисани в цех. Надписите са лазерно гравирани така че да се вижда алуминия отдолу.

Все тази технология ползвам при всичките педали, които съм правил.

 

Я пробвай пак семплите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Според мен звучи великолепно. Някак "вехт" звук, шейсетарски, каквото всъщност се и очаква от този педал.

Почвам да търся подходящи германци :)

 

Какъв е ампа и говорителя?

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.