Jump to content
Българският форум за музиканти

Eddie Van Halen Voted Greatest Guitarist of All Time in Guitar World Readers Poll


TONY

Recommended Posts

Ако сте следили и гласували в тази класация, коментирайте.

Ако не - ето свършеният факт.

Еди е избран за най-добрият китарист на Планет Ърт. :hooray:

 

За който, не е бил наясно.

Бяха обявени 100 имена на най-известни китаристи от всички стилове.

Чрез директни елиминации, Ван Хален спечели вота на читателите на Гитар уърлд.

 

Доста от вотовете бяха не логични или поне аз не бях съгласен.

Но в крайна сметка мнозинството решава.

 

Лично моето виждане.

Джими Хендрикс не се слага в класации.

Избирам един от тримата - Сатриани, Стив Вай или Ингви Малмстийн.

Общо взето ми е все тая, кой печели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-великия е Джими Хендрикс, и всеки слушал музика преди/след него може да забележи защо е така.

 

А моето мнение не тежи по-малко от това на "Guitar World Readers". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си преди доста време в тогавашния вестник "Ритъм" четох подобна класация. Ван Хален отново беше на първо място, но се изтъкваше приноса му за развитие на техниката на свирене или нещо такова. Може да не съм съвсем точен. Ако издиря статията ще я покажа - за протокола :) .

Между другото споделям вкуса на Тони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dickens, като живеещ в САЩ, може да си купуваш китарни списания , заедно със сутрешната закуска.

Предполагам, че Гитар уоърд е достатъчно компетентно и специализирано издание.

 

Факт обаче е, че освен читателите, които се очаква да са китаристи, независимо от какво ниво

(което означава, че все пак имат поглед върху свиренето на китара), са се включили и

фен клубове.

Имаше оплаквания, че на финала, масово са гласували за Браян Мей, например от руските фен клубове на Куин.

Все пак вота не е за Фреди.

И пълно безумие беше Браян Мей да "отстрани" Джими Хендрикс на полуфинала.

В началото се предсказваше финал Джими - ВанХален.

Очевидно Ван Хален има страхотна фен-база сред свирещите китаристи.

(знаем и колко артикула се предлагат под марката ЕВХ)

 

Ван Хален може да е страхотен.

Но пък не е никак версатилен. Мей пък е, но пък той да е най-добрият, някак не върви.

Специално за теб, как ще коментираш - Марк Мортън да отстрани Кери Кинг?

 

За тези, които не са следили

http://www.guitarwor...arists-all-time

 

Като кликате на червеното next, ще проследите класирането от номер 100 към номер едно и съответно от кой е бил отстранен.

Ще има изненади :)

 

 

 

ПС - сега я раглеждам класацийката, има доста спорни моменти.

Обаче, Дейв Мъстейн отранява Марти Фрийдман -хич не съм съгласен.

А пък да отстрани Петручи - пълен смях, какви са тия дето гласуват за Мъстейн,не знам...

Че даже, и Кърк Хамет е по-добър за мен от Мъстейн.

Явно и този има много фенове ( и аз съм му, ама не го оценявам, чак пък толкова).

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марк Мортън да отстрани Кери Кинг - това как да е :)

Dave Murray да отстрани Glenn Tipton (смях в залата), Zakk Wylde пък да е по-добър от George Lynch (това няма да го коментирам изобщо). Направи ми впечатление предната позиция на Tony Iommi (ей това пък за мен е най-големия абсурд) Wolf Hoffmann пък направо си липсваше :) Matthias Jabs също... Сигурно има много още, ама не се сещам

 

Абе всички свирят по-добре от мен ама все пак да си кажа ;)

Редактирано от dickens
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно германците са ощетени :)

Ако беше на метъл хемър класация , нямаше да е така.

За Мъри - Типтън, аз пък съм на мнение, че са на кантар, естествено съм гласувал за Мъри. :P

Тони Айоми си е добър , но тези дето ги е отстранил, е не заради техниката си, а заради факта, че той стартирал "метъла".

 

Изобщо метъл, не метъл са си понятия за журналя. Не знам, за какво са ми тези поуки за музиката и живота.

 

Класацията е направена с предложения от редакцията на списанието.

(ето защо американските китаристи преобладават, английските също не са ощетени)

Първоначално ги слагаха в групи, рок, метъл, джаз и блус.

За да няма БиБи Кинг срещу Кери Кинг.

Няма класически/ акустични китаристи, което донякъде е добре, че да не настъпи още по-голямо меле.

До колко е справедливо не коментирам (няма смисъл).

На гласуващите се бе подчертано да оценяват по 4 осн. критерия.

 

1. Техника на изпълнение

2. Принос в музиката и влияние в/у китарния свят

3. Постоянство в кариерата

4. Версатилност, като музиканти.

 

Моето виждане за най-добри, съм си го казал.

И не е съобразено със стиловете им на свирене.

( и тримата са ми на първо място, но все пак съм ги подредил не случайно)

( и точно това Г3 ми е най-любимото. обаче без да пеят! :P )

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-правилното име за тази класация трябва да е нещо от сорта на "Най-популярните китаристи на всички времена".Иначе някак си не мога да навържа подредба като тая-Тосин Абаси сложен преди Синистър Гейтс,Джон Фрусиканте преди Джейсън Бекър :blink:,Джеф Луумис преди Кери Кинг(харесвам Слейър и уважавам Кинг,но нека не се залъгваме),да не говорим пък как китаристи като Хамет,Мъстейн,Хетфийлд и Слаш са в челните позиции докато Холдсуърт,Ди Меола,Морс и т.н. са в края.Но не би трябвало и да се изненадвам предвид простотията която се лее в коментарите по-долу(жесток фенбой кънвеншън се е заформил).Това си е моето мнение де,но пък кой знае-може би аз нещо не ги чаткам нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе в тия класации гласува който си иска бе хора. Интернет е. Аз следя класациите на Rolling Stone примерно. Имаше една такава за най-добър прог албум. DT пуснаха линк на фейса си и Metropolis 2 спечели с ЧЕТИРИ пъти повече гласове от Dark Side of the Moon, примерно. Аз не харесвам Флойд и се зарадвах на това, но ми е ясно че работата е пълен... тестис. :)

 

Така е и тука. Отделно че е мега субективно. Ван Хален не може някой да ми каже, че е първото нещо за което се сеща, когато чуе най-великия китарист. Не става дума само за техника и такива неща. Тука вече мога да вляза в сферата в която може да ме убиете, но за мен дори Ричардс или Харисън са дали повече на китарата (и музиката) от Еди. Не че нещо му има. Просто не е за върха.

 

Класацията може ли някой да я пусне в текстов вариант от 1 до 100, защото компа ми много обича да забива на подобни неща. Никъде не чух Клептън, Пейдж, Кинг, а предполагам че Робърт Джонсън не би бил и в първите 50, което само по себе си би било доста абсурдно. Но не всеки слуша музика от 30-те години, разбира се.

 

Всичко е комерс. Колкото до Мъстейн, вече поизлязъл от лудите си Металика (и цялостно метъл) години, ми е ясно, че един голям мажоритарен дял от феновете му го харесват и гласуват за него, само защото не харесват Металика.

 

Най-лошото за мен в подобни класации е липсата на Гари Мур - понякога цялостно, понякога в топа. Защото примерно за мен, той е втория най-голям, след Хендрикс. Но за съжаление никога не свири в огромна група. И сега хора като Мик Тейлър (който също е изключителен китарист, но просто не е от класата на Гари) ги има по такива класации, докато Гари го няма.

 

Още по-натам да се спомене, че повечето читатели на GW слушат предимно тежка музика. Не е за подценяване този фактор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо се палите толкова по тези класации...

Първо става дума за фенска класация, това директно елиминира всякаква обективност.

Второ... това е музика, какви класации, какви пет лева... това не е бягане на 100 метра.

В музиката може да се говори за талант и признание.

Класации - може ако става дума за продажби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или в последно време за торент даунлоуди... :P

 

Аз пък не мога да разбера как Джими Хендрикс го набутват по всички класации, след като нито свирня, нито саунд, нито нищо. Вярно, революция е направил фена, ама като скилс не е за топ 50 даже. Ако не вярвате, че е така, питайте Ричи Блекмор... :P

 

Gary Moore го има на 79 място, отстранен от Ерик Джонсън. Тежък двубой със спорен изход, но при всяко положение Гари е за челото на челните места. :)

 

Според мен основния проблем е неграмотността на сигурно 90% от гласувалите. Как да гласува примерно за Derek Trucks или Joe Bonamassa фенът, като изобщо не ги е чувал... :P

 

P.S. Най-смешните резултати са свързани с Дейв Мъстейн. Отсранява първо Марти Фрийдман и после Петручката, а те и двамата са на по 14-15 светлинни години пред него. Айде нема нужда... :D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как от всички стилове? За хардрок/хевиметъл китаристи, за джаз китаристи, за блусари?

---

А Джими Хендрикс нагледно показва как се свири на китара като преход от блус към хардрок, въобще на електрическа китара като съвременен инструмент, изключая вече установената и употреба в джазформациите.

Как се прави вибрато, бендинг, легато, как се свири с динамика, как се използват акорди различни от квинти и кварти :P

Как се свирят акорди и соло с приблизително еднакъв гейн, само с динамика или малко барване на волюм пота, като всичко си звучи както трябва. Например как Изобщо е възможно да изсвириш септакорд с гейн, и да звучи яко, а не осран дисторшънски мазал.

Въобще как се свири на електрическа китара (изкл. джаз китара) с китара амп и ръце, като основно необходими и почти напълно достатъчно оборудване.

п.п. Подозирам, че си пуснал темата, за да гледаш сеир на коментарите, както и за най-бързото свирене на китара...

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Според мен основния проблем е неграмотността на сигурно 90% от гласувалите. Как да гласува примерно за Derek Trucks или Joe Bonamassa фенът, като изобщо не ги е чувал... :P

А трябва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.