Jump to content
Българският форум за музиканти

Рекорд на Гинес за най-бързо свирене на китара


Baby Thomas

Recommended Posts

Има някои впечатляващи неща в лявата ръка, но по-скоро ще му се откъсне дясната. След първото, повечето е ненормален тремоло пикинг ми се струва. :)

 

Няма лошо, щом му се занимава на човека. Но няма как да ме убеди някой да тренирам толкова само за това. В крайна сметка, толкова бързо да свириш, че да не се чуват нормално тоновете е ненужно. Но пък какво, човека може да се похвали че може да свири по начин, по който 99% от населението на земята със сигурност не може. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mairomaster, не е съвсем безидейна темата. Аз поне разбрах, че няма метрономи, които да цъкат в 1000BPM... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ще е не да свири заучени парчета ами да импровизира върху смислени теми с тази бързина да го видя.

 

Щото "Bumblebee's Asshole" е по правило. И да иска друго да изсвири, Гинес няма да му го зачете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове ей тука е истината:

 

http://www.youtube.com/watch?v=XG4GDIqSf14

 

Да,само дето тук са монтирани отделни кадри, което претполага че може да е имало и неуспели опити,а на първия клип човека свири всичко в един дъх.Може и да не съм прав,така ми се струва.

Редактирано от the pick
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eeeeееей както е тръгнало, представете си какви рекорди :

- рисуване на "Джокондата " 2.345 сек.

- монолога на Хамлет 1.985 сек.

Понякога просто забравяме че музиката е изкуство............ (жалко).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:virtuoz: Тези "надсвирвания" трябва да се чуят и на "забавени обороти" за да се прецени и качеството им.

Не съм говорил с тези "състезатели" лично, нито пък съм им чел изказванията, но предполагам че в тази си роля на "рекордьори" си правят ясна самооценка, че това което "свирят" не е музика, а просто състезание и не се мислят за най-великите музиканти на планетата! За това и няма смисъл да ги критикуваме като музиканти, а просто да се позабавляваме с тях! :metalist::hooray:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това и няма смисъл да ги критикуваме като музиканти, а просто да се позабавляваме с тях! :metalist::hooray:

 

Именно :thumbs_up:

 

Някои хора реагират, все едно са им взели кокала. Забравяли сме, че музиката е изкуство и сумати коментари от този род. По света има тонове (като единица за маса де :P) велики музиканти и нон стоп се наслаждаваме на творчеството/изпълненията им. Какво ви пречи от време на време и някой спортист да се появява? Който не му харесва, да подминава (нищо лично към никой).

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mairomaster Споко бе приятел , ти сега ще забраниш и да си коментираме (явно си пристрастен - съжалявам). Мисля все пак че ЛИМИ най точно определя този род "спортисти" - " няма смисъл да ги критикуваме като музиканти, а просто да се позабавляваме с тях! :metalist::hooray: "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.