Jump to content
Българският форум за музиканти

FX loop разсъждения


Recommended Posts

Ееее. Тони, знам следващата ти реплика:

"аман от китайщини" :)

Като пораснем и си износим късите панталонки, всички ще минем на Меса :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Teмата се завъртя в една спирала, която води към... Предложено беше решение, което (както често се случва напоследък) питащият не приема, дали поради недоверие или поради незнание, не е ясно. Дали има смисъл да се продължава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее. Тони, знам следващата ти реплика:

"аман от китайщини" :)

Като пораснем и си износим късите панталонки, всички ще минем на Меса :)

Той проекта Vox loop може да стане на Egnater loop...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп изпреварил си ме. Поста ми беше към предното мнение.

Та винаги решенията са няколко и не винаги правилното е правилно за всички. Като те стегне кръста не ходиш веднага на доктор нали. Въпроса беше може ли да се направи евтино външно устройство (явно не може) или трябва да се модне схемата. Явно ще е второто. Благодаря още веднъж на всички.

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това устройство:

voodoo_man.jpg

 

 

Вътре изглежда по сходен начин на това:

 

VolumeBoxSchematic.gif

VolumeBoxLayout.jpg

 

Има вероятност да избегнеш този дефект с 10k потенциометър, но и аз не виждам смисъл от крайната ти цел. Примерно аз съм връзвал през сенда и ретърна на ампа нойз гейт, като се връзва по доста сложен начин защото и той има сенд и ретърн. Само дето идеята беше да спре да шуми на мръсен канал и има смисъл. Пак през лупа съм връзвал педал правн от мен, който да ме усилва и намалява за ритъм и соло, ползвайки мръсния канал на ампа, пак има смисъл. А какъв е смисъла да си включиш там дилея или лала-то?

Да беше хаигейн щеше да има смисъл но в случая няма!

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога се поунасяш повече отколкото ти позволяват познанията, особено по отношение на разположението на ефектите в лупа, извън лупа и т.н. Повече четене, по-малко писане.

Мястото на дилея обикновено е в луупа. Уа уа педала, (ла ла ще да е логопедичния му астрален близнак) в случая е използван с определена цел, която не е постигнал. А не че там му е мястото. Това за хай гейна и връзката му с дилей в луупа, не знам как да го коментирам. Нито универсалната употреба на 10к потенциометъра за борба с избягването на ненаименовани дефекти.

Всеки има право на мнение, но за поколенията е добре да остане, че Земята е кръгла, че иначе зле.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои педали (според Игнейтър - основно аналогови) закачени в луупа водят до "изпърдян" общ звук на ампа.

Това е, казано с едно изречение.

Може ли линк с това мнение,че някак не ми се вярва да е истина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @synchu идеята ми беше, че ако не се ползва драйв от ампа не виждам смисъл. Иначе и при мен ревърб, дилей и нойз гейт-а са вързани през лупа, а на входа на ампа имам вързан компресор, тунерче и пак минава през нойз гейт, който е вързан на X за да може да реже шумовете от мръсния канал на ампа, който ползвам. А кои ефекти трябва да са в лупа ми е ясно защото знам каква е идеята му. Това с потенциометъра, предполагам че може би ще стане защото проблема идва от висок импеданс. Или от изхода на ефектите, които връзва там или от самия сенд - сигнала от ампа. Предполагам, че ак се склопи високия импеданс проблема ще изчезне. А най лесния начин да се направи това е със съпротивление.

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че ак се склопи високия импеданс проблема ще изчезне. А най лесния начин да се направи това е със съпротивление.

 

:secret:

 

Понякога се поунасяш повече отколкото ти позволяват познанията...

 

:godbless:

 

 

Повече четене, по-малко писане.

 

:godbless: :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата ми мирише на съгласуване на импедансите. Тоя дилей е с малко, как да кажа, странни, входен и изходен импеданс (предвид евентуалното му приложение).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещал съм си там където е lyu, да не пиша, защото е само загуба на време и нерви, но за да не се подвеждат форумниците :

Проблемът не е в импедансите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Точно поради подобен тип аргументи този път заявявъм съвсем сериозно, че няма да пиша повече каквото и да е било в този форум. Аз се отказвам, от днешна дата ме хваща липсата. Какъв е смисъла да губа времето на колегите и особа като теб НЕ колега. Може да си пишеш спкойно аз бях до тук!

Пожелавам ти безсмъртие и полова активност! :godbless:

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да си регулирам входното ниво на дилея и на мен ми звучеше мега изпърдяно в 2-3 АМР-а, но после всичко звукна на 6! ;)

Става дума за TC Electronic Nova Delay, има си автоматична "калибровка" на входния сигнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко развитие по темата:

exteral-loop.png

Както VISIONDANN спомена

По-сериозните ефекти имат калибрация на входно/изходно ниво.

И понеже, дори такива имат ограничения във обхватите на регулиране, едно допълнително устройство, имащо възможност както за усилване , така и за намаляване на нивото на сигнала, ще позволи да се съгласуват нивата на усилвателя и на външното устройство в LOOP-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.