Jump to content
Българският форум за музиканти

"Brownie" - нова песен на NEMO


Recommended Posts

Е, това за мен е най-доброто, което съм слушал от NEMO.

Някаква учителска вълна ви е хванала май - така учтиво да давате уроци по композиция, аранжимент, хармония и адаптиране на текст.

Измислени минори въвличат емоционално в мажори, лиричен глас и страхотен бас в микса - ненатрапчиво и влиятелно. Напомня ми и на други банди, най - много на Sixpence Non The Reacher мисля бяха, но пък си има вкуса на NEMO. Определено е филмова тая композиция - стягайте я за нечий саундтрак. :greenball:

Браво, Разбойник. Трябва да предадеш лично някой друг урок! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за добрите думи. Парчето ми харесва, но е съвсем друго да установя, че не съм сам :)

 

Babayface Bob, не ми е позната групата за която говориш, ще я чуя.

 

Infinity, записът е правен в Sunshine Studio (на група 7едем).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данке. Ако имате коментари към някакви детайли - звук, запис, аранжимент и т.н. ще съм любопитен да ги чуя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво звучи.Много съдържателно като информация от изсвирване и сунд....Баса си го нагласил много яко! Евала.На мен ми напомня за най- добрите години на Пърл Джем..Надявам се не ви обиждам с това....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не, и аз имам подобни асоциации :)

Басът е записан на два канала - от балансирания изход на Galien Krueger 700RB II с добавен сигнал от микрофон пред озвучително тяло 1х15 на GK (стар модел с Electrovoice 15B) за цвят.

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като се вземе предвид и самият бас - какво повече може да искаш от живота? :music:

И жена ми много хареса парчето - каза, че я вдъхновявало. Не попитах за какво, а после се оказа, че ми е направила бисквитена торта :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това парче го слушах отдавна. Не знам как сте го направили, банда, но е много яко. Дори скоро пак го пуснах да го въртя. Слушах го 4-5 пъти поне ;)

 

Поздравления! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за добрите думи, Ники.

 

Babyface Bob, чакаме и някое от твоите произведения. Току-виж и аз съм похапнал торта от моята жена :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Много е яка песента, наистина си е като урок, хармонията е много на ниво. За най-добра не знам, До диеза също ми харесва много, може би повече. :)

 

Единственото, което мисля, че не правите, е да се възползвате от невероятните възможности на Тео. Не става дума за шред или някакво ненормално бързо соло, но мисля че можете да намерите място някъде да му дадете да се поразвихри. А ако не иска, ще му направите засада. :D Не става дума точно за тази песен, гледам че тук има доста разпокъсано соло, което обаче се връзва перфектно. В някоя по-бързичка песен. :)

Редактирано от Yo The Real
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.