Jump to content
Българският форум за музиканти

Мързелив, бирен джем


ciriljhonson

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

И преди да ми е свършила бирата и мерака за лигавене на хубавата подложка.... :cheers:

Като гледам кои участват в джема, ако ви чуя, ще се комплексирам и няма да публикувам нищо!

Цък и вече мога, да слушам и само да се срамувам! :music:

 

Мнооого яко сте забили, ама пак си избасах лимита.... :slap:

Редактирано от kirilsat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ти сега защо ни майтапиш,не всички сме на ниво да свирим народна музика,джаз ,кой както си си възприема музиката,не сме на състезание ..

Много се радвам,че има развитие в джема и хората свирят,че иначе войнстващата простотия (поне в БГ) съвсем ще ни смачка.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Пичове, много ме кефите и въобще не се бъзикам! :godbless: Лично на мен, най-ми допадна импровизацията на адаша, но при всички откривам много "сладки" фрази и си задавам въпроса, "Как ли го прави това?!". :virtuoz:

Обичам блуса, щото ми дава възможност, да импровизирам според настроението! Тази схема съм си я джемил и преди, и всеки път е различно!

Ако ви е зазвучало като джаз, то е комплимент за мен, а трилерите ми идват, въпреки усилията, да не ги ползвам постоянно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе,аз съм слушал какви ги свириш народни и шапка ти свалям,защото аз не мога - едва ли ти е проблем да чуеш кой какви ги върти по пентатониките,та реших,че се майтапиш. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, за хубавите думи!!! :cheers2:

По-горе споменаваш BB King и как е ненадминат с простите си сола! Четири тона, ама как само ги вади, та ти настръхва косъма.... :music336: Винаги има, какво да се чуе и научи от пентатониката!!!

Бирата ми свърши и минах на ВиК ( Водка и Кола)! ... и като стана дума за трилерчета, си помислих, какво ли ще изсвири, обикновен, селски, сватбарски музикант на тази подложка?! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Се хубави неща ;) отивам за една мастичка в кварталната с фамилията. Ако продължавате така ще извадя и флойдовете и ще се върна към мрачния тапинг... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Кире, престани вече! :hysterical: Сватбарите направо сцепват. Ну заяц , ...... погоди!

Драго ми е, че си в джема, приятелю! :cheers2:

Редактирано от shtur4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едва ли ти е проблем да чуеш кой какви ги върти по пентатониките

 

Едно елементарно трикче, за разнообразяване на звученето с пентатоники..

 

http://www.youtube.com/watch?v=XavyoR7ExwM&feature=relmfu

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е само майтап и не хвърляйте по сватбаря!!! :butcher:

 

Hillbilly винаги е показвал, че при блуса е в свои води, макар че не го разбирам... Какво толкова ти пречи минора?! :virtuoz:

Варналиите са много готини, щото са неподправено искрени! Умират, да си свирят за кеф, което за мен е най-важното! :cheers2:

Щурчо е почнал да щурее! :music336:

Чух и по-чистичка варненска китарка, макар и с телефона записана, но звучи с идея! :pray:

The big shukar (ultramega) ми се струва повече концентриран върху техниката и така губи чувството, ама има какво да покаже?! :thumbup:

kiusha82 ме кефи още от както се регистрирах тук! :music:

 

А онзи, от ВИП листата, дето се прави че замо зяпа, да внимава с мастичката! Онова, "кунбойското" му е супер яко! Взех да си търся револвера и .... простатата ми алармира! :girl_cray2:

 

 

Не се бъзикам! Така ви виждам в този джем..... :thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Hillbilly винаги е показвал, че при блуса е в свои води, макар че не го разбирам... Какво толкова ти пречи минора?!
Е,благодаря,няма как да ме разбереш,защото и аз не си се разбирам -всичко е до настроение при тази музика ,според мен и не се свири по ноти,минора не че ми пречи,но е до предполагам нагласата на човек,аз съм си от чааве фен на откачените Литъл Ричард и Джери Ли,които ,както знаеш свирят на пиано,аз си свирим на пиЯно.

но принципа е един -шафъл в бързо темпо и всичко е на "ес" време,така свирят задокеанските мангали в повечето случеи.

Апа Сънчо много здраво заби със слайда,супер.

Са видех,че отива на мастика,аз че пием още една рикийка :greenangel:

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джемо продължава!

@kirilsat,чуй къв смех е,като рокаджия се опитва да ги къдри като теб -

http://www.esnips.co...p_display_media

 

Пак е жега,пак съм на 100 бири,тоя път от кеф,че мастията от аватара ми се сби с един питбул и излезе без видими поражения от боя,за онова не знам,келешите си го прибраха..

Ей,сам си се хиля на простотиите :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.