Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Поздравления за ефекта!

Ако имаш възможност пусни някое демо да чуем как звучи.

А откъде си намери 3PDT бутона, защото и аз си направих такъв, само нямам бутона, да стане както трябва? :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го творението ми: MXR Dist+

 

Преди години си бях направил този ефект в такава кутия и се огъна след няколко натискания -

наложи се да направя извита пе-образна железна планка за да подпира под ключа .

После ми мина мерака и го разглобих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност пусни някое демо да чуем как звучи.

 

Добавих в началото на статията примерен звук (със светодиодите - уж по-твърдото звучене). Преди ефекта сигнала минава и през предусилвател.

 

А откъде си намери 3PDT бутона…

 

Открих го в локалната бакалия, но наистина не навсякъде го има.

 

Преди години си бях направил този ефект в такава кутия и се огъна след няколко натискания -

наложи се да направя извита пе-образна железна планка за да подпира под ключа .

 

При мен за сега няма проблеми, но ще внимавам да не му скачам много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавих в началото на статията примерен звук (със светодиодите - уж по-твърдото звучене). Преди ефекта сигнала минава и през предусилвател.

 

Имаш предвид, вграден в китарата предусилвател, или отделен предусилвател. По принцип този тип ефекти най-често са направени за да включиш китарата директно в тях, в противен случай увеличаваш шума. В какво включваш педалчето, така ми звучи много директно, за да се получи свестен китарен звук, трябва да в включено в подходящ китарен усилвател. Всъщност, както казах по-горе, тоя тип класически педалчета всъщност са направени да се ползват именно в комбинация със китарен усилвател. За по-правдоподобно звучене, можеш да ползваш някоя програма за симулация на китарна апаратура, примерно можеш да прекараш ефектчето през някой усилвател и кабинет от Guitar Rig.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид, вграден в китарата предусилвател, или отделен предусилвател.

 

Предусилвателя си направих сам по схемата от тази страница: http://www.till.com/...s/GuitarPreamp/ Той е включен много близо до изхода от китарата.

 

В какво включваш педалчето, така ми звучи много директно…

По принцип го включвам в усилвател Thunder THC-1000, но за да запиша демото го включих директно във входа за микрофон на компютъра си.

 

За по-правдоподобно звучене, можеш да ползваш някоя програма за симулация на китарна апаратура…

 

Ползвам Rakarrack. Ето как изглежда и звучи:

Но има едно пукане, вероятно причинено от софтуера. Аудио картата ми е обикновена, вградена в дъното.

А това ми е тунера: Lingot.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този бутон http://radimexbg.com/index.php?pid=1%20%20%20%20%20%204278 дали е 3PDT бутон?

С колко крачета трябва да е, с 6 или 9 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето приблизително как звучи моя http://soundcloud.com/maxim10/demo1

На записа звучи зле разбира се повече, като фъз ефект, но това е от микрофона за скайп :)

Свирено е с бридж адаптер сингъл койл :) и гейна е излишно усилен. С по-малко гейн може би ще е по-добре на запис, но не ми се играе.

Честно казано, този съвсем евтин и лесен за изработване ефект, с достъпни за намиране електронни компоненти, спокойно може да конкурира драйвчетата на повечето малки транзисторни ампчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Този ефект звучи по корено различен начин направен правилно с правилните части. Много хора го подценяват и са разочаровани поради факта че не са ползвали правината схема за целта или частите са кофти. Най трудно се откриват диофите и антилогаритмичния потенциометър за кривоча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и така да е, но повярвай ми включен в лампа звучи по коренно различен начин, макар и с "калпавите" електронни компоненнти. А за такъв направен с "правилните" части и включен в "правилния" лампов усилвател, чак не ми се мисли :) Но който каквото си има в крайна сметка :)

Редактирано от maxim09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К'ви правилни части от всичките десетина?

Обикновени резистори, най-евтиния оп-амп от серията, керамични кондензатори и масово разпространените навремето германиеви диоди (например 1N34, които и сега не са проблем за намиране) ............ звучи добре, ама айде чак пък толкоз. 

Антилогаритмични потенциометри се намират елементарно -> musikding.de, banzaimusic.com, ebay.co.uk, ebay.com, mammothelectronics.com и още поне двайсетина сайта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно си баба знае, едно си баба бае...

 

Този ефект звучи по корено различен начин направен правилно с правилните части. Много хора го подценяват и са разочаровани поради факта че не са ползвали правината схема за целта или частите са кофти. Най трудно се откриват диофите и антилогаритмичния потенциометър за кривоча.

 

А, бре liu, нали се беше оттеглил с гръм и трясък, защо пак си тук?

 Или се променяй, или пак ще има конфликти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.