Jump to content
Българският форум за музиканти

Bugera V5 - разочарование.


Guest

Recommended Posts

Проблема е следния: Поръчах си въпросния продукт, дойде след обяда към 5 часа, успях да го разопаковам към 8.

Включих го в мрежата включих си китарата , до тук всичко е прекрасно.

Започвам да свиря, всичко е нормално и точно след около минута кубето просто спира да издава какъвто и да е звук. Реших, че първо е от кабела , смених го и резултат нямаше. Реших, че е от китарата и я пуснах в старото си кубе , където всичко си беше наред. Та ако някой се сеща какъв е проблема на чисто нов продукт да се появят такива проблеми то нека сподели и даде идеи какво да правя.

През тази минута, която свирих кубето не е било усилвано до край , даже беше на по-малко от половината.

Включено е в разклонителя, където е включена и другата ми техника.

Предполагам , че ако е имало някакво време за аклиматизация на кубето то той е изпълнен защото си стоя 4-5 часа в кашона. Лампите в кубето светят съвсем леко , не знам с каква сила трябва да светят , но самия факт , че го правят означава, че достига ток до тях. За съжаление на разбирам от жичкаджииски неща и нямам мултицет у нас.

Сами може да разберете разочарованието ми.

Надявам се да някой да има някаква идея какъв е проблема, последния вариант е просто да съм попаднал на некачествена бройка или и аз не знам какво вече.

Идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, за всеки случай провери предпазителите отзад да не са изгърмели. Ако са, вземи нови и сложи. Ако пак изгорят, имаш проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, както се казва, добре дошъл в клуба на "почитателите" на Берингер/Бугера.

Рано или късно, човек изпива горчивата чаша.

Не се ядосвай много, това се случва с почти всички, които са купували продукт от тази фирма.

Англичаните казват - живота е даден, за да се учиш. Приеми, че си заплатил за един важен урок.

Когато си купуваш продукт от доказала се китайска фирма, с некачествена продукция, разочарованието е част от играта.

Следва изтрезняване и отказване завинаги от Берингер/Бугера.

Поне така правят, тези които са си научили добре урока.

 

И се възползвай от гаранцията, когато моят се развали, гаранцията туко що бе изтекла, а в сервиза им така те сюрпризират с 50 лева за китайски СМД транзистор, че свят ти се завива. Както се казва - never again!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък беше тръгнал слух че Бугера била вече изчистена от проблемите си то цял свят беше гръмнал с многобройните ядове свързани с тази марка. И аз се бях навил да взимам лампова Бугера но си припомних факта че притежавах едно кубе на Беринджер и се отказах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони не пропуска да похвали скъпите марки :) Аре да не казвам как връщахме наскоро един Маршал дето вътре бяха разменени спойки, незнайно как... Марка-немарка, трябва късмет :) Просто при берингер трябва малко повече, за да случиш на бройка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е въпроса дали е Бугера или Берингер.На мен това ми се е случвало и с Маршал.Според новия търговски закон , можеш да върнеш за подмяна един продукт до 10 дни.Не знам обаче, дали това важи за нашите музикални магазини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продукта е закупен от мюзик уърълд бг, писах им току що имейл, с който се надявам да изчистим проблема.

Междувременно купих два бушона със същите характеристики като този в кубето и след като пробвах и с двата резултата беше нулев.

Повече няма да го пипам за да могат да си го вземат и да се види какъв е проблема. Проблема, е че тези дни са почивни, а работните дни от другата седмица съм командировка и няма да съм в София.

Просто не знам , тая вечер съня ми беше малко, а нервите много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да им пишеш мейлове - сряда сабахлем им го носиш в сервиза и толкова. Щом е гаранционен, ще ти сменят бройки докато случиш на качествена - за което време всяка бройка гледай да я изкъртиш от свирня, за да може каквото има да се чупи, да се счупва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моят личен съвет към теб е да не опитваш да сменяш повече бушони, а да ги оставиш те да проверят проблема. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не е трябвало да правиш нищо преди да провериш първо говорителя с друг усилвател да не е заминал или да не му са се разхлабили кабелните обувки - поне да изключиш тази възможност. Без товар на тая ламБа може и да си и изпържил трафа. Ако е говорител - поне ще знаеш какво да гледаш, когато Бугерата ти направи пак проблем :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MusicWorld.bg (ПроТехника), трябва да работят днес, така че не се май, а действай.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.