Jump to content
Българският форум за музиканти

Бутикови и хай-енд педали


Tozi

Recommended Posts

Visual Sound http://www.visualsound.net/ , въпреки че са по-масови и са на ръба между бутиковите и фабричните - за мен качеството им е много добро и изработката идеална.

Иначе съм фен на Zvex, Mad professor и N-audio (разбира се), които вече бяха споменати по-горе. Да не забравяме и Робърт Кийли http://www.robertkeeley.com/ повече известен с модовете си, но ефектите, които произвежда хич не са за пренебрегване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Моят личен опит с бутиковите педали е, че в повечето случаи зад "бутиков производител" стои пич, в гараж, които човърка разни педалчета. Често пичът няма понятие от тон, защото е слаб/нереализиран музикант. Случва се да не разбира и много от електроника.

 

Пробвал съм какво ли не и много от нещата са гола вОда. Понякога най-скъпите педали са най-тъпите.

 

Като например този фейзър:

 

40d77bba34c00109d2756ff6614d99da.jpg

 

Друга компания, която разочарова всеки път е Malekko Heavy Industry. Какво ужасно и претенциозно име само.

 

Това не значи, че не обичам бутикови производители, просто съм открил, след много пробване и изхарчени пари, че просто защото някой прави готин драйв, това не значи че хоруса ще му е добър. Като казах драйв - редовно обикалям магазините и пробвам всичко. Има такива безсмислени и неизползваеми безумия, че направо може да му се завие свят на човек. И обикновено безумията са най-скъпи. И неизползваеми.

 

Така че подхождам според индивидуалният случай. 

 

Според мен на "Фултон"  нещата са на около 80% и нямат характер. Даже не съм сигурен дали се водят още хай енд. Преди бяха, сега - не знам.

 

Много от изброените дотук марки въобще не са бутикови, нито хай енд.

 

EHX е толкова ширпотреба колкото и Бос.

 

ТС Електроник са ширпотреба, но на мен много от нещата ми харесват. Не ги считам за хай енд, но са функционални и добре измислени. Имам много от техните неща. Добър компромис между тон, цена и най-вече функционалност.

 

Една малка и наистина бутикова фирма е Subdecay. Определено хай енд.

 

Diamond са хай енд, но не са бутикови защото може да се купят навсякъде. Каквото съм пробвал ми е харесало.

 

Принципът е - ако един производител е добър, той отива в мейнстрийма и престава да бъде бутиков. Остава хай енд, да се надяваме.

 

Това са маркетингови пинизи да ни вземат парите,  Д!@БА ТЕХНАТА МАМА!!!! 

 

Човек може да се вманиячи като мен за тон и оборудване, но така или иначе и със и без кирливите им педали, дай ми една кухарка и ще и разплета струните и със и без педали. Освен това всичко е субективно - на ТС електроник хоруса го считат за светая светих, но на мен не ми харесва.

 

Редовно губя време да гледам демо видеа в ЮТюб, но вече имам едно на ум - видеата са полезни да добиеш представа за функционалността на ефекта, но не и за тонът. Определено не и на тонът, не се заблуждавайте - зле записани, зле настроени, зле изсвирени неща, компресирани от сайта... забрави. Най-реалистичният начин е да се пробва наживо. 

 

В заключение:

 

Трябва да се пробва. Ако не може да се пробва - да не се съжалява - 1. може продукта да не струва така или иначе, 2. може да има подобен продукт на старо, от неизвестен производител, който да е от подобен род.

 

Музиката преди всичко.

 

РОКЕНРОЛ,

 

Боян

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Редовно губя време да гледам демо видеа в ЮТюб, но вече имам едно на ум - видеата са полезни да добиеш представа за функционалността на ефекта, но не и за тонът. Определено не и на тонът, не се заблуждавайте - зле записани, зле настроени, зле изсвирени неща, компресирани от сайта... забрави. Най-реалистичният начин е да се пробва наживо.

 

 

Много си прав! Ама ти си го знаеш де! ;)

 

 

Марката, която продължава да ме изумява и радва с продуктите си е Strymon. Скъпи, но наистина много добре звучащи ефекти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ А пък мен ме забавляват ефектите на http://www.mooeraudio.com/en/index.asp

 

Сравнително евтини, леки и компактни - перфектни за педалборд,

Част от тях са и аналогови.

В по-голямата си част са клонинги на известни марки.

 

Имам вече 6 броя и съм повече от доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марката, която продължава да ме изумява и радва с продуктите си е Strymon. Скъпи, но наистина много добре звучащи ефекти!

 

 

Скоро си купих Blue Sky на Strymon, но не ми хареса и го върнах. Не беше за мен. И цените им са безумни.

Същото се случи и с Hall Of Fame на TC Electronic

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Сподели малко повече мнение по въпроса, моля. На мен ми е интересно. Къде намираш слабо място на въпросните два ефекта?

 

Чудя се, понеже Robben Ford на клиника, който направи в Джокерс клуб (Варна) - ползваше точно Hall Of Fame на TC - а едва ли е толкова заблуден и не разбира от тон, та да ползва лош ефект :)

 

В този ред на мисли - кое му е толкова зле-то на Hall Of Fame, понеже мисля скоро да се сдобия с такъв и мнения по въпроса не са излишни.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен става дума за лични предпочитания, а не че са "зле".

Страймън предимно ме вълнуват с El Capistan и Lex педалите.

И да, цените са им безумни... но те са такива и на T-Rex и други от сорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Сподели малко повече мнение по въпроса, моля. На мен ми е интересно. Къде намираш слабо място на въпросните два ефекта?

 

Чудя се, понеже Robben Ford на клиника, който направи в Джокерс клуб (Варна) - ползваше точно Hall Of Fame на TC - а едва ли е толкова заблуден и не разбира от тон, та да ползва лош ефект :)

 

В този ред на мисли - кое му е толкова зле-то на Hall Of Fame, понеже мисля скоро да се сдобия с такъв и мнения по въпроса не са излишни.

 

Поздрави!

 

 

 

Въпрос на вкус. И 2та педала са добри, но според мен имат прекалено много функции, а основният им звук е горе долу един и същ колкото и да въртиш копчетата. Успях да докарам с БлуСкай готин спринг ривърб, но аз такъв си имам на усилвателя, а и звучи по-добре. Останалите цвръкни като модулация и шимър не са ми по вкуса.

 

По-добрия избор би бил на ТС - по-евтин, по-компактен, тон принт функция. Илишни пари, според мен. На живо ги пробвах, и 2та се държаха ок, но не си заслужава.

 

За записи - тц - в софтуер можеш да постигнеш далеч по-внушителни резултати...

 

Всичко това настрана, аз продължавам да си държа очите отворени за готин ривърб. WET 2 на Neunaber ми се ще да пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят личен опит с бутиковите педали е, че в повечето случаи зад "бутиков производител" стои пич, в гараж, които човърка разни педалчета. Често пичът няма понятие от тон, защото е слаб/нереализиран музикант. Случва се да не разбира и много от електроника.

 

Напълно съм съгласен с теб, Боянски. Като човек дето се занимава с такива неща съм виждал такива безумици, грозно направени неща, Вътре поено  недопоено. Трагедия. А цената в космоса, че и с претенции! Много хора в нета са се взели за сериозно, но напълно разбираемо е те да нямат почти никакви продажби и най-вероятно работят някъде на заплата.

 

За мен най-важното е да имаш солидни връзки и преди да се "изфукаш" пред света с поредното скалъпено недомислие да получиш мнението на професионалистите - тези хора, които си вадят хляба със свирене. Ако статистически повечето кажат, че ефекта е гола вода, по-добре да сменяш работата и да зарежеш и рок енд рола и поялника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен става дума за лични предпочитания, а не че са "зле".

 

именно!

 

Страймън пределено са хай енд и къстъмър съпорта им е много добър. Бяха много любезни и даже ме питаха защо им връщам педала и ми благодариха за критиката... представи си ти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Гледам че тази марка никой не я е споменал, а имат доста добри педалчета.
http://providence-ltd.com/

 

Ей този е чуден:

 

https://www.youtube.com/watch?v=oWHzhSqpxFc

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Определено са много висока летва! Свирил съм с повечето им педали благодарение на естонският им дилър Ismusic. Много ми е любим техният Sonic Drive,който и в момента ми е на педалболда.Много силно ги препоръчвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Страймън...мен ме изкъртват!Колкото и да ми заема "недвижима собственост" върху борда ,Флинт няма да го напусне никога:)През Plexi стак и Саrvin Legacy стак със силен "волюм" колоната ми диша с мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Teзи може би някои от вас вече ги знаят.

 

YIEEqdg.jpg

 

Ct5wPS5.jpg

 

Буустър/Компресор, Оувърдрайв, Дисторшън всичките с трансформатор на Рупърт Нийв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.