Jump to content
Българският форум за музиканти

Schecter Guitars


LOE

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Добре де...няма ли варянта просто да си отидеш с калъфчето до Букурещ, купуваш си китарката мяташ кашончето и слагаш в калъфчето, не би трябвало да взимат мито за всеки музикален инструмент който минава границата...аз лично съм си пътувал с мойта китара през 6 държави 2 от които не бяха в ЕС...и пари не са ми искали.

Редактирано от Martyr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ако вземеш китарата от Букурещ, няма да имаш никакви мита и ДДС, защото Румъния е в ЕС.

Също така, предимството на този вариант е, че можеш да пробваш китарата в магазина и да

знаеш какво купуваш, а не като ти дойде като пратка от чужбина, да видиш драскотини или

други дефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам точно на какъв принцип се начислява това ДДС при поръчки от САЩ, но аз неколкократно съм си купувал неща от еБей от САЩ (аксесоари за китара- флойдове, адаптери и прочие) и винаги нещата са си идвали до вратата ми без никакви допълнителни такси за плащане. За цяла китара не знам какво е положението. :rocker:

 

п.п. Става въпрос за доставки до Лондон оабче.

 

Стоки под определена цена не се обмитяват. Не съм сигурен колко беше, май 45$. Колеги поправете ме ако не е тази сумата. Преди няколко месеца си купих кецове от САЩ за 24$ и не съм плащал мито за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Лондон сигурно е различно, не им знам митническите разпоредби и закони. Тук обаче клатят. А как точно смятят "клатежа" съм писал по-горе. :)

 

Сумата е 45 евро или равностойността в друга валута сметната по един техен седмичен митнически валутен курс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, но ти явно не внимаваш! Ако препрочетеш постовете след твоя ще видиш кой и къде ти го каза. И все пак за мързеливите:

Като закупиш нещо от ЕС си плащаш ДДС и после при внос на въпросната стока в друга държава от ЕС тя не подлежи на обмитяване по НИКОИ правила! ТОЧКА!!!

 

Друг е въпроса, че винаги можеш да минеш с нея все едно си дрънкаш и си я носиш, накъдето и да пътуваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
хах еми оферта :) остава да организираме един field trip до Букурещ и се връщаме с мазни усмивчици и пълни калфчета със Schecter-и.

 

Ходенето до някоя съседна страна с цел закупуване на Schecter ми се върти и на мен в главата от известно време :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, офертата е много добра, ама пак идва доста пара (поне за мене). Като обърнеш в лева и като туриш ДДС и мито става малко над хилядарка летвата. Но бих казал, че ако ги имах мангите, сигурно бих ги дал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета до 2 3 дни трябва да ми пристигне Schecter-чето. От eBay го зех, точно от ония пич дето serengeti е дал линк за него. Като дойде ще пиша да се похваля пък и да дам инфо за продавача, ако някой реши да си цапне нещо от там :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.