Jump to content
Българският форум за музиканти

nedko

Members
  • Мнения

    17
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

Всичко публикувано от nedko

  1. Аз ползвам 48 KHz 32bit floating point. floating point защото така работи JACK. Бих записвал на 96 KHz ако можех. Най-добре директно floating point, но и 24 бит е добре.
  2. Тези две са обновени наскоро: http://bandshed.net/AVLinux.html http://kxstudio.sourceforge.net
  3. http://soundcloud.co...bzero-2009-v1_2
  4. Подлоги (синтбек) за групата, смесване на записи. Но признавам че каквото не ми харесва във софтуера си го оправям/преправям а което ми липсва си го пиша.
  5. На мен пък ми върши чудесна работа.
  6. Подозирам че много малко хора ползват Линукс за музика и звук.
  7. nedko

    Linux

    Интересувам се дали ползвате Линукс за създаване и звукозапис на музика. Бих бил благодарен ако споделите кои програми ползвате и под коя дистрибуция. Ползвате ли готови пакети или ги компилирате сами?
  8. http://www.cstr.ed.ac.uk/projects/festival/ Може и да пее (да задаваш тоновете).
  9. nedko

    Schecter Guitars

    Ходенето до някоя съседна страна с цел закупуване на Schecter ми се върти и на мен в главата от известно време
  10. nedko

    Linux

    Поддръжка на vst няма, но има аналог - ladspa. Не съм го разучил достатъчно, но като се информирам, ще пиша. По принцип основното предимство на линукс е че няма нужда от asio, защото както и mac, няма проблеми с латенцията LADSPA поддържа само ефекти, другите плъгин формати са DSSI (виждал съм само инструменти с него) и новия LV2 (LADSPA v2), като последния става и за инструменти.
  11. Струва си да погледнете и MusE (http://www.muse-sequencer.org/) Много добро място за получаване на помощ свързана с правене/записване на музика под Линукс е irc канала #lad във freenode мрежата.
  12. Тези с индукцията не са ли като тези: http://www.fernandesguitars.com/sustainer.htm Или тоя състейнер е друго ?
  13. Като в нов открит рудник
  14. Като съм се разпоствал дай да се и поизложа малко 1)nickname: nedko, zipper 2)Възраст: 19780517 3)Образование: Средно (колко съм прифанал е друг въпрос) 4)Вашият инструмент/и: Китара - в момента имам Ibanez RG 270 (black) и Ibanez V70CE-BK 5)Предпочитан музикален стил: industrial 6)Вашият вдъхновител: Де да знам, май нема 7)Досегашни (не)реализирани проекти: fault (faultcentral.org) 8)Странични интереси: то това си е страничен интерес 9)В кратце(или с две думи за вас самите): Ми такъв съм си Кой се чуди да пита
  15. Аз като свиря на дебелите струни заглушавам тънките със свободните пръсти (най-често с кутрето и безименния) на лявата ръка. Също ползвам и основата на другите пръсти понякога. Освен това често свиря през всичките струни с перцето, дебелите дават тона а тънките - заглушени за да добавя атака. Т.е. при такова свирене заглушаването не е нужно единствено за да предотврати резонанса. Когато свиря на тънките струни заглушавам дебелите със дланта на дясната ръка - като при нормално заглушаване за резачки. Допълнение - свиря с лявата ръка на грифа и дясната при адаптерите.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.