Jump to content
Българският форум за музиканти

Нови правила в продавам


Колко обяви седмично да има в продавам  

71 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 83
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

То това е прекрасно, но като гледам само 53-ма от потребителите във форума са гласували и пак ще има една камара недоволни и псуващи. Ще е чудесно, ако още хора вземат участие в анкетата, за да не се налага после да търпим, за пореден път, незаслужено и обидно отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази констатация е явно доказателство за действителното отношение на "търговците" към форума. С други думи, нямат заинтересованост от органзация на процеса, а само да използват форума за удовлетворение на личните си интереси. На готово, така да се каже.

Доста усилия ми струва да съм толкова дипломатичен в изказа си. Това е защото се стремя форумът да не е хоремаг, ако разбирате какво искам да кажа...

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гласувах за две обяви седмично, което според мен е напълно предостатъчно от гледна точка на обикновените хора тук, които продават нещо когато не им трябва вече, или пък решат да сменят оборудване по някаква причина. Ако някой желае да се занимава с търговска дейност, нека го прави като търговец, а не иззад някой храст.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това е прекрасно, но като гледам само 53-ма от потребителите във форума са гласували и пак ще има една камара недоволни и псуващи. Ще е чудесно, ако още хора вземат участие в анкетата, за да не се налага после да търпим, за пореден път, незаслужено и обидно отношение.

 

Мисля, че активността в анкетата не е толкова ниска. Все пак 55-60 човека не са малка извадка, разбира се колкото повече хора гласуват, толкова по-представителна ще е. Така или иначе, резултатите са ясни. Усреднено се получава една обява на 5 дни. Що се отнася до недоволните, такива винаги ще има и на тях не трябва да им се обръща внимание. Дадена беше възможност всеки да изкаже мнение и да гласува. Който не го е направил, няма никакво право да плюе впоследствие.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти си прав, друже. Който не е поискал, не го е направил. Дори бе спазено и едномесечното предизвестие, за да няма буйстващи нрави поради коренната промяна, която ще настъпи с този раздел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро този раздел се разглежда от доста по-малко хора, може би само онези, които се интересуват от развитието на форума, а останалите, както и Парни каза, са тук за да го използват. Няма смисъл от сърдене, по-скоро може да преместите анкетата в Говорилня или да се боцне най-горе в Продавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз намирам системата по една обява на 7 дена за оптимална, но това да важи за всеки от разделите: купувам, продавам и друго по отделно.

 

 

Какво означава, че всяка обява може да има точно една цена?Едва ли ще задължава продавача, да не си променя цената при подновяване, защото това е абсурдно.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Много ясно, че не означава това. Означава, че не можеш да пуснеш да продаваш 5 неща с 5 различни цени в една обява, както е сега във форума.

 

Гласуването продължава до Сряда!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво ще се подобри с това, вече с всяка обява да се лансира само един артикул.

Но виждам, като недостатък как още по-бързо ще потъват обявите.

 

Явно имате нещо конкретно предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се подобри това, че като търсиш да купиш китара (примерно), влизаш в съответния раздел и гледаш какви китари се продават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Много ясно, че не означава това. Означава, че не можеш да пуснеш да продаваш 5 неща с 5 различни цени в една обява, както е сега във форума.

 

Гласуването продължава до Сряда!

^ Много ясно, че не означава това. Означава, че не можеш да пуснеш да продаваш 5 неща с 5 различни цени в една обява, както е сега във форума.

 

 

Това означава ли,че ако продавам 5 различни микрофона трябва за всеки да пускам отделна обява или за всеки да сложа еднаква цена или една обща цена за всички?Не стоплям нещо...

 

П.П. Прочетох няколко пъти написаното в препратката ,но и от там не ми стана ясно.

Редактирано от soundcraft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Точно това означава според мен. И както изтъкнах още в началото на дискусията - колкото повече се научава за новия вид система, толкова повече ще се променя мнението на гласували. Аз гласувах за 1 обява на седмица, сега смятам 5 за удачно. Давам и пример - имам бас китара с колан и калъф. Досега са ме питали няколко пъти дали не продавам калъфа и колана отделно, но всеки път отказвах. Ако реша, че е крайно време да ги продам отделно, какво ще се получи - колана 10-15 лева, калъфа 25-30 лева и баса 200 лева да речем. Заминава половин месец, за да се появят в пространството, за успешна продажба да не говорим. Допълнителното уточнение за разделението на категориите води до още по-сложна ситуация откъм време.

За капак - има липса на яснота относно съществуването на обявите в пространството и тяхното потъване. Като се види и това, отново ще има преосмисляне на ситуацията (си мисля).

 

Да изкажа мнението си за вида на платформата - много ми харесва, дизайна е супер стилен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Ако продаваш различни 5 микрофона ще трябва да пуснеш 5 обяви с 5 различни цени. Ако продаваш 5 еднакви микрофона - една обява с една цена и количество 5. Ако продаваш 5 микрофона на една цена - пак една обява.

 

^ Сашо, аз още в началото писах да давате мнения за обява с една цена. Също така не мисля, че ще отнема повече време от колкото сега. Естествено не става думи за обяви от тип "пускам каквото ми хрумне, модераторите да се оправят". Ще трябва да си напишеш цена, местоположение, категория, до кога да е валидна обявата и т.н. Не са много неща а освен това има възможност за запаметяване на шаблони, както и на глобални настройки за всеки потребител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.