Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен-клуб Marshall


Karavadjo

Recommended Posts

Аз не отговарях на коментара за Valvestate...след него имаше един отговор на поста ми със снимката, но той бе изтрит :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой какво е трил не се знае,аз съм си фен на марката,въпеки че в момента не съм с такъв амп,през годините съм сменил два Valvestate,смятам че са добри за тресня (метъл),но нямат динамиката на по старите лампови,като гледам си в СФ - има една репетиционна към студентски град със стар оригинален Плекси - чуй го за какво иде реч,нямам право да рекламирам мястото де..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все пак ми е трудно да съм обективен гледайки от собствената си метал камбанария. не мога да се абстрахирам от това. факт е обаче че всички останали модели на маршал, макар и отлични сами по себе си някак си ми мътнеят. прекалено се оцветява звука, което за други стилове е желан ефект. въпросната хибридка обаче направо ми изпълва душицата. невероятен тон. в тази машинка просто има нещо. сигурно се е получило без да искат, обаче този евтинджос ми е сред любимите усилватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Пропуснал съм тази тема някакси до сега...

Аз съм на мнение, че както с китарите така и усилвателите не може да имаш само 1 и да си винаги доволен.

Аз също симпатизирам на марката, макар да не ми е любимата (ако изобщо може да се каже, че има такава) и притежавам едно доста разпространено комбо - VS65R за домашно ползване и мога да кажа, че ме радва този факт. С годините установих, че се кафя на по-старите неща. Нещо, което леко ме притеснява донаякъде :) от друга страна си има основание. Та за това и се спрях на горепосочения амп. Произведен в Англия класически валвстейт. Няма нищо общо с другите ми два ампа и точно затова може би го взех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

айде и аз да влеза във клуба :greenball: не е кой знае какво но за мен е идеален

Marshal-MG15CD

понеже тук не мога да постна снимки давам линк

 

http://denkatawee3.snimka.bg/daily/usilvatelya.655774

това е той мен много ме кефи :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Мерси колега,,добре си ме подредил !

Ако трябва да дам мнение то е;

Събрах това което ми пасва като звук.Valvestate 8040 -40вта е мощен и иска мкс. жега.Звучи добре и без външни ефекти

Става както и за по- хеви така и за по винтидж звучене./с говорител 12 инча+Китара LP +адаптери EMG,се получава максималният желан ефект

,

По- малкият, Транзисторният Valvestate 30 вата,има по режещ ,по сух тон,/10 инча говорител диша по слабо/

Подходящ за по-малки помещения,чува се добре и не усилен това е предимството.Ползвам го за яка резачка.

Търпи камиончета,багерчета,тракторчета и процесори

 

30 DFX -Прилично универсално кубе.Има си всякакви вградени ефекти,с него няма нужда от допълнителен багаж.най- много 1 WAH Pedal-подходящ за разнасяне.За любителите на по- модерно звучене.

 

Съответно всяка китара звучи различно с тях.Зависимост от модела,,дървото,адаптерите и струните .И от това как свириш и каво свириш.

 

Това е необятна бездна-Пробите никога не свършат.На това е основан бизнеса,

Все по- нов и по- нов модел,ако не знаеш какво търсиш,няма догонване индустрията,а банковата сметка намалява.

 

Един юзър ме пита-търся кубе, твоето става ли за металика?. :virtuoz::drummer::singer::virtuoz: /да ,и за сватби става.

Редактирано от weis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да напишем и кои китаристи са помогнали Джим Маршал и Маршал амплификейшън да станат легенда.

 

1. Пит Тауншенд

реално е свирил 4 години с Плекси, но именно той дава началният тласък, пръв иска сто вата и грамадна колона.

За него е направен 8 х 12 стак, мисля че има само три бройки произведени ( и всичките са май били за него).

Поради непрактичност ( и мъка за роудито) е разделен на А и Б 4х12. И така се ражда легендарният маршал стак.

2. Джими Хендрикс (Джеймс Маршал Хендрикс)

Най-виновният!

3. Ерик Клаптън, Джеф Бек, Питър Грийн, Пол Късофф - отбор юнаци, легендрани блус брейкъри

4. Енгъс Янг ( и брат му Малкълм) - raw power JMP users , дават повече AC/DC от всички ядрени централи на планетата

5. Черният принц - Ричката, 100 ватовите Маршали са му били слабички и са му направили 200 за пълен Блекмор.

6. Еди Ван наХален, който обичал да тормози Маршалите с някакъв си Вариак и ги скапвал често-често.

7. Двама басюги - Леми Килмистър и Стив Харис

8. Мр. Слеш

9. Най-непрежалимият - Мр Ренди Роудс

10. Царуващите в кръв, новоизпечени винари - Кери Кинг и Джеф Ханеман

11. Едни други винари - Кисс

12. Британските стоманолеяри - КК Даунинг Глен Типтън

13. Тройката от най-великата рок банда за цялата вечност - Мъри, Смит и Герс

14. Най-самовлюбеният, най-оплюваният, обаче и най- най- велик Ингви Малмстийн

15. Гери Мур, човекът чиято "душа и сърце", стигаше до хиляди хора, посредством само една китара и един Маршал

16. Майкъл Шенкър, Били Гибънс, Джо Сатриани, Зак Уайлд, Тин Лизи, Джими Пейдж и хиляди други ( които може да допълвате). Легендата ще продължава да се предава от поколение на поколение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти през всеки китарист е минал по един (или няколко) Маршал!

При мен остана само кабинет 1936V и за сега не мога да му намеря заместник ;). Много добре се разбират с Меса-лампичките. :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.