Jump to content
Българският форум за музиканти

Адаптер 9 V за ефекти


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Сигурно е глупав въпрос, но съвсем зациклих къде се продават такива. Едно време знаех сума ти магазини за електроника, но сега.....

Откъде да си купя качествено адаптер 9 V за захранване на ефекти и какво да му гледам ?

Редактирано от kiik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца бях пред съшата дилема. Купих си едно ефектче и реших да си взема някакъв адаптер. Минах първо през Динакорд и оттам си взех един адаптер, позволяващ вързването на няколко ефекта към него - нещо като последователна верига. Оказа се, че ефекта ми е доста претенциозен и си иска наистина хубав адаптер, а и този тип адаптери със един кабел на който да връзваш ефектите е доста лош вариант - вкарва шумове. След като от Динакорд излязоха доста коректни и приеха стоката обратно отидох да си взема адаптер BOSS, което беше правилното решение. Купих си го от магазин Форте, на Оборище и Ев. Георгиев. Вярно адаптера си е доста цифра - 48 лв., но ми върши перфектна работа. :)

 

Дано съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК. Провери точно какъв трябва да ти е адаптера освен волтажа. Аз си купих за моя Алесис AC/AC адаптер на 9 волта и 800 мА за 21,60 лв от магазин Пасат, Велико Търново с 1 седмична доставка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Nikifena прави наистина качествени, захранващи адаптери за ефекти, стабилизирани и филтрирани. Далеч по-добра оферта са от Boss. Пиши му едно ЛС и ще се сдобиеш с нещо добро.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси Магазин за електроника. Примерно Конрад, Радимекс и други подобни. Там се намират по-ефтини, но Виж колко ампера е, ако трябва го вземи и направи проба на място. Но обърни внимание на плюса и минуса на входа на ефекта, много е важно, аз имам един процесор Korg и на него, плюса е отвън, а като гледам другите адаптери, а аз имам доста, плюса е отвътре. Имам един дето мога да обръщам полюсите и ми върши работа май беше към 2000а

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за един непретенциозен Берингер, та не ми се дават 48 лева за адаптер (повече от самия педал), камо ли да поръчвам от чужбина.

Дали ако взема нещо от Илиенци (или в Практикер да кажем ако има) нещо ще му стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами аз за моя Метал Муфф съм си приспособил едно адаптерче от стар джиесем, което някъде изрових у дома, при без товар дава 7 волта, но въпреки това педалът работи супер :rocker:

 

 

3304022k.jpg

Редактирано от Velius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ тошко така :yes: автора, горе във важните теми на раздела има подробни инструкции. електрониката си е електроника...

 

^^ бре, бре, бре! ти май се хвалеше в една тема с тоя метал мъф :) само че в инструкциите пише, че той е да 9в 100 ма захранване, не потърсих колко дърпа всъщност, ама щом тва зарядно без товар дава 7в, с ефекта като нищо може да падне и под 5в. а бръмчи ли? или може би пищи :)ей това ми е любимо клипче какво прави намаляването на захранването с ефектите, има някои яки звуци, ама приказката ми е, че, ако го пуснеш на истински 9в, ще останеш много изненадан :)

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи никакви необичайни шумове няма,нито брум, много здрав,плътен и режещ саунд вади, но ти си прав,че ако работи на номиналните 9в вероятно ще е по-добър саунда, като намеря подходящ адаптер ще сравня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ кой казва това?

 

сакън някой да не се излъже, щото ако пуснете променлив ток на педалче за прав, направо можете да го отпишете...

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nikifena прави наистина качествени, захранващи адаптери за ефекти, стабилизирани и филтрирани. Далеч по-добра оферта са от Boss. Пиши му едно ЛС и ще се сдобиеш с нещо добро.

За какво е нужно да се пълни темата повече? Ако някой е наясно със захранванията, няма да пита. Който не е наясно, по-добре да си спести проблемите, като си вземе това, което blr каза. Икономисването на някой лев може да се окаже с обратен знак, ако се повреди захранваното устройство...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се разбира дали захранването е стабилизирано?

По вдигането на напрежението мерено на празен ход или се имат предвид пулсациите мерени с осцилоскоп?

Имам някакъв адаптер с различни степени - 3, 6, 9, 12 В, и пише мощност 28 W и 2000 мА .... за ефекти 100-300 мА..

Дали става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.