Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Бриджът е "FX EDGE III - Fixed Bridge" - има финна настройка и всички благинки на EDGE бриджовете, но е фиксиран (съответно няма пружини, а е плътно тяло). Тежи сигурно около 5-6 кг китарата, не съм я мерил, но не е неудобно тежка. Грифът не е неудобен и не е проблем да стигаш до всяка една позиция на която и да е струна стига постановката на свирене да не е с перманетно подпрян палец на горната част на грифа.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, че много евтино ги дават тея бе :) Аз мислех да си купувам преди известно време, ама искаха 3000 лв. за 2228-ицата. Тази информация ме обнадеждава и може скоро да добия такова животно и аз. Айде - чакаме грандоманско творение от теб :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бриджът е "FX EDGE III - Fixed Bridge" - има финна настройка и всички благинки на EDGE бриджовете, но е фиксиран (съответно няма пружини, а е плътно тяло). Тежи сигурно около 5-6 кг китарата, не съм я мерил, но не е неудобно тежка. Грифът не е неудобен и не е проблем да стигаш до всяка една позиция на която и да е струна стига постановката на свирене да не е с перманетно подпрян палец на горната част на грифа.

 

Хммм ако е 5-6 кила, си е доооста тежка. Около 4 - 4,5 кила минава за тежка китара на запад. :)

А бриджа си е пак по лиценз на флойд роуз, няма значение, че не е "плаващо" тремоло.

Любопитно ми е как се усеща в ръката... Стив Вай беше казал навремето (1990 някъде) в едно интервю, че като разработвали с Ибанес 7 струнната, пробвали и 8 струнна, но вече му била като бухалка за бейзбол в ръката и се отказал. ;))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tr-ycv40wrj.jpg

 

Traynor YVC40WR, досега не бях ги пробвал.

 

Днес влязох в един магазин, пуснах го уж само да го пробвам, свирих един час, скъса ми главата от саунд и го взех, в следствие на което следващия месец ще е скръбен откъм бюджет :hysterical: . Невероятен винтидж тип саунд. Браво на канадците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз даже не съм ги и чувал. :greenball:

Но щом е яко - поздравления!

 

Заглавието преведено на БГ ми звучи като БДЖ-ист... :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - после да се похваля и аз с нещо!

 

Новичката ми Applause (by Ovation) Ae 128 :P Страхотен топъл звук, типичен за Овейшъните, лека, много удобна за свирене, бих казала перфектна за мен на този етап! :)

 

А ето я и нея:

 

AE128%20bk_MED.jpg

 

Тъничка, което по никакъв начин не прави звука и по - лош :

 

31qjq36kTtL._SL500_.jpg

 

И черна :)

Редактирано от zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кольо, честито и чакаме семпли братле! Каква е приблизително цената? :greenangel:

 

Мерси много, скоро ще врътна някой семпъл. Иначе цената варира яко ( марката не е особено популярна ), но общо взето е между 800 и 900 Евро ( в Америка съответно в долари както винаги).

Сериозно препоръчвам на любителите на винтидж саунда, ако им попадне такъв амп, да го пробват. Невероятно благ звук. Впечатлен съм. На мен лично ми хареса в пъти повече от саунда на на бившето ми вече Меса Буги Марк 4 ( на мръсния канал, чистия е много подобен всъщност ) и за цената си е супер далавера. Освен това е много тихо от към шум и има авто биас, тоест нуждата да се биасва при смяна на лампите отпада. Реверба му не ме кефи особено

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.