Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни ефекти :))


n0 on3

Recommended Posts

Здравейте! Предстои ми покупка на точно тия, познати наши китарни ефекти. Нужни са ми дист или оувърдрвайв и насочил съм се към марката BOSS. Въпросът ми е от какви други марки мога да се възползвам, които да ми предложат подобно качество на звук и също говорейки за BOSS кои техни педалчета вие ползвате и препоръчвате :) айде! мерси предварително :P:music336::cheers2::)

Редактирано от n0 on3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо място трябва да си изясниш какво точно искаш - дисторшън или овърдрвайв , защото тези двете не са синоними...

Дай малко инфо за неща като усилвател и китара , за да може по- разбиращите от мен да те насочат към нещо....

И не забравяй , всичко е въпрос на личен вкус!

Успех!

Редактирано от balombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста други производители освен BOSS. Electro-harmonics, MXR, Ibanez, Toadworks.

 

Препоръчвам ти да НЕ си взимаш ефекти на Behringer. Евтини са, но според личният ми опит не са качестени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BOSS, MXR, DIGITECH. :thumbs_up: (това са за мен марките на-вече първите две BOSS и MXR)

 

 

 

До колкото до марката behringer по големи боклуци от тяхните не съм виждал разбирасе това е мое мнение B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много марки има. Но трябва да уточниш какво точно ще свириш. Overdrive - e по-"лека" резачка подходяща за рок , хард-рок. Distortion e повече за метъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се насочваш към Digitech препоръчвам DF-7 Distortion Factory - дигиталка е , но някои симулации на известни ефекти ги прави по-добри от оригинала -като BOSS - Metal Zone например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгнал си наопаки. Първо трябва да си изясниш какъв звук точно искаш и след това да се ориентираш към марка и модел. Distortion и Overdrive ефекти бол, повечето производители имат повече от един от вид и звучат доста различно. Поразгледай сайтовете на производителите изброени по-горе в темата, порови се за семпли/клипове за да добиеш смътна представа кое как звучи и след това, тръгни по магазините за тестове на живо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо място трябва да си изясниш какво точно искаш - дисторшън или овърдрвайв , защото тези двете не са синоними...

Дай малко инфо за неща като усилвател и китара , за да може по- разбиращите от мен да те насочат към нещо....

И не забравяй , всичко е въпрос на личен вкус!

Успех!

Имам един Jackson JS30DKT Dinky и кубенце Laney LX35R :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста други производители освен BOSS. Electro-harmonics, MXR, Ibanez, Toadworks.

 

Препоръчвам ти да НЕ си взимаш ефекти на Behringer. Евтини са, но според личният ми опит не са качестени.

Пълни боклуци са си,наистина не си взимай беринджър освен ако не искаш дрънчаш дисторшън с който не се разбира какво свириш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да попитам има ли проблем при подреждането на ефектите от гледна точка на входни и изходни съпротивления.

По спецификациите на разни модели чета 1 Мohm, 30 Mohm, 1 kohm, т.е. в широки граници, което малко ме обърква.

Дали може неправилно съгласуване да доведе до повреди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.