Jump to content
Българският форум за музиканти

Топ потребители

  1. Koobenot

    Koobenot

    Mods


    • Points

      3

    • Мнения

      1504


  2. musicman

    musicman

    Admin


    • Points

      1

    • Мнения

      6156


  3. DANEV

    DANEV

    Members


    • Points

      1

    • Мнения

      378


Най харесвано

Showing content with the highest reputation on 05/10/24 във всички области

  1. Едно джемче... Който иска, ще е супер да се включи.
    1 point
  2. Кое AKG точно, че ми стана любопитно?
    1 point
  3. Аз имах същия проблем преди няколко години, дъщеря ми сега е на 12, значи беше някъде на 10. Обаче и взех AKG динамичен, за да може да си го носи като ходи да пее. Тя ходеше на пеене по това време. Освен това не изисква звукова карта с фантомно. И беше към 100 лв. ако го загуби да не ме е яд Иначе ако толкова иска да запише на кондензаторен, ще я взема в "студиото" и там ще я запиша. До сега 2-3 пъти е идвала. Така и не се научи сама да си записва. Или може би така и е по-лесно. Но идеята тук е да и купиш нещо, което като го види да и се допее. Самия микрофон да я вдъхновява. Вече по-нататък дай боже да пее по-сериозно ще и купиш каквото трябва. Ама на тази възраст те не разбират много от техника, гледат визията да ги кефи. Между другото аз същото го препоръчвам и за избор на китара за дете. Взимаш нещо, което като го види ще му се досвири. После като почне да разбира, само ще си избере каквото му трябва. Естествено някой трябва да прегледа китарата да не е фалшива. Но тук марки и пари нямат значение. Важното е да свири/пее детето.
    1 point
  4. Отворих в YouTube ей това сравнително клипче – цък. От тея евтинии, според мен Берито звучи най-отворено и ще звукне най-добре в микса, без да се базара много в DAW. Другата посока, в която е интересно да се разсъждава и аз още такива бъндъли не съм виждал, а ми се ще да има повече е комбинацията от микрофон + аудио миксер с USB. Преимуществата на този сетъп пред интерфейс + микрофон са: леснота на пускане/пресъздаване на сетъп – буквално цъкваш бутон и можеш да пееш/репетираш спокойно с някакъв базов компресор/low cut/EQ и ефект, за да си упражниш песента цветът на предусилвателите – който и интерфейс да съм пробвал от ниският клас, било то M-Audio, Focusrite, Presonus и т.н. винаги цветът на предусилвателите на един миксер ми е харесвал повече ... някак си с по-малко усилия и post-processing вокала звучи по-добре и естествено запис на всяка репетиция – фактът, че без да палиш DAW, а само с натискане на Record бутона в Audacity можеш да си запишеш изходния сигнал докато си учиш песента и после да повтаряш/превърташ слушаш отново до припадък за мен е най-важното от целият процес, поради простата причина, че един добър запис е 999 провалени репетиции и 1 като хората, било то като интонация, дишане, позиция, EQ, настройки ефект и т.н. Ако трябва да препоръчам миксер, с две ръце без да се замислям казвам Mackie ProFX6v3. Аз имам 4 каналната версия и съм предоволен – предусилвателите са много приятни, не шумят, детайлен е и с него спокойно мога да кажа, че най-слабото звено във веригата съм аз като певец ... За да не съм голословен прикачвам запис от една репетиция, пея аз през Mackie EM-89D директно в пулта плюс малко post-processing на мастър канала.
    1 point
  5. За мен бъндъла на Behringer C1 e окей от демата, които съм слушал в нета. Преди време една позната докара вкъщи една реплика на Neumann U87, купувана за 80-90 лв. от един китайски магазин много подобен на НадалиЕкспрес (TEMU), правих му A/B тест спрямо Mackie-E89D-то, с което пея (макар и динамично) и да ти кажа звукна доста убедително, ще се опитам да му изнамеря линк. Имай предвид, че кондензаторните микрофони от тези бъндъли, като C1 например, са основно за употреба вкъщи, ако щерка ти започне да се изявява по сцени и конкурси вариантът с Shure Beta 58a може би е по-добър, защото може да го ползва както на живо, така и за записи. Не че не може да се пусне кондензаторен микрофон на живо, но в повечето случаи при вокалите специално се прави за озвучаване на хорове (обикновено в клъстер от няколко такива) или солови изпълнения за опера/народна музика. Настройването на живо на повечето кондензаторни микрофони не е лека задача, защото спектърът им на обхват е доста по-голям от динамичните, първите ловят над 50см/1-2м и нагоре от звукоизточника, докато динамичния такъв лови в единствено непосредствена близост до микрофона, за това и повечето певци го държат доста близо до устните си. Ако озвучителят няма опит с кондензаторните може да предизвика микрофонии и гнусотии в централното. Затова и по-често при вокалите кондензаторните са предпочитани за записи вкъщи. Който и кондензаторен микрофон да се вземе, ще има някакъв момент на свикване докато му намерите идеално място вкъщи. На всяка цена ще трябва и поп-филтър, не знам дали има такъв в бъндъла, ползва се да изолира plosives ("твърди съгласни звуци на БГ, предполагам"?) от сигнала, освен това имай предвид, че ако стаята, дето ще записва щерка ти е пълна с отражения и няма много звукопоглъщане в нея, записите ще звучат като "баня" и това в последствие почти няма оправия. За да си тестваш стаята най-простия начин е да плеснеш с ръце в нея и то ще си покаже какво се случва. Така че само с покупката на микрофон мотивацията няма да остане, трябва проби и желание. Някакви елементарни познания за работа в DAW - също, колкото да записва на няколко канала на първо време. Това не знам дали изобщо е възможно с кондензаторен микрофон, защото му трябва фантомно захранване +48V, дето Скарлета може да му раздаде, но при процесорът няма да стане, дори и да му направиш някакъв "хакерски" кабел XLR -> моно жак и да го пуснеш на input-а. Пускал съм динамичен микрофон в китарен процесор с такъв кабел и горе-долу се получава нещо, но при всички положения е компромисно решение и гледам да го отбягвам.
    1 point
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.