Jump to content
Българският форум за музиканти

Топ потребители

Най харесвано

Showing content with the highest reputation since 04/27/24 in Мнения

  1. Извънземната ни бригада издаде албум с десет песни. Всичко е направено в най-добрите традиции на Do It Yourself практиките - музика, аранжимент, запис, смесване. Може и по-добре - учим се, следващата продукция се надявам да е на по-високо ниво. Единствено за мастеринга избрахме външен изпълнител (https://www.trakworx.com/) и честно казано сме доста доволни от резултата Албумът в YouTube: https://www.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_lyewn7e7xuri12njdRJEvB3Hzs2oSwLgo Албумът в Spotify: https://open.spotify.com/album/0OuWYPPJQVu3yAokUaUzsP?si=qOJTemqeQ7KZtzDo7JPvxA Ако някой има предпочитание за друга стрийминг платформа за слушане (Tidal, Deezer, Apple Music, Pandora, Amazon и др.) може да избере от този линк: https://linktr.ee/aliensinsearch Много бих се радвал ако ви хареса, но дори и да не е така пишете коментари - интересно ще бъде да чуем мнения
    4 points
  2. Ако свети "голямата" сива плоча (анода) тогава е проблем - и даже и да работи - със сигурност трябва да се пипне. Ако свети горната част на лампата (над втората плоча и е леко опушено там - не е проблем, освен ако не започне да свети "синьо"). Такова нещо като "биаснати" лампи няма. Има съгласувани (matched) лампи, които при подаване на едно и също преднапрежение (bias) и анодно напрежение (plate voltage и съответно напрежение на втората решетка - screen grid), отделят еднакъв (или много близък) ток в покой (т.е. няма подаден сигнал на първата решетка - или grid). Ламповата техника в сравнение със съвременната транзисторна, за цифрова да не говорим - е изключително прощаваща за всякакви отклонения - самите лампи работят в много широки граници (по спецификации), за останалите компоненти в ламповите усилватели да не говорим (повечето електролитни кондензатори са с толеранс +/- 20%, резисторите +/- 10% и т.н.). Смяната на лампи, в зависимост от конкретния усилвател, сменящия лампите и самите лампи, може да е елементарна, може и да не е толкова елементарна процедура.
    3 points
  3. Една любима композиция на The Aristocrats - "Flatlands". Вариант 1 - Изсвирено през Mesa Boogie Lonestar Special 1X12. Вариант 2 - Изсвирено през Roland JC- 40. Китарата е Fender Stratocaster Custom Shop Limited Edition 1957. и Вариант 3 Мисля, че свиря с Роланда тук, китарата е направена от Ясен Герасимов. Кой вариант ви допада най-много? Приятно слушане!
    2 points
  4. Един от любимите ми инструментали...
    2 points
  5. Ммм не, по-скоро ми прилича на Numa Compact, а то си има саунди...но пък няма хамър.
    2 points
  6. Една скромна китка от последното участие.
    2 points
  7. Винаги ме е кефило да вадя сола изсвирени на други инструменти, най-често бас и пиано. В случая поствам едно много любимо соло от новия албум на Scott Henderson (Karnevel). Композоцията се казва "Sky Coaster", а басът е изсвирен от Romain Labaye.
    2 points
  8. На адаша amp/cabinet switchera също поддържа тази функция, наред с много други. @Nikifena
    2 points
  9. 1 и 3 и на мен. В двойката Роланд-а ми звучи малко анемично/стерилно, в 3-ката ако си го ползвал комбинацията китара/усилвател ми допада повече. Свиренето както обикновено е безупречено, респект!
    1 point
  10. Ем, браво. И публиката ви се кефи. Със сигурност ще ви викнат пак да свирите Това на което свириш е MIDI клавиатура нали? Звуците от къде ги изкарваш?
    1 point
  11. Да,правилно-Данчо Капитанов,Симеон Щерев Банана,Петър Петров-Парчето,Людмил Георгиев,Камелия Тодорова.Аз съм на баса зад Людмил Георгиев. Клуба на музикалните дейци-Русе.Някъде 1979г.Снима някой фотограф. За съжаление петима големи музиканти от снимката вече ги няма.
    1 point
  12. Браво, за DIY е супер, чакаме турнета, фестивали, MTV, BBC Radio и всичко по реда си ...
    1 point
  13. Първо правило нещо,което си работи не се пипа.Второ има различни ампове някои сами си биасват лампите други не.За втория тип ти трябват чифт или четворка биаснати лампи.От музикална гледна точка би трябвало какво,къде свети и грее да ти е последния дерт.Ламповата техника е достатъчно капризна и не търпи некомпетентни намеси,сътресения,грешни импеданси.Инак смяната на лампи си е рутинна процедура и ако лампата не се е запоила в цокъла е елементарно.
    1 point
  14. Определено са ви добри DIY-практиките - играете си с размерите и структурите, добре сте го смесили и много леко се слуша. Браво и от мен!
    1 point
  15. А това са две парчета, снимани в репетиционната ни от Сашо Наков ( @circles във форума, човекът зад Amps On Air)
    1 point
  16. Споделям още три клипа на бандата. The Song That Eric Likes:
    1 point
  17. На мен 1 и 3 ми харесват най-много като звук. Като свирене - респект! Съжалявам, че не успях да дойда да те гледам на трибюта на Pink Floyd.
    1 point
  18. Още едно соло от същия албум на Scott Henderson (Karnevel). Това е бас солото от композицията "Sea Around Us".
    1 point
  19. Ако Дейв Фрийдман я е свършил тази работа и е направил колона, която комбинира точно тези два говорителя - предлагам да не го мислим толкова много дали комбинацията е добра
    1 point
  20. Супер ценна колекция за почти без пари https://www.softube.com/products/essentials-collection
    1 point
  21. Вижте какво си купих от музикалната работилница: Овърдрайв преамп. Фирмата е българска - Kyro, аз за първи път ги чувам, ама съм впечатлен. Имаше стачка за тестове, хората бяха много любезни и обясниха на всички присъстващи каквото ги интересува. Аз тествах този преамп и ми хареса, накрая като казаха, че е на промоция 150 кинта, веднага взех един Оказа се последния, явно са впечатлили и други хора преди мен. Още не съм го пуснал при мен, взех го на база това, което тествах там, но за възможностите, които предлага цената си я бива.
    1 point
  22. Уф. Пиша на крак и съм написал някои глупости Коригирам: факт е че стъклени/каменни вати имат сходни характеристики при 1/2, понякога 1/3 обемно тегло. Само че коректните цифри са следните: Навремето "истинската" и хубава стъклена вата за преградни стени беше около 13-14 кг/м3. (за сравнение, в момента е 8-9, и съвсем целенасочено НИКОЙ производител не цитира обемно тегло). На нея кореспондираше 30-35кг/м3 "хубава" каменна вата. Наистина добрите звукоизолиращи продукти съответно отиваха на около 20-23кг/м3 (стъклена) към 40-60кг/м3 каменна. Ватата в моята кабина е един ВЕЛИКОЛЕПЕН продукт на Isover (FDPL = 23кг/м3 със стъклофибърна мрежа), който.... вече не се произвежда Акустикборда на Кнауф, ако наистина е стъклена вата (а както писах горе, леко ме съмнява, тъй като цвета й говори за смес с каменна, навремето се правеха подобни ексерименти) ще да е в рамките на 20-30кг/м3. Под това обемно тегло стъклената вата НЕ МОЖЕ да се направи на плоча. Така че, bottomline, продукта ми се струва добър. Последно: не се шашкайте на тема вдишване на вата и карцерогенност. Имаше някакво изследване което съм чел, което декларираше че попаднали в белите дробове частици стават риск за развитие на рак, само ако са под определени размери (говорим за микрони). Над тези размери, дробовете обвиват в слуз частицата и тя се изкашля навън. Това е обяснението защо запрашавания от всякакъв вид могат да стимулират кашлица. Нишките на ватите (и каменни и стъклени) са доста над минималния праг на дължина. Сега, факт е че ще ви сърбят ръцете, и ако някой има алергия, може да се изрине и прочие... това обаче не е животозастрашаващо.
    1 point
  23. Момчетаааааа.... Мързи ме да пиша Че съм го писал няколко пъти. И съм го правил няколко пъти И съм бил във ватения бизнес с години. Ватата ти е най-лесното. Забрави стъклената, по мое време имаше "истинска" стъклена вата, по 15-20кг/м3, каквато вече никой не продава. С такива вати съм направил преградните стени между киносалоните на Арените (без първата). В момента стъклената вата е с обемно тегло под 10кг/м3 и е пълен боклук. Търси каменна вата на Кнауф или Rockwool, плочи, оптимално 50-70кг/м3. Няма да умреш от власинките, аз съм се къпал в тях в периода 2002-2007, пък на, жив съм Най-много да се чешеш повече за ден два. Оттам нататък ти трябват: 1) Сериозно прекъсване на ударния шум към пода (чети, рови...) = масивен под върху "пружиниращи" подпори; 2) Много маса в стените и тавана (със сигурност повече от един слой картон). На всеки слой картон ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се шпакловат всички фуги и не се оставят отвори. Намери и прочети какво представлява системата "маса-пружина-маса" (mass-spring-mass) и защо и как работи; 3) Спиране на всякакво предаване на звука по конструкцията на картона (акустични окачвачи и прочие). И да - стая в стая; Това е само бегла скица на решението. Да не те отчайвам, но барабаните (и бас китарата) се спират доста трудно...
    1 point
  24. Всичко е напълно функционално и в много добро външно състояние. Продава се всичко заедно или поотделно. При покупка всичко заедно или покупка на повече от ефекта педалиерата е подарък. Ориентировъчно единични цени: Boss SD1 (продаден) Boss CE5 - 150 лв Ibanez DE7 - 180 лв ISP Decimator - 200 лв Педалиера - 70 лв Покупка на всичко предложено заедно: 500 лв View the full article
    1 point
  25. Късмет, успех и попътен вятър!
    1 point
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.