Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравнение между две китари


kolio_k

Cort VS Gibson  

250 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Първо Корт, после Гибсън. Много ще се изненадам ако е обратното, звука на "първите" семпли е по доста "по-плосък". :icon_shithappens:

На последното сравнение се чува най-добре разликата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Първо Gibson, след това Cort.

Не съм свирил с никакъв Cort, но в първата китара чух една по-изчистена и ясна атака и въобще по-изчистен звук като цяло.

Виждам, че доста хора са на точно обратното мнение...

Ако се окажа не-прав... май ще си взема и Cort :icon_shithappens:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за 3.

Слушам със Скайп слушалки и въпреки това ми се чува по ясен тона на първата китара ,което ме навежда на мисълта ,че това е Гибито.

Иначе не съм съгласен ,че не си струва инвестицията в по-скъпата китара (на сцената най-много си личи).Иначе за домашни занимания може и да не си струва. Кольо ми доказа са сетен път ,че големите музиканти с каквото и да свирят все добре звучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух записа на колони и тотално се обърках. Струва ми се, че съм направил грешка в гласуването :icon_shithappens:. Първата китара звучи по-стегнато и с кривоч, но определено ми допада как звучат и двете китари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах... Кольо винаги ни пуска такива загадки-закачки, за което аз много се радвам.

Винаги е полезно , особено на такива....глухари като мен :icon_shithappens: да си направим лек тунинг на възприятията като цяло.

Аз казвам 1. Гибсън

2. Корт

Въпреки че винаги е много по-трудно на запис, колкото и да е натурален записа и колкото и да е добър свирача.

Аз, противно на повечето хора, по-лесно се ориентирам по драйв блендите. Първата китара ми звучи по-обемно, по-балансирано и по-пълно. Залагам тя да е Гибсъна.

Иначе, винаги има смисъл от по-добър ( скъп ) инструмент, защото на живо, когато китарата ти е в ръцете, разликите са си доооста значителни.Абе по-друго си е и густото и всичко, когато имаш Гибсън в ръцете.

 

ПП: Кольо, драйв блендите са си ламповия драйв на амп-а, нали? ( не камионче...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми напомня на една тема, която Евтим беше пуснал преди време, Stagg vs Gibson. Беше Голям купон :(

Мисля си, че Гибсъна е първи в случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам колко много хора вече са гласували, смятам днес вечерта да кача видеото, което говори само за себе си. Но се радвам, че темата се получи толкова забавна. Това показва още веднъж, че със сигурност, само по запис е трудно да различим коя китара каква е, а също и, че всички имаме определени очаквания от една добра китара от даден тип. Виждам, че много от вас очакват Гибсъна да звучи по плътно (махагон и тн.), а други очакват да бъде по ясен и стегнат. И двете показват по скоро, какво всъщност ни харесва на нас, отколкото как стоят нещата в действителност.

 

В случая, най подвеждащо, според мен, се е получило това, че ампът , в никакъв случай не е направен така, че да изпъква Гибсъна или пък да помага на Корта. Просто е напълно неутрален, а корекциите му са далеч от идеалните, просто всичко е на 12 часа.

 

Ако имам време, преди да кача крайния резултат, ще кача набързо един семпъл от Фендер (сингли) на същите корекции, които не съм барнал от вчера

, за да може саунда да послужи за референтен

 

П.С.. Корт при всяко положение избиха рибата :( , тази KX5 трябва да се канонизира в техния фен клуб

 

П.С2. Драйва е от педалче (Blackstar HT- DIst), използвах го, за да мога да сменям нивото на гейна без да ходя до кубето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С.. Корт при всяко положение избиха рибата biggrin.gif , тази KX5 трябва да се канонизира в техния фен клуб

Добре, че не направи сравнение със Скуайър, че щеше да има едни оди, едно чудо... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах Gibson - Cort,но в някои случаи втората китара ми звучеше по-добре.При всяко положение Cort-а е добра китара ,особено за цената си. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.