Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравнение между две китари


kolio_k

Cort VS Gibson  

250 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Гибсъна вкарва една особена Twang окраска която мен лично не ме радва особено, бих предпочел по изчистения звук на корта но нз, някой блусар(примерно) би предпочел Гипса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Шефе, тоя компетентен коментар що не го вкара преди да стане ясно коя китара каква е? :rocker:

Малко на парвенющина ми биеш да ти кажа :D

 

Много ми е смешно как повечето отварят устите след като всичко стане ясно, ама преди това никакви ги няма. Нещо реноме ли градите, какво ли? :)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolio_k, имах предвид "Горе-долу толкова добре, колкото и ти свириш", като съм с ясното съзнание, че с моето свирене 10 пъти, на тримесечие, за по 1 час, ще са ми нужни около 200 години за да го достигна. :) В общи линии се самоуверявам, че проблемът с лошото свирене е в ръцете, а не в китарата. :D

 

^ Шефе, тоя компетентен коментар що не го вкара преди да стане ясно коя китара каква е? :D

Ами може и той, като мен, да видя за пръв път темата днес. :)

 

Между другото - жена ми чу първия семпъл и каза "това е евтината китара", преди да се стигне до Гибсъна въобще, ама върви доказвай, когато вече резултата е излязъл. ;)

 

П.П. Обожавам такива теми. Голямо слушане пада и после, най-често, голямо псуване какъв съм глухар... Този път, обаче познах. :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата съм пропуснал да я видя и абстрахирайки се от факта, че вече всичко е изяснено реших да не гледам мнения и отговори и да се опитам да позная слушайки записа. Това което стана е, че не познах. :) После прочетох коментарите и видях разбира се, но искрено благодаря на Кольо за чудесната тема и за невероятно точният изказ на това, което всъщност представлява самата анкета и извода от нея. По-точно едва ли би могло да се каже. Мисля, че за много хора ако не и за всички китаристи във форума това е еталон за начина по който всеки си представя даден саунд. Аз лично слушайки се водих от факта, че класния инструмент не би звучал толкова "еквализирано" както в случая и си мислих, че по-плътния и мек саунд ( без да е запушен) би трябвало да е гибсъновият. И тъй като корта вслучая звучи меко без да запушва реших, че това е гибсъна - който пък ми звучеше по-еквализирано, тънко сякаш и с повече "нахални" високи и без толкова ниски среди. Предното обаче е тонът който аз искам и обичам. :) Точно това е казал Кольо. Аз за разлика от него винаги харесвам такъв тон и не го елиминирам като него, а напротив - гледам да подам повечко ниски и да изрежа "носовата" част - просто повече ме кефи така. Това, че аз си го представям така не значи, че с гибсъна не може да се постигне - напротив, тона който аз харесвам би могъл да се постигне много по яко с гибсън отколкото с корт, но в случая моят вкус не е от значение. Заблудата идва точно от там. Естествено е, че като хване чоек едното и другото моментално усеща разликата, само че със "просто ухо" понякога собствените ни предразсъдъци ни играят номера...много, много забавно и полезно. Браво Кольо! :thumbup::greenball::music336:

 

П.П. Естествено не обсъждам факта, че в случая "задкитарното устройство" със пръстите и тоноизвличането си би ни заблудило дори и ако пусне анкета кое е примерно фендер страт от 69-та и тенис ракета. Мисля, че и пълдин да вземе би и изцедил душичката. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз преди малко я видях тази тема. Много гот! Познах ги ама с дилема на някои семпли;-) Много добро напомняне че за мъъъъничко разлика в звука се плаща доста ...

 

Иначе Корт определено къртят мивки (особено за тея пари), но преди да сме се юрнали на Корт-овете малко "предрасъдъци" от мен. Това е може би производителят с най-големи разлики между две китари на една и съща цена, т.е може един Корт да звучи убийствено а съседчето му от същия (пък и по-висок) клас да е глуха талпа която едва си заслужава парите. Просто се шашнах колко различно качество може да получи човек на същата цена, така че слушайте добре преди да купувате ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време си мисля как би било яко да чуя как някой мастър свири първо на скъпа,всепризната китара после на китара която уж не е нещо особено(въпреки че май Корт КХ5 вече е богоизбран модел :greenball: ) за да видя резултата. Благодарско Кольо!!! :thumbup:

ПС: Евала за тйез златни ръци !! :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като фен на Gibson съм малко разочарован от sound-a Gipson-a. Но както и да е :metalist: Най ми хареса тракчето малко по- долу а именно: Fender za swerka :metalist: Но какво да се прави "На вкус и цвет товарищей нет". Иначе адмирации за труда на kolio_k :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най важното е, че намирате темата за забавна и полезна :punk_guitar: , изключително се радвам за което.

Иначе да, вкус приятели няма, на мен Гибсъна ми допада точно заради този тип зук, а не заради дебелият мазен и тн. Просто има един невероятен дървен отенък, който минава чудесно през драйва и много ме радва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kolio_k

Мисля, че трябва малко да се поясня ;) Нямам предвид, че sound-а не е добър, не напротив, добър е но очаквах да е с една идея по-добър ;) Например преди преди много години след едно новогодишно банкетче, цялата компания решаваме да ходим към "Библиотеката" На влизане когато си оставяхме връхните дрехи в гардероба чувам аз една китарка да реве та направо къса - с две думи страхотен sound. ;-) Богат, монолитен и много експресивен sound. Казвам си "Опаааа тук ще слушаме Gibson-че". За всеки случай минах покрай подиума и видях, че китариста свиреше на червен SG Gipson. Та както се казва този червен Gipson мина успешно един "сляп тест" относно звука си :D

Редактирано от Darki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям смях ще пада накрая ;) .За мен пръвата е Корта , Втората е Гибсъна , другия вариант е да е обратното :D

А между другото евала kolio_k за темата !

Редактирано от stratevcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kolio_k

Мисля, че трябва малко да се поясня :) Нямам предвид, че sound-а не е добър, не напротив, добър е но очаквах да е с една идея по-добър ;) Например преди преди много години след едно новогодишно банкетче, цялата компания решаваме да ходим към "Библиотеката" На влизане когато си оставяхме връхните дрехи в гардероба чувам аз една китарка да реве та направо къса - с две думи страхотен sound. ;-) Богат, монолитен и много експресивен sound. Казвам си "Опаааа тук ще слушаме Gibson-че". За всеки случай минах покрай подиума и видях, че китариста свиреше на червен SG Gipson. Та както се казва този червен Gipson мина успешно един "сляп тест" относно звука си :)

 

Ами, за да е честно, чуй и тази на живо ;) ,

Да поясня пак и аз(бях го писал, ама е много назад и много хора са го пропуснали, доста дълга тема стана.) Ампа е със всичко на 12 часа(освен волума) и далеч не е настроен да звучи оптимално, напротив, идеята беше, да се сложат неутрални настройки, за да е съпоставката реална.

 

Стратевкастер

 

В случай ,ч е си пропуснал, писах коя коя е преди около 3 страници сигурно ;) . Печелиш, правилно отговор си дал :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ми тва е български, че и форум, а на всичкото отгоре и за музиканти. За к'во им е на хората да четат останалите какво са написали преди тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Отговорено (Редактирано)

Ееех изпуснал съм забавата,но като някои от колегите се абстрахирах да не гледам отговорите

на "последната страница".Реших да не слушам два пъти записа а само веднъж,помислих да направя закачката още по-трудна и ХОП прекръстих Гибсъна с ново име:Корт.

 

 

Благодарско Колъо,страшно много ми помогна с това сравнение на две толкова различни(на външен вид:D китари.

Надявам се да има по-често такива полезни загадки.

 

Поздрави!!!

Редактирано от Stoil simeonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.