Jump to content
Българският форум за музиканти

Thomann.de


TerminalFrost

Recommended Posts

Някой знае ли колко ще струва мой човек да ми изпрати китара от Англия,с някаква гаранция че няма да се почупи по пътя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли колко ще струва мой човек да ми изпрати китара от Англия,с някаква гаранция че няма да се почупи по пътя?

 

Как така твой човек да ти я праща и да питаш нас за пари :curse: питай този твоя човек... Т.Е. Аз така го разбирам :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Значи момчета днес става точно 1 месец откакто са ми изпратили мейл, че парите са получени и пратката е изпратена. Тук всички пишете, че си взимате нещата от митницата в София. Проблемът е, че съм от Ловеч и редовно проверявам в пощата дали е дошло нещо за мен, но не би... Разтършувах се и разбрах, че такива пратки пристигат в митницата в София и после отиват в митницата в Горна Оряховица, а оттам - по цяла България. Също така разбрах (но за това не съм сигурен изобщо), че ако една пратка престои 2 седмици и никой не си я вземе, се връща на подателя. Ако всички си получавате нещата за около 3 седмици, моля дайте акъл, къде да я търся тая китара, бе мама му *****! Отчаях се вече. В София ли да я търся, в Горна Оряховица, да чакам да ми падне на главата от пощата ли? Да бях знаел да я поръчам експресно, че да не си скубя сега косите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото съм запознат срокът да си ги вземеш нещата е до 30 дни. Имах малък проблем с пощенската кутия и няколко известия от митническия клон към пощата се бяха затрили. И аз не знаех, че имам пратки и чаааакам ли чаааакам, а то... Накрая понеже ставаха близо 30 дни от първата пратка (бяха се събрали 4) служителката ми се обади по телефона, защото била изпратила 3 известия, а аз никакъв не съм идвал и наближавал крайния срок. Така ми го обясни тя!

Моят съвет е да я потърсиш там, където идват пратките подлежащи на митнически контрол. В Русе това е пощенски клон 7001, който отговаря за такива пратки изпратени по пощата. Върви във вашата поща и питай къде се намира клонът, къде пристигат такива пратки. И като ти кажат - бегом натам и вече каквото стане.

Успех, дуде!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Голям филм с тоя Томанн. Ама и аз се хванах на хорото миналата седмица. Да видим сега за колко време и каде ще ми пристине новия процесор. Като гледам коментарите по темата може да се организират залагания по този въпрос. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакви филми,просто трябва да го преживееш,да разбереш как е (щото,алилуя,тука никой нищо не ти казва в БГ)...аз лично при първата поръчка от Томан навъртях около 60лв телефон само да разбера как са я изпратили поръчката и как ше пристигне тук...уви,всеки от тукашните доставчици (БГ Пост,ДиЕйчЕл,Митници) ме препращаше към някжи номера,дето ми отговаряха с въпрос..."Ама тук е администрация,я звъннете на еди кой си номер..."...след 2 седмици си получих пратката,и от тогава осхте други,та...

1.Томан са железни - пращат смс,че е изпратено,значи е!

2.Към БГ пращат с германските пощи,не с ДиЕйчЕл.

3.Тук пристига за (съдейки по моя опит,китари,ефекти и т.н) около 10 дни.

4.От тук нататук отиваш в митницата зад централна автогара през ден,даваш 1,15лв такса за справка и ти казават дали е тук или не.ПО ТЕЛЕФОНА НЕ СТАВА!

5.Ако си от друг град и разчиташ митницата да те осведоми - тъмна индия.

6.На въпроса "...ами ако е повредена стоката,тя има гаранция,да я отворя ли пред вас?" се отговаря с "ами...ъъъ..то си има комисия...не знам точно...ъъъ..".(тук е мястото да благодарим на Томан за перфектните опаковки)

 

ХИНТ!!!

В митницата има два вида пратки - частни лица и фирмени...ако в регистрацията в Томан (в полето организация/група) сте написали (като мен)името на групата си (нищо не подозирайки),СПОМЕНЕТЕ ПРИ СПРАВКАТА,ЧЕ ПРАТКАТА Е ФИРМЕНА,а не като батко ви Абат да чака 3 седмици и случайно да открие,че така стоят нещата,щото няма кой да му обясни...

 

и още нещо - не търсете пратки над 4кг в обикновената поща,а на митницата

ПИТАЙТЕ И НАХАЛСТВАЙТЕ,ЩОТО ТУК Е БГ И НЯМА КОЙ ДА ТИ КАЖЕ

 

иначе за Томан - 6 :)ние сме си виновни,надявам се да съм бил полезен,който има въпроси - да пише!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

Може ли някой който е пазарувал от thomann.de или musicstore.de да ми каже как стои въпроса с гаранцията.Ако инструмента се развали докато е в гаранционен срок има ли сервизна база в България която да отстрани дефекта или трябва да се праща в Германия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

^

 

Бях чел някъде по хелповете на томан че трябва да се шипне до там в случай на проблем.

 

 

Реших да споделя и аз моя горчив опит с Thomann/Deutsche Post/Бългаски пощи за архива:thumbs_up:

 

- Случка 1: лято'07

 

Поръчвам си усилвател +разни дреболии от Томан. Чета във сайта :4-6 дни доставка с DHL. Поискаха ми 70 евро доставка вместо 30 и се навих, понеже усилвателя беше единична бройка и се страхувах да не го вземе някой друг докато си разменяме обяснителни е-мейли.

Между петия и десетия работен ден след шипинга се оглеждах като ненормален за оранжеви DHL камиончета:)

На десетия работен ден (2 седмици) писах писмо до томан с молба да проверят какво става, като успоредно с това почнах собствено разследване. След няколкодневно четене на сайтове, ходене по различни пощенски станции, офиси на DHL и пр. стигнах до извода че трябва да си търся пратката на митницата. Там все още нямаше нищо за мен. Една служителка ме информира че в зависимост от това "кога тръгва кораб"(!!!!) пратката спокойно може да пътува 2-3 месеца от Германия до тук! Може да си помислите че се шегувам, но цитирам точно:)

Междуременно томан ми пратиха някакъв неизползваем tracking number и ме посъветваха да се обърна към "local DHL office". Наложи се да им разясня в един подоробен е-мейл как точно са ми пратили пратката и от кого трябва да търсят информация за нея.

 

В крайна сметка точно 3 седмици след изпращането ми казаха че пртката е била качена на грешен самолет (за Гърция), и понеже не се знае кога (и дали!) ше стигне до мен ми дадоха една декларация да попълня и да им пратя в която делегирам правото си да търся обещетение на Томан, за да ми възстановят парите от застраховката.

За щастие същия ден, още преди да им пратя декларацията получих известие и си прибрах колета.

 

-Случка 2: нова година'08

 

Въпреки опита ми от случка 1 реших да си поръчам китара от томан с идеята че няма да я мисля- когато пристигне, тогава.

Шипнаха я на 3 януари. На втората седмица започнах да очаквам да пристигне. На третата седмица (23 януари) отидох до митницата, където ми казаха че "има забавяне" и в момента получават пратки от декември, така че нямало смисъл да проверявам. Аз все пак проверих, но уви- нищо.

На четвъртата седмица (31 януари) също нямаше нищо. Казаха ми: спокойно, ще дойде:)

Утре стават 5 седмици откакто пратката пътува. Вече тотално изгубих търпение!

 

Яд ме е че разбрах за musicstore.de след като поръчах, но имах около ден възможност да отменя поръчката, която не използвах.

 

Извода: Повече НИКОГА, ама никога няма да пазарувам оттам. Поне не и докато шипват по този начин!

Редактирано от byclops
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал да разясня нещо, което и Abbath е казал, но някак си ми изглежда, че бива пропуснато да бъде прочетено.

Фактът, че навсякъде из сайта на Томан е нарисувано и изписано DHL, е поради простата причниа, че в Германия пощите и ДХЛ са "общо взето" едно и също :recourse: Всичко пратки, над определено тегло и/или размер биват пренасяни със DHL.

Всичко това е само и единствено до границите на Германия (в случая - летището) С други думи те като пращат нещо в чужбина, DHL нямат абсолютно нищо общо.

 

примерно, колегата byclops, не ми е ясно защо си се оглеждал (първо) за камиончета на ДХЛ и (второ и доста по-малковажно), за оранжеви такива, като те са жълти :recourse: .

Всичко се праща по пощите в чужбина. В случая Томан нямат никаква вина, за това колко време му трябва на кораба :recourse: да мине покрай Индия, за да дойде в Черно море през Босфора...

 

Musicstore.de паращат по същия начин, тъй че това няма да ти разреши проблемите с Пенка, която работи вече 40 години в пощата...

 

Между другото номера който дават е неизползваем в момента в който пратката напусне очертанията на Германия, а по цифрите на номера *осем или десет, може да се разбере по какъв начин е пратено. Но, тъй като всички неща се пращата с пощите, номерата винаги имат еднакъв брой цифри :recourse: (забравих кое колко беше) и този номер е неизползваем, примерно в сайта на ДХЛ, но е валиден на сайта на Deutsche Post (все пак само докато напусне Германия).

 

Дано съм помогнал. :recourse:

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Някой може ли да ми каже адреса на тхоманн в Германия?

 

Благодаря

 

Musikhaus Thomann

Treppendorf 30

D-96138 Burgebrach

Germany

 

Явно си решил да ги посетиш на място, а? :punk_guitar:

Ето ти и карта:

 

compinfo_routemap.jpg

 

И още една:

 

compinfo_routemap_detail.jpg

 

Таз информация е от сайта на Томан! Всички права запазени! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.