Jump to content
Българският форум за музиканти

Thomann.de


TerminalFrost

Recommended Posts

Преди десетина дни си поръчах китара Schecter Omen 7 Extreme от http://thomann.de. Бях се отказал да купувам от тях заради бавните доставки (45+ дни), но в http://musicstore.de нямаха този модел. В забележката към формуляра за поръчка им писах, че желая инструмента да ми бъде изпратен с експресната услуга на UPS, а не дефолтната с DHL Economy (i.e. Deutsche Post), и че ако не могат по UPS - анулирам поръчката и ме губят кята клиент. И о, чудо! Китарата беше изпратена с UPS... За 4 дни! Значи, човек трябва да им бучи и да заплашва, за да му кажат, че не искат да го изгубят като клиент, и тогава китарите пристигат за по-малко от седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха! Браво - така трябва да се прави - като всеки равноправен клиент си търсиш правата, все пак те са тези, които печелят от теб, а не ти от тях. Иначе малко оффтопик - кажи си мнението за китарата - и аз си поръчах същата (тъмна череша) от Томан и дойде за месец и половина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Очарован съм от китарата. Все още ми е малко странно, защото досега не съм имал 7-струнна китара, но ми харесва като звук и усещане. Умишлено я купих без флойд роуз, за да има повече състейн. Адаптерите са много добри, но скоро ще ги подменя със Sеymour Duncan Invader SH-8 - просто всичките ми китари минават през това и получават SD Invader или SD Pearly Gates.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам с какви кредитни карти се извършва плащането в томан.де, т.е. какви български кредитни карти приемат и въобще в банката каква карта да искам да ми извадят и има ли някакви особености при издаването и...защото имам само дебитна карта, а тя предполагам, че няма да свърши работа за пазаруване от тези сайтове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз. Visa на Първа инвестиционна. Чух че става и с Виза Електрон, но не съм тествал лично и не давам гаранция за успех...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От там съм си пазарувал с Виза, но пък по неволя тези дни пазарувах от един друг немски сайт - musik-produktiv.de.

 

Останах изключително впечатлен от опцията плащане при доставка (Cash on Delivery), която имат валидна и за България.

 

Пакетите се изпращат по UPS и при получаване се плаща на куриера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди десетина дни си поръчах китара Schecter Omen 7 Extreme от http://thomann.de. Бях се отказал да купувам от тях заради бавните доставки (45+ дни), но в http://musicstore.de нямаха този модел. В забележката към формуляра за поръчка им писах, че желая инструмента да ми бъде изпратен с експресната услуга на UPS, а не дефолтната с DHL Economy (i.e. Deutsche Post), и че ако не могат по UPS - анулирам поръчката и ме губят кята клиент. И о, чудо! Китарата беше изпратена с UPS... За 4 дни! Значи, човек трябва да им бучи и да заплашва, за да му кажат, че не искат да го изгубят като клиент, и тогава китарите пристигат за по-малко от седмица.
Брат и аз вече се побърквам,преди една седмица хванах ебати яките намаления в musician friend,направих една хубава поръчка и те ми изпращат съобщение ,че от 3-5 работни дни ще я получа.Това хубаво,ама тия пет работни дни минаха и нещо ме отебаха,днес звъня и те ми казват -утре ще я получите,направо днес бях бесен.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам с какви кредитни карти се извършва плащането в томан.де, т.е. какви български кредитни карти приемат и въобще в банката каква карта да искам да ми извадят и има ли някакви особености при издаването и...защото имам само дебитна карта, а тя предполагам, че няма да свърши работа за пазаруване от тези сайтове...

 

 

Не е нужно непременно да е с кредитна карта.

Аз ползвам Visa Electron на Банка ДСК, която е дебитна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много фирми имат опция за заплащане с Visa Electron дебитна карта (Maestro рядко върви), за другите, кредитни карти Visa и MasterCard винаги вървят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди десетина дни си поръчах китара Schecter Omen 7 Extreme от http://thomann.de. Бях се отказал да купувам от тях заради бавните доставки (45+ дни), но в http://musicstore.de нямаха този модел. В забележката към формуляра за поръчка им писах, че желая инструмента да ми бъде изпратен с експресната услуга на UPS, а не дефолтната с DHL Economy (i.e. Deutsche Post), и че ако не могат по UPS - анулирам поръчката и ме губят кята клиент. И о, чудо! Китарата беше изпратена с UPS... За 4 дни! Значи, човек трябва да им бучи и да заплашва, за да му кажат, че не искат да го изгубят като клиент, и тогава китарите пристигат за по-малко от седмица.

Марто, надценка има ли и каква е тя?... пък и как точно си получаваш стоката. Доставка до врата или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, няма надценка или мито, защото сме в Европейския съюз. Преди последната ми поръчка, всичко пристигаше след месец и половина на митницата зад автогара в София, но след като им казах, че искам да ми изпращат нещата с UPS, последната ми китара пристигна на 4-я ден в офиса на фирмата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове не знам как е в thomann.de но НЕ СЕ ПРЕЦАКВАЙТЕ ДА ПАЗАРУВАТЕ ОТ MUSIC-STORE.DE !!!. Аз вече 4 месеца чакам едни слушалки Sehnheiser HD 280, които струват 105 Евро.....!!! На 25 .11. миналата година извърших покупката с карта Visa Elеctron, след регистрация в сайта на music-store.de.

В мейла-а който ми пратиха, пишеше, че продуктът ще е при мен до 4-5 работни дни. След като минаха 2 седмици и не пристигна нищо им пратих няколко мейла, като ми отговориха чак на третия-четвъртия при което изведнъж се оказа, че тябва да преведа някаква транспортна такса на стойност от 20 Евро, която странно защо те не могат да заверят от мойта сметкаизпратиха ми и банкова сметка на music store в Dresdner Bank в Кьолн. Отидох в РайфАйзен банк, където ми е сметката и в още няколко банки, и нявсякъде ми казаха, че таксите за превода, ще са между 40 и 60 Евро, като накрая стигнаха до 75, след изброяване на всички такси...., тъй като става въпрос за международен превод. Писах на music-store.de за това и те ми казаха, че преводи в рамките на EU сруват не повече от 5 Евро, което са абсолютни глупости...., поне в сравнение с това което ми казват тук от банките. И така до сега никакъв разултат. Вчера и пратих един ултимативен мейл, че ме губят като клиент и че ако не ми изпратят веднага продукта или не ми върнат парите, ще отправя иска до Европейскаъа Комисия за защита на потребителите ...но не получих ни какъв отговор....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем с таксата за път го има описан надълго и нашироко поне в 3 теми в говорилнята - поразтърси се, той си има и решения.

 

Колкото до другото с превода, мюзик стор нямат нищо общо с лакомията на българските банки и несъобразяването им с директивите на Европейският съюз.

 

Надявам се, че скоро ще им изтряскат по някоя глоба от EU и ще им изкарат парите, които полузаконно изкарват на гръб на превеждащите през носа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.