Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Аз имах впредвид за тонът на самите струни,че не се влияе акустично от дървото на китарата и адаптерите,пак си дрънчи на тенекия когато са нови струните,вече е друг въпрос като се върже китарата към усилвател как адаптера ще възпроизведе звука!

Някои хора може да не се заяждат когато не са разбрали за какво говоря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок, кои струни са химически по устойчиви на цапане да речем (така предполагам че ще пазят и дрънченето най-дълго), но пак дрънкат поне колкото дадарио nickel wound?

---

защото още при слагането, на петата минута 1-3 струна получиха петна с цвят на мед

3/6 си стоят бели, оплетката е по издържлива като че ли, но голите струни наистина нещо става с тях и то много бързо

и да ги чистя, изобщо не са същите

иначе при варене дебелите струни стават чисто нови за 2 дена.. :)

---

а някой пробвал ли е дадарио про стийл?

на опаковката ги дават като най-bright sound, една идея над nickel wound, които се срещат най-често

---

за дървото, има разлика, само предполагам че плътното дърво дава повече състейн, и предполагам че по малко заглъхват високите от струните в него

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните с някакво покритие се води, че запазват тона си по-дълго. Elixir май са най-разпространените такива в БГ. Аз ползвам такива 9-42 и съм доволен - повече време изкарвам с тях, от колкото с други (D'Addario напр.). Бях питал за Cleartone, които също имат някакво покритие, ама май никой тук не ги е пробвал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да не съм, всичко съм пробвал аз! :P

 

По-скъпи и много по-смотани от Еликсир. Преди време взех за проба едни китарни (рекламираше ги Томи Еманюел) и едни за бас. Интересното беше, че китарните бяха бая по-скъпи от Еликсир, а басовите значително по-евтини от бас Еликсира.

Не изкараха хич много китарните, на баса нищо особено. Общо взето умряла работа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10-46 Elixir

 

Пробвал съм Ernie Ball наколко вида, D'Addario няколко вида и KRK мисля бяха(едни с червена опаковка). Свиря от година и не претендирам да разбирам, но определено откривам ГОЛЯМА разлика между Elixir и другите изброени, както в звука, така и в "остаряването". За мен, засега избора е ясен :) Ако случайно ми попадне да пробвам други толкова добри ще премислям пак. Мисля да тествам и по-дебелите гауджове(12-56 ако има) на "тежката" китарка и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иликсир начи, :) ще ги видя

по скъпи са май

иначе дадариото наистина, след като им падне първоначалния блясък и дрън, си стоят и си свирят добре, без да мърдат докато се скъса първа/втора, голите стават "крехки", както някой беше казал

//нещо такова прочетох в по ранни постове

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ша пофторъ стариъ си пост ... ползвам Elixir и на двете си китари ел. и вестърн ... колкото повече толкова повече. Демек искарват сносно до 3-4 месеца без да губят тон, после почва да пада покритието ... ама държат до 6 месеца! Но тъй като свиря от дъжд на вятър, а ся е зима и валИ снЕг повече. Пробвайте бре ... от опит глава не боли, освен ако не е свързан с алкохол! Иаче най-хубавите струни са читавите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз в момента съм с някакви d'orazio 09-42 обикновено свиря в ми, но понякога ми се налага да сваля в ре и мисля в скоро време да си взема 09-46 но за сега още мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Любопитен съм що за струни са това John Pearse Folk series - fingerpicking strings. Някой да ги е пробвал или поне виждал отблизо? Жила от стомана(1-ва), от връв(2 и 3-та) и от найлон(4, 5 и 6)

 

E 1st Nylon Flat Wound on Steel Core .016 6.4кг

B 2nd Nylon Flat Wound on Rope Core .024 6.6кг

G 3rd Nylon Flat Wound on Rope Core .025 6.4кг

D 4th Round Wound on Nylon Core .030 6.7кг

A 5th Round Wound on Nylon Core .035 6.5кг

E 6th Round Wound on Nylon Core .043 6.1кг

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dunlop 10 - 52

първа ми е девятка, защото ми се налага понякога да свира в стандарт тунинг и десятките се късат

Редактирано от Vodafona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.