Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Напоследък страшно харесвам Ernie Ball Skinny Top Fat Bottom - тънките три са като комплект .10, долните три - като .56. Иначе ми допадат и D'Addario .10-.46.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега свиря с Ernie Ball Power Slinky (11-48). За момента съм доволен от тях - вадят готин, плътен звук, също на усещане са добре.

 

Преди свирех с D'addario (9-42), но ги смених, понеже свиря с китара, настроена в ми бемол. Реших, че с по-дебели струни свиренето ще е по-динамично.

 

След време сигурно ще мина на Ernie Ball Beefy Slinky (11-54) или Not Even Slinky (12-56)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д'Адарио 10-52 в Ре :) - тънки първи за по-лесно солиране и бендове и дебели басови за повече атака и плътност при жулене на брутализми... И Д'Адарио 13-56 в Си. Хубавото на тези струни им е, както бяха казали и други хора от форума, че може сравнително бързо да си губят звънливия тон като са нови, но след това като легнат добре държат дълго без да се скапят...или поне при мен не се скапват, защото аз сменям струни на месец и половина :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип в Ми с 9ки Earnie Ball Regular Slinky (май така бяха) или Fender.

С 10ки в Миb, в най-скоро време смятам да пробвам и D'Addario.

В Ре не съм свирил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понякога се замислям за 11-ки също в Ми ама засега само мисля :surprise:

 

Много е. Освен ако не свириш джаз... Иначе ще са прекалено твърди, според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различни дебелини според музиките - 9-46, 10-46, 10-52

Марките и моделите са Thomastik-Infeld Power Brights и Dean Markley Nuno Bettencourt sig.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря в ми бемол и доста често слагах ямаха, понеже в моя град(Видин) само такива има. Но зьапочнах да ходя по София от там пробвах различни марки и за моята настройка най-накрая се спрях на Ърни Боу деветки :surprise: Мисля, че са идеални като за Хард рок и хеви метъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.