Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам следния проблем: като програмирам някакъв лууп със Battery1 и на произволни моменти при плейбек семплите звучат смачкано, все едно процесора е претоварен. А пък той не е: гледам CPU -to не показва и 5% :cheers:

По странното обаче е, че като ги експортвам лууповете във .wav пак има разни пуканки, които са си реално част от самия .wav файл, не е нещо да стават мизерии при плейбека :unsure:

 

Компютъра е HP лаптоп 2,4 Гхц Целерон, 768 рам. Саундкартата ми е външен firewire интерфейс Presonus Inspiре ама него го използвам като записвам и драйвера като експортвам миксдауновете. За миксиране ползвам Asio4All.

 

Давайте акъл какво да правя, че съвсем нямам идея.

Не можах да намеря друга тема тука по моя проблем.

Редактирано от Stone Free
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Пресонуса си има съвсем прилични АСИО драйвери, заеби АСИО4All - проблемите са ти точно от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Пресонуса си има съвсем прилични АСИО драйвери, заеби АСИО4All - проблемите са ти точно от него.

Аз така или иначе го ползвам при експорт. Ама пробвах както и ти казваш (това беше едно от първите неща: пробвах всякакви комбинации на асио драйвери, които можах да се сетя) и си е все същото

 

Друго, което ми хрумна е, че е възможно примерно резолюциите на семплите да става някаква караница във Battery-to...примерно един семпъл да е 24бита, другия да е 16 и от това да се получават пиковете и леките размествания, които се чуват на места. Ползвам семпли от различни китове, и е напълно възможно да има някакви различия. Ама тва е просто educated guess, и не е базиран на някакви знания...техническата част ми куца :)

Някой ако разбира повече, да каже плс B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай да увеличиш АСИО буферите - малко (или повече) по-голяма латентност може доста да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам в key-editor-а на Cubase като местя някоя нота с drag-n-drop заедно с нея да се местят и контролер-съобщенията, които съм записал заедно с тая нота (примерно пич-бенд). Същото ако е възможно да става и при copy-paste.. Някой да знае как става?

 

Считайте въпроса за отправен от ECM Jazz, но понеже не успях да отговоря, а и мен ме мъчи този проблем и аз питам :):cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Първо да благодаря на Пешо, че пусна темата и тук, че аз нямах време а ми беше спешно.. Значи естествено в list-editor-a може да се селектират и да се местят заедно но в key-editor-a не може уви.. Има начин разбира се с автоматизация вместо с истински миди cc-та, но просто предпочитам cc-та като по-универсални... Явно обаче ще трябва да се мине на автоматизация..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като записвам ми излиза грешка и пише ASIO WENT OUT OF SYNC. Не знам от настройките ли е или от нещо друго. Ако някой може да помогне благодаря предварително. И ако може с по-подробни обяснения, че съм лаик в областта на музикалния софтуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при макс латенция също могат да се появят тези проблеми. затова настройките на буферите и латентността не са само с две положения min/max.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да изолираш проблема. Направи един проект в който стои само Battery-то със съответният зареден кит и MIDI трака за барабаните. Плейни го и виж дали пука - ако проблема се проявява, започни да махаш един по един семплите в Battery и току виж си установил кой точно е проблемният.

 

Освен това, докато плейваш нормалният проект можеш да си изкараш VST Performance метеринга и да видиш дали CPU или Disk индикатора стига до високи стойности когато пука. Така ще можеш да идентифицираш кое не достига, ако е въпрос на ресурси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Значи дръпнах си SX3 и за пръв път се сблъсквам с кюбейс.Някой ако може да ми обясни как да си направя правилния поток на звука.С криейтив и кХ драйвери съм.Значи като пусна да записвам нешо от лайн ин-а не се чува а като пусна да свиея или дори да нареждам миди се чува само през колонките на синтезатора ми :) И VST инструментите не са свързват с миди контролера ми. .Някой ако може да помогне и съжалявам ако е имало подобна тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това е много дълга тема особенно ако трябва писменно да се обяснява защото има много взаимосвързани неща особено ако досега не си работил с кюбейс . моя съвет - там от където си изтеглил програмата би трябвало да има неин вариант с много голям размер - около 3.5 гигабайта - не се учудвай самата програма е със стандартни размери - между 250-300 мегабайта но останалото е важно - това са видео инструкции със всичко което се прави с кюбейс на английски е но е нагледно показано как става . това ти трябва . мисля че се плейват с риъл тайм плеър . е малко бавно се тегли но кво до се прави - за сметка на това спестява много работа и лутане . успех . :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.