Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на усилвател


M17cH

Recommended Posts

Преди много години успях след разни перипетии да се добера до Националната библиотека Кирил и Методий. Не се чудете, тогава не можеше да влезне там всеки...

Та имаше музикален раздел. Бедничък, но все пак там пипнах за пръв път Melody Maker. Там имаше рубрика, където известни музиканти даваха отговори на въпроси от читателите.

Останал ми е в паметта отговора на Jimmy Page, какво използва за едно свое изпълнение. Някакъв младок коментираше, че е опитвал не знам какви ефекти, не знам какви комбинации, и все не се получавало. Отговорът беше уникално простичък. Стар, стар стратокастер, и още по стар усилвател Фендер...НИЩО ДРУГО.

Защо го споменавам?

Защото за толкова много години работа с музиканти от всякакъв калибър, съм се убедил, че по-истински звук от този на старите апаратури и инструменти просто няма. Писах в една тема, че най-доброто доказателство за това е изражението на музикант, сияещ докато свири на стара машина и помръкващ, когато преместим кабела в модерната версия.

Без да съм музикант, мога да препоръчам като отговор на изискванията един стар Bassman 25, по възможност beige, или нещо по-едро, като Vibrolux или Fender Vibrosonic.

Само да не са след 80-те. И в никакъв случай REISSUE !!!

Остава само един проблем - разминават се парите и качеството. 

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, тъй. Но! Тези които съм посочил са все апаратури, минали през мен. А аз съм в BG.

Хубавите неща не се срещат в МОЛ-а. Там има ГМО-та  :greenball:

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На друго се забавлявам :). На малшанса...

 

Ще се радвам автора, да сподели на какво се е спрял, като пробва пак.

 

Ето един приемлив запис на Vibrolux Reverb, за който горе става дума:

 

Кефейки се на записа, си мисля нещо. Тия тонове стакато, около 1:00 и след това, звучат толкова лековато на запис.

А понеже няколко пъти имах възможност да посвиря на подобен усилвател (Fender Twin Reverb) знам как всъщност

изскачат, като се усили ампа. Като удар на соло-барабанче.

 

Изобщо помня, като рядко свирех с лампови усилватели, как ме плашеше динамиката им.

Предполагам, че и авторът сега е в подобна ситуация, затова толкова се дво(три)уми.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето така трябва да звучи Fender с Fender (в случая имаме и един Okko Diablo драйв отпред и разбира се това е лично мнение):

 

Понеже беше споменат Джо Бонамаса - Marshall DSL50 (на старо върви на много приемливи цени) - чистия канал усилен до 6, за да не страда усилвателя, ТюбСкриймър отпред и така. Това си е негов съвет, плюс че е реалната апаратура използвана при няколко презокеански турнета преди години.

Е, един Гибсън и да си Джо Бонамаса също помага.

 

 

Опцията BadCat, спомената по-напред също е отличен вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На скоро попаднах на този амп. Интересна машина е на сравнително ниска цена. Ако някой има модел от тази марка да сподели мнението си за него..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.