Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

Винаги има компромис, ама да е компромис, компромис, колко да е компромис ;) дедо БиБи с една китарка и едно усилвателче транзисторно гледай колко години цъка. Не че е идеала за тон, но пък работи :)

 

Ефектчето с Гиби ЕлПи (bp3-lp = Boiling Point sample No.3 with Gibson LP - PAF pickups - Peter Green mod)

http://soundcloud.com/synchu/bp3-lp

Звучи супер,но или съвсем оглушавам или не свириш на двата адаптера,Грийн мода е доста характерен и предполагам ,че със всякакъв ефект си личи,освен ако не си свалил волюма леко на единия (на Бонамаса номерата)..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^хвана ме :) Свален е леко волюма на бриджа. Нек-а е фул. Peter Green & 50's wiring mod ако трябва да съм съвсем точен....

Но пък от друга страна, звучи супер ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този boiling point звучи много добре, даже мисля да го налепя на една платчица. Това ли трябва да е, или си правил свои модификации:

 

2q9cl4x.jpg

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, като да е това изглежда, с няколко разлики - ледовете са 3мм, drive потенциометъра не е detented, pull-down резистора на входа май сложих 4М (т.е. незначителни изменения). Пробвах с няколко комбинации транзистори и операционни усилватели. И най-добре звучи с посочените MPSA18 & RC4558 :)

Накратко модифициран Landgraff MOD (също великолепен драйв с езотеричен статус, трябва да го "кутийчосам" някой ден) с няколко стойности сменени, респ. вариция на тема Tubescreamer. В това няма абсолютно нищо лошо разбира се, защото тези вариации, на мен поне ми звучат изключително добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изоставаме.

To be continued...

8514340926_31026a2548.jpg

 

Солото е само. Telecaster в чист усилвател, обичайната игра с Volume-a

http://soundcloud.com/synchu/chevy-rb-3-realtube-tele-ex

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега вече си @... Мамата.... :surprise: jabs беше малко напред с ламБата Акорд, но сега ще очакваме сериозна борба на стъкления фронт  :metalist: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той все още е напред :) В Акорд-а има много повече стъклария ... това е само драйв педал (доста добър, но все пак).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jabs е в чужбина и си яде .... от яд че бавния интернет в хотела му пречи да чуе новата играчка. Иййй, тю! Synchu, the empire will strike back този уикенд да знаеш ;) лошото е че много качи летвата :)

Апропо, какво е търговското наименование на това изчадие на инженерната мисъл?

Дай някакви по-обемни снимки, че така засекретена изглежда работата, не мож се копира ;)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ ами чакаме с нетърпение де.

A Jedi revenge will take not, return they will and thy dark powers defeat... ;)

Ще дам повече подробности и снимки, като го кутийчосам днес, утре, най-късно. Така ми е недовършено за представяне и не ги обичам много тези работи, ама да не изоставаме... ;)

 

Хъмбъкер, хъмбъкер :) Гиби ЛП с описаните по-горе специфики (PG mod, 50s wiring, etc):

http://soundcloud.com/synchu/jb-gibi-lp-brt

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се казва, то си пишеше в името на файла :)

Така. Тъй като отдавна седеше BJFE Honey Bee и чакаше ред за кутийка, най-сетне успях да се доредя и до него (всъщност представлява оригинала на Mad Professor Sweet Honey, представен преди някоя друга страница по-назад в темата). Въпреки, че е доста сходен (понятно защо :) ) има различен характер и поведение, което на мен ми харесва повече от Sweet Honey, който е страхотен драйв сам по себе си.

8525227978_bfae7ae105.jpg 8524057729_be9314c35c.jpg

 

 

 

Снимката с ламБата е на т.нар. Baja Real Tube Overdrive. Доста, доста добър.

На който му е интересно, тук има схемите (BRTO e леко ъпгрейднат от времето на публикацията в този блог) на няколко лампови драйва.

http://revolutiondeux.blogspot.com/2012/04/dean-markley-overlord-to-b-k-butler.html

 

Свирил съм на всички, Overlord-a навремето го притежавах, като порядъчно си го изгладувах от джобни, стипендии и т.н., защото беше някаква баснословна цифра за мен тогава. Реално погледнато не представлява нищо особено като звук (въпреки че си мислех че ще направи Кремоната и Л55-то съответно ESP и Меса Буги и Металика ще се лее из говорителите, но не би :).

Все таки BRTO - то е отличен драйв с много възможности, въпреки използвания режим на работа на лампата. Прекарах около 15-ина лампи, минавайки през ECC81,82,83,  и различни вариации и селекции, вкл. и т.нар. NOS и накрая TAD 7025 S се оказа печеливша. С нея са записани и горните семпли.

За съжаление, тъй като се ядосах на упорството на цялата конструкция да влезе в кутията, след като успях да я монтирам, за нищо на света няма да я вадя за снимки поне 1 месец :) Това беше и най-големия зор в цялата реализация, освен намирането на подходящи цокли и 3PDT ключ за монтаж на платка и може би шантавото 16V AC захранване (за радост Blackstar педалите работят със същото, макар че по спецификация пише 16, на трафчето 15, аз излизат 17.4 :) China к'во да се прави :) ).

 

8525938912_0f41d8b3ef.jpg  8524823131_c3f4810072.jpg

 

Поради стечение на обстоятелствата в момента - един семпъл с двата ефекта. В коментарите е записано, кое къде е - най-накрая е само Baja драйва с напържен Драйв - има много жица в него, като имате предвид, че китарата е гореописаното ЛП е PAF хъмбъкери, с относително нисък изходен сигнал. Ритъмът е само Honey Bee навсякъде.

http://soundcloud.com/synchu/baja-real-tube-bjfe-honey-bee

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.