Jump to content
Българският форум за музиканти

synchu

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели

Recommended Posts

On 12/5/2019 at 10:25 AM, petar13 said:

^

Това, което работи и върши работа, по-добре да не се пипа и изхвърля :)

Работи добре, само в комбинация с хубав усилвател. Иначе, сами по себе си, тези ефекти са е**ти жужалниците. В смисъл, че че не вършат работа в комбинация с подходящ лампов амп, обаче няма нищо екзотично в тези топологии. Дори най-обикновените JFET ефектчета звучат по-цветно, по-добре.

• Like 1

На 31.12.2019 г. at 13:39, Evtim Djerekarov написа:

Работи добре, само в комбинация с хубав усилвател. Иначе, сами по себе си, тези ефекти са е**ти жужалниците. В смисъл, че че не вършат работа в комбинация с подходящ лампов амп, обаче няма нищо екзотично в тези топологии. Дори най-обикновените JFET ефектчета звучат по-цветно, по-добре.

https://www.youtube.com/watch?v=1Xsr8oliUSo

Цяло поколение е свирило на такива "жужалници". Тук става въпрос най-вече за тази винтидж аура, която носят тези архаични технологии. Въпрос на вкус. Аз лично съм голям фен на допотопните китарни ефекти 

Да видим какво ще измислим с тия хитри изходни трафчета... ;)

98CB35EC-36EA-419A-A241-AC67878FA0CD.jpeg

• Like 3

Давай :) и аз няколко комплекта имам наоколо дето отлежават...

• Like 1

On 1/6/2020 at 9:29 PM, petar13 said:

https://www.youtube.com/watch?v=1Xsr8oliUSo

Цяло поколение е свирило на такива "жужалници". Тук става въпрос най-вече за тази винтидж аура, която носят тези архаични технологии. Въпрос на вкус. Аз лично съм голям фен на допотопните китарни ефекти 

Мисля, че ме разбираш ме неправилно. Ако не бяха ламповите усилватели, никой нямаше да свири с такива педалчета, защото щеше да звучи потресаващо ужасно и немузикално. Те са създадени, да "напомпват" звука на усилвателите. Без подходящ усилвател, тяхното приложение би било твърде ограничено. На клипа, който пращаш огромната част от звука е този на усилвателя. От усилвателя идва характера на звука, "аурата" - всичко! Няма никаква виндидж аура в звука на операционен усилвател - в сравнение с лампата, той е един доста по-скорошен прибор, състоящ се от множество транзистори, а схемите, в които се ползва най-често имат дълбока ООВ, което е в общи линии противоположно както на винтидж, така и на "аура". ОУ се ползват в общи линии от 70-те и още по-масово през 80-те до днес, което е доста след Vintage периода, ако говорим за китарна техника. Хайде - в педалчета като FF, които имат няколко транзистора, може да се каже, че има някакъв винтидж, в по-съвременни ОУ ефектчета - трудно.

Търсейки из тубата, изобщо не намирам директен звук от педалчето, защото би звучало ужасно без усилвател.

• Like 2

^

То се подразбира, че тези схемички ще се включват само в лампа. :) Поздрави и Наздраве! :)

Edited by musicman
Не цитирай предходно мнение

Е... има много хора дето не го подразбират това твърдение, а 70-те, 80-те през 2020г. са си "Vintage" 😁 Одъртехме...

Edited by lyu_records

Не знам защо,ама дисторшъните верно са отвратителен жужалник,особено в трнзисторен усилвател,е има и изключения,е като стана дума за MXR,Super badass звучи много добре и в транзистор,другите са пчелички.