Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

Тенкю и мен много ме радва най-вече на саунд, но нещата се случват много бавно защото нямам кой знае колко свободно време а всичко си правя сам, всъщност само праховото боядисване няма да го правя аз но съм запланувал да си купя пищов и фурна за малки детайли, както в случая:) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако този ефект иска някакъв мод, то това е да се измисли цъкалка за вкл./изкл. на спийкър сим-а. Но доколкото знам е доста трудно, даже най-вероятно невъзможно... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Coming soon...  :secret:

2d05c8b7751544a2.JPG

 

45d4f7c853fde645.JPG

 

964246fdf9c044fe.JPG

 

Sansamp gt2 с Кроки и лекички модове по слух които му харесват на Kроки, то си личи и на снимките, ще има и семпли, крастата яко разтресе . Направил съм заготовки за изработката на няколко бройки, повечето предвидени за подарък на приятели и една може би две за продан в което се съмнявам, визирайки това, че няма да има интерес,така че тези които ме познават трябва да знаят че харесвам "heineken" в огромни количества  :blush:

Все пак реших всичките бройки да си останат "noname" аман от грозни надписчета, картинки и описания, чистотата радва окото, определено.  :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не е обръщано внимание в темата  а сега ми е прясно ще светна младежите захващащи се с начинанието "педалостроене" на какво трябва да се обърне внимание при събирането на ефект.

1. Винаги защита от обръщане на поляритета, ще тръгнете да си сменяте батерията и без да искате ще допрете новата на обратно и в някои случаи би следвало до необратими последствия.

2. Батерията, ако има такава, захранва ефекта когато бъде поставен жак във входа на педала, един вид ON/OFF при захранване с батерия.

3. Когато извадите жака от входа на ефекта сигнала да се допре с маса. Това се прави с цел да не бучи ампа когато си ръчкате букси.

4. При опция за ползване на батерия и външно захранване външното захранване да изключва батерията. Демек ако има батерия поставена в ефекта и решите да захранвате ефекта с външно захранване при поставянето на буксата захранваща ефекта да се изключи батерията и да е с приоритет ползването на външно захранване.

Всичкото описано в тези 4 точки го има във всеки един фабричен педал и съм го направил в онова бялото от снимките горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Някой да е тествал това:

 

Randall%20-%20preamp%20from%20Hell.gif

 

Би следвало да е преампа на Randall rg100es

Вижда ми се интересно, а и без това си намерих стабилизатор 7824 и някакво старо трафче на 30V вкъщи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Захранване за 6 бр. екзотични педала, снимах го с химикалка за да се придобие представа за размерите му. :)

 

5d6a9429b505664e.JPG

 

0e8bbff403cd7888.JPG

 

6 независими изхода по ~100mA на 9V стабилизирани със стабилизатор 7809, стъклен бушон на всяка първична и вторична намотка. Ще му се направи алуминиев корпус стабилно заземен.  :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не ползваш LM317 с добавения кондензатор към регулиращия пин?

http://www.tnt-audio.com/clinica/regulators_noise2_e.html

Готино сравнение на различни регулатори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам вече едно с LM317 но е бая голям кютук. 

 

318e2492c3052ea5.JPG

 

Линка е готин! Сега гледам да е портативно при 78ХХ чарколяка е по малко съответно и мащаба на платката, а по принцип си са много готини стабилизаторчета за тая цел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7809 има защита от късо в изхода, няма нужда от бушони във вторичната + ще изтряска много по-бързо от бушона в случай на нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля и преди го чепкахме... Защитата на 7809 се задейства над 1,5 - 2 ампера. Номиналния ток на вторичната намотка е 60 мили ампера..

Ако ще се използва 78L09, работата вече е друга.

 

ПП Монтажни отвори на платката?

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На трансформатора пише:

 2VA 15V

15V-0.06А

15V-0,6A

 

0,06А на 15V = на 0,9VA 

0,9VA при 9V = 0,1A

0,1A=100mA 

За това се застраховам с по един 100mA бушон на всеки изход.

Аз съм си мерил всички педалчета, които сум правил и нито едно не надвишава 25-30mA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.