Jump to content
Българският форум за музиканти

Wanted

от какъв материал е нът а на китарата/ите/ви

Recommended Posts

влияние на звука от вида материал на нът

кой с какъв нът свири .предпочитания.А/Б тестове ще бъде много приятно да направи някой от корифеите тук

мисля че не е дискутирана тема , ако съм я пропуснал съжалявам ...

аз лично и на 3 те китари съм с месингов./даже вече не помня и защо :)

мисля че темата ще е повод за добър диспут.

.....

Старт!:)

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На акустичната ми китара има нът от телешка кост за 40лв и вече почти три години не забелязвам никаква разлика в звука когато го заменям с евтин нът от пластмаса за 2-3 лв.

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тежко железо е моя!

Няма много смисъл темата според мен. Докато се стигне до разлики в звука, породени от различни материали на нъта, ехеее...

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-плътен = повече високи. Това съм открил аз.

Сменил съм нъта и на струнника със Туск.

:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Метален, масивен (мисля, че беше алуминий) - разлика има огромна, сравнен с пластмасов. Помогна на китарката да извади повече среди и високи, което беше изкл. важно за мен (махагоновото тяло не вадеше "достатъчно" високи преди това). Бих използвал отново!

20871154614418444291331451546QDjWAEGQm8nw9DxARhFi.JPG

Редактирано от buy&sell

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с месингов на телекастъра,бих казал даже че има прекалено много високи с драйв,но на чистия канал звука е жесток!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... И аз да попитам нещо - Нътчето и съответно материалът, от който е направен, не влияе ли само на звученето на свободните струни?

• Like 8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е-е-е, ти пък ся, мноо питаш!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нътчето и съответно материалът, от който е направен, не влияе ли само на звученето на свободните струни?

Важното е да има самовнушение за повече гордост и вдъхновение. :rolleyes: Иначе аз и при свободните струни не намирам никаква разлика в звука, а само механически по-голяма издръжливост в сравнение с евтината пластмаса, която се изронва постепенно.

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

... И аз да попитам нещо - Нътчето и съответно материалът, от който е направен, не влияе ли само на звученето на свободните струни?

Да :godbless:

Аз лично използвам Графтек, най вече заради стабилността откъм настройване.

btw, точно 5 минути преди да напиша поста, приключих с подменянето на нъта на един от Фендерите ми с Графтек, оригиналния беше на 20+ години и беше спукан. Разликата на свободни струни е значителна, както и по флажолетите (които пак са си свободни струни на практика)

Редактирано от kolio_k
  • Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:metalist::godbless:

благодаря на всички ...за бързоотзивчивостта....флажолетите бяха ключов незададен подвъпрос :)благодарско !!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да попитам , някой знае ли , къде в София може да се купи метален нът.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На експлорър-а и стратокастер-а нътовете са от графит (собствена изработка) , на единия бас от месинг , на другия бас от пластмаса (някаква много корава) и третата китара е с флойд роуз

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен синтетичната кост е най-добрият избор за каквато и да е китара, тъй като нъта не влияе особено на звука. Синт. кост е здрава и стига да не си играеш с пили покрай нея може да забравиш че се сменя.

П.П. На китари с тремоло (в случай че с и играете много с ръчката) графита е добър избор.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.