Jump to content
Българският форум за музиканти

от какъв материал е нът а на китарата/ите/ви


Wanted

Recommended Posts

^ С извинение, ама по-голяма глупост от това не съм чувал :

 

... тъй като нъта не влияе особено на звука.

 

Все едно да кажеш, че и материала на прагчетата не е от значение :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, то като си го навиеш на пръста......влияния бол.....и ти си ги чуваш или не.....номера е да го свирим.......или не???

Едната е с графит, а другата с кост, че се счупи пластмасата де'а. 'Се ми е тая, честно казано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На една от моите китари е дървен :) не видях никъде споменато дърво в темата. То варианти много няма, всичките вече са изброени. От гледна точка на звук според мен разлика няма.

 

di-59XE.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ето едно материалче по въпроса http://www.premiergu...Going_Nuts.aspx "Индиректно, нъта също оказва влияние върху цялостното звучене на китара, защото предава вибрациите на струните към грифа, така че материала и плътноста му са от решаващо значение." Най-лесния начин да проверите, че не оказва влияние само на празните струни, е с ластик за коса. Така някои китаристи си заглушават струните при тапинг и т.н. Свирите нещо, без празни струни, със поставен ластик и после без него. С ластика тоновете са по глухи, понеже обира вибрациите от струните и т.н. :virtuoz::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, а пръстът ти в/у прагчето не обира ли вибрациите преди това? Не съм пробвал това с ластика, но ми звучи нелогично някак... цял пръст има преди него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама пръста е м/у двете прагчета (освен ако не си нависнал 1во), а от "задното" прагче до нът-а си има още доста място..

 

едит:

а струните си вибрират и там- не толкова "мощно", но все пак

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам, но съм скептичен... не мисля, че струните трептят толкова силно (ако изобщо ;) ) м/у пръста и нъта, че да се чуе разлика с/без ластик, или с различен нът...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.