Jump to content
Българският форум за музиканти

Бустване на амп


Fashion

Recommended Posts

Здравейте, от скоро се занимавам с проблема "бустване на амп". Интересно ми е да споделите вашия опит и да ми препоръчате ефекти, които да подобрят"бустнат" тона. Говоря както за клийн ,така и да дист тона. Марките на ефектите не са от значение, също и региона. Нека да обсъждаме само ефекти от $100 нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: :lol: Защо според теб буустването е проблем? По-скоро проблем може да ти е да не знаеш как/с какво да го направиш. Цената не е определящ фактор, а звука е такъв. Ако те кефи как звучи дистер Милин Камък, трябва ли ти чуждо одобрение за да го ползваш? Най-добрият вариант (и лесно достъпен) е Firesound by NAudio - и май е над 100 долара :lol: (доколкото знам е 160лв)

 

Успех!

 

п.с. Масово се ползва Tube Screamer във всички негови вариации, но Firesound е малко по-високо ниво и като звук и като възможности ( дано собствениците на тюб скриймъри да не ме линчуват сега). Стандартните настройки, до колкото знам са: гейн - малко над минимума, усилване - на 12 часа или повече (зависи от вкуса, аутпута на адаптрите и тн.), тон - 12 часа. Естествено всеки експериментира докато намери собственото звучене.

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Suhr Kokoboost - изключително добре направен и звучащ ефект :)

NAudio Firesound 2 - средната позиция на Ц/К-то - волюм на макс почти, драйв на мин (почти) - pure Nirvana - ма не като групата, а като състояние - демек "чист кеф" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NAudio Firesound 2 - средната позиция на Ц/К-то - волюм на макс почти, драйв на мин (почти) - pure Nirvana - ма не като групата, а като състояние - демек "чист кеф" :)

+1 за тези настройки

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се облягам на класиките :)

Скоро си сделах 3 бууста за лично ползване:

1.Зак уаиълд тип - най-добре се вписва с ампове тип маршал.

2.Тюбскриймър с опция 9 или 808 - класически звук.

3.Максън 808, но по схемата и частите на стария и толкова ценен по света максън( а не reisue серията).За мен третия е бууста на избор.Най-добре работи с ампове тип меса ректо, 5150 - т.е ампове с много "месо"(ниски) в звука, защото самия той е повече среднист.Примерно с маршалоподобни идват в повече средите и може да е нежелан ефект(а може и желан да е).

 

Примерно за себе си съм решил че тези 3 бууста покриват една добра палитра от звуци и ампове :)

 

За тези които не са пробвали максъна, ги съветвам да го пробват ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема (болка) ми е на присърце от извесно време та: наскоро купих Pickup Booster Seymour Duncan и се разочаровах доста че не буства дори и до край усилен колкото искам аз. Пробвах го в няколко уредби Garland (лапма), Randall (лампа), Randall RG3 и Marshall vs100r (последните два са хибриди). Поставайки бустера след Уа-Уа педала, и опъвайки усилвателя на лийд канала не се получава бустване а само изпъкване на среди и вкарване повече драйв, но не достатъчно за да изпъкна над другата китара (все пак и този ефект който се получава е много добър може би и една от тайните на Ингви:)). Така вързани бустване се получава пък в клийна и крънча и то доста. За да получа на всеки от тези усилватели бустване с въпросният бустер, но във всички канали се получава безупречно само и единствено връзване на бустера през Send/Return. За щастие или не се оказа че каквото и да вържеш с волюм и бустер или овердрайв, буства по един и същ начин. Не отдавна открих и още един, но той става само ако на футсуича имаш бутон за Loop-а и се постига като вържеш къс кабел жак-жак дирекно от Send в Return и си определяш нивото на буст само с левелът им, а го пускаш и спираш от футсуича, така не се получава кривене в чистия канал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbup: и аз съм го тествал каквото и да се върже в Сент/Ритърна с волюм на него се постига бустване на съответния канал, и много пари не са нужни. Аз съм го пробвал и с Закк овърдрайв и Босс Овърдрайв и Тубскимър все едно и също се получава
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работя основно, като използвам front end boost (clean boost; drive&boost; range boost) и много рядко - с изразен outboard clipping (с/у "чист канал").

 

В момента съм включил във веригата:

AnalogMan King Of Tone v.4 - clean boost; drive&boost

T-Rex Moller - clean boost; drive&boost

 

ето и някои любимци:

Mad Professor Ruby Red Booster - за всичко

Fulltone Fulldrive 2 - clean boost; drive&boost

Fulltone Fat Boost 2 - drive&boost

Maxon OD-820 - clean boost; drive&boost

Maxon D&S II - drive&boost

Xotic RC Booster - drive&boost

AnalogMan Beano Boost - treble booster; mid booster

Keeley Java Boost - treble booster; mid booster

Moolon Distortion - drive&boost

Lovepedal Eternity - clean boost; drive&boost

EH Hot Tubes (1978) - drive&boost

Boss OD-1 - drive&boost

Hughes & Kettner Tube Factor - drive&boost

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

docc е :hooray: !

 

Няма обаче рецепта. Проба-грешка е пътя да си намериш, какво те устройва.

Lovepedal Eternity - примерно е готин и профи, но не беше за мен.

Както Гибсън СГ.

Примерно моят избор за буст и китара съответно е Fulltone OCD и Ibanez Reb Beach.

Просто на мен ми пасват, повече.

МХР Зак, разни Бос, Малка Жица (ТС808 кийли мод реплика) са пак бустове, които ползвам.

И да наистина са близки, но и се различават в нюансите.

Дотук са ми за хъмбекър снабдена китара.

За китара със сингли, обаче имам други два буста.

ДОД 308(Ингви Малмстий, аналогмен мод) - дава повече ала Малсмстийн ( естествено) звук, а този Сеймър Дънкан ПБ

който на някой не харесва, на мен пък ми харесва, и с резонанс суича прави сингъл койл страт да звучи "Мейдънски".

Сеймър Дънкан ПБ, също е моднат, за сайлънт суичинг.

И един доста спешъл Чандлер тюб драйвър.( за разлика от останалите е на рак и с лампа)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готина тема!И аз се опитвам да бууствам с zakk wylde MXR и SD-1 Boss,но виждам, че има доста по-яки бутикови буустери и драйвове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не че имам голям опит, но по пътя на логиката може да се бустне ампа със всякакви камиончета. Аз така или иначе имам само две "дайаджийски". Перфектно си бримча чистия канал, просто щото нямам мръсен :greenball: Въпроса е вече с кой камион как звучи, но ако нямате много избор туй то. Първия камион ми е волуме на макс и драйв на вкус, а с волума на втория регулирам колко да влиза в ампа. Също така и от волума на усилвателя дорегулирам колко да са пръжките. Нещо такова. Но това е начин който работи при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.