Jump to content
Българският форум за музиканти

Prs Guitars


Arcturus

Recommended Posts

Чад Крюгер така да се каже...

Иначе са много китаристите ползвали или ползващи услугите на чичко Пол... :girl_witch: - Майк Ейнзигър, Дейв Наваро, Марк Тремонти... и т.н.

Даже Стийв Вай има един.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз мога да чета артист листи.

И Мадона и Джой Беладона също ги има.

 

Да, Мартин Баре. За него, прс-а е основен.

Ал Ди Меола, въобще си джирка без такъв....така че сигничър модела му е повече маркетинг.

 

А за Сантана е жизнено необходим. Има разлика. :girl_witch:

В същност модела му е доста особен и правен имено за него, на повечето китаристи според запознати, може да е неудобна китара.

 

А до повода за темата, някой днес научил за ПРС, а ние са какво, да си изясняваме кой, колко знае ли?

Аз примерно се бях впечатлил 90-та година...

Но нямаше форум тогава. Че и нет нямаше даже....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И металягите ги ползват - Хамет си свири солата по концертите на PRS - макар че неговите сола (импровизациите) са чист блус/джаз. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ейй разбирачите, като сте толкова начетени и просветени, то човека не е! Да не би да сте се родили научени!?

Момчето явно не е и иска да научи за марката. Така че, ако обичате, не се правете на велики...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много много добри китари, но за сметка на това не толкова разпространени като Fender и Gibson, а трябва да са. По нище не отстъпват на Фендер и Гибсън. Преди известно време в един клуб, като свирих с едни пичове ми се отдаде възможност да посвиря на един PRS... Нема таква китара. По-хубава не съм докосвал през живота си (не че е много дълъг де :) ) Такъв топъл и обемен звук издаваше... Направо се нааках от кеф (с извинение). Дълго време Цецо Недялков свиреше с един PRS в шоуто на Слави. (Съжалявам че повтарям изречение от по-горните постове, ама да не спомена Цецо... :drummer: ) Надявам се някой ден да имам средствата да се сдобия с един PRS.

 

Поздрави!

Ванко

 

P.S: Нямат нисък и среден клас китари. Започват от 1500-1600 евро парчето.

P.P.S: Yo The Real къде си видял Хамет да свири на нещо друго от ESP. Аа да и един Фендер в клипа на I Dissapear. Една от любимите ми групи и не знам, че Хамет е свирил с PRS. Напълно съгласен, импровизациите му са блус/джаз. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.P.S: Yo The Real къде си видял Хамет да свири на нещо друго от ESP. Аа да и един Фендер в клипа на I Dissapear. Една от любимите ми групи и не знам, че Хамет е свирил с PRS. Напълно съгласен, импровизациите му са блус/джаз. :icon_shithappens:

Снимка с PRS не можах да му намеря, макар че съм сигурен че съм го виждал - може и на клип да е било...

 

Но че свири само с ESP? Не.

С Jackson.

С Gibson.

С подобие на китара. :girl_witch:

 

Попрекалих с офтопика тия дни... давам си почивка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ВанКо Пашов - Леко си се пообъркал. цък

Инфо за китарите PRS и сериите цък Обърни внимание на секцията Student Edition (SE) models

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерете и поснете снимка на Кърк с ПРС!

 

Вчера гледах концерт на Металика, ДВД от Ним Франция, 2009-та.

Не казвам, че съм го гледал с цел да видя ПРС, но не ми мина такъв пред очите.

ДВД-то го препоръчвам на всички фенове. ;)

И на всички злословници, да видят, че Кърк, когато е във форма, свири много здраво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRS -са много яки китари,но не мога да разбера защо са толкова скъпи.Пипал съм една отдавна на един пич от група Gang мисля че са от Бургас,жесток звук има,но голяма разлика от Гибсън не виждам (освен тремолото)за да е толлкова скъпа.

 

PS - за китарите на Кърк ей тука

Не съм го виждал да свири с PRS, но няма да се учудя да е пробвал,защото откривам името му постоянно при някакви нови странни производители на китари.Teuffel например.

Parker,Jackson,Godin,Gibson

 

Ibanez RG - Used during the Wherever We May Roam American and European tour. It was used as a stunt guitar and for Deep Purple covers.black11.jpg

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.