Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой С Какви Ефекти Свири?


Darkman

Recommended Posts

Китара--->3 метров кабел--->касетофон--->1,5м кабел--->ПЦ

Китара--->6м. кабел--->кубе

Китара--->3м кабел--->Зум 505 (кофти, ама се налага понякога)--->кубе

Бас--->кабел по избор--->касетофон

Бас--->кабел по избор--->Кубе/пулт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз свиря с китара Peavy

--> Beringer Wha-Wha - Малко високите ми са недостатъчни ...

--> Beringer PB 100 - Preamp Boost - Доста готино вдига нивото и е готино преди процесор да си настроиш нивото след китарата

--> Beringer UM 100 - Ultra Metal - С малко ниво на гейна става като драйв и има параметрик на средите......

--> Beringer UF 100 - Ultra Flenger - Точно с малко корекция да ти излезе блясъка на високите.......има и два отделни режима....

--> Beringer GDI 100 - Guitar DI BOX - Става за живо свирене та и за запис като направо в пулта симолира апаратура....

--> пулта - обикновенно ползваме Yamaha

Всичко се захранва с Токо Изправител на 9 волта ....

Само дето имам малко бръм и се дразня ,а от скоро имам ефектите........

ХОРА кажете какво да сложа още ....? Кабелите са ми нови всички ....

В четвъртак ще посвирим с бандата и мисля да слагам батерия на всеки по отделно да поне да разбера какво бръмчи....

 

Всичките неща на Берингера шумят. Вземи си нойз гейт. При толкова много камиончета няма начин да няма шум

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах Behringer Vampir, свирил съм и с други процесори...., абе рано или късно всички отиват на камиончетата.

Замислете се защо едно камионче е м/у 180-300лв., а Boss GT8 - 800лв.

това е мойта конфигурация, като търся да купя на Boss RV5 и BF3, след което ги слагам в педалиера и спирам

Cry Baby -->Overdrive -->Kork 104ds -->Boss Compresor-Limiter -->Morley PDW -->Boss CE3 --> Boss DD3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, не ми е ясно едно. Да разбира се, признавам, че с всеки процесор и ефект човек като си поиграе, множе да докара добър звук. Но тия зуумове гледам, че от време на време ги изкарвате направо професионални ;) Вече година и нещо го базикам тоя зуум 606 и..... да ама не. Един мой приятел беше казал: процесор има ли място за батерии, не е процесор. Да зависи от кубето и от китарата, ама те са си напълно прилични. Та що се отнася до процесора, добър е за начинаещи. Е аз не съм кой знае колко напреднал ама се пак. Абе яко си е да се заделят пари да не ядеме неколко дена :Д и да си купиме яка машина :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с батериа и нещата станаха различни......махнаха се бръмовете....значи ми трябва достатъчно добър траф.......

Кой какъв траф използва за камиончетата .....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кремона или Орфей Стратокастър (зависи от настроението) =-> "Орел" Овърдрайв - Враца ООД =-> "Хорус Казанлък" - произведен от Кремона =-> "Вермона" Кубе - Винтидж модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с батериа и нещата станаха различни......махнаха се бръмовете....значи ми трябва достатъчно добър траф.......

Кой какъв траф използва за камиончетата .....?

 

Boss Power Supply RPW-7, има изходи за 5 ефекта мах.700мА, ама аз захранвам 9 ефекта с общо около 600мА консумация, метален корпус просто перфектен, другия вариант ти е педалиера с вграден адаптер: http://www.musik-service.de/Rockcase-Pedal...95679417de.aspx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то и аз се кефя на камиончета, ама от една страна треа да си продам душата на дявола за да си купя тия неща дето ми трябват, пък и като ходи човек на репетиции е малко кофти да помъкне един чувал с железарии...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кремона или Орфей Стратокастър (зависи от настроението) =-> "Орел" Овърдрайв - Враца ООД =-> "Хорус Казанлък" - произведен от Кремона =-> "Вермона" Кубе - Винтидж модел.

:) Снимки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предпочитам процесорите защото се избягва така наречения "тап денсинг".

Много по-удобно е според мен. А за предимствата на камиончетата пред процесора... много е спорен този въпрос. А съвсем отделен е, че процесор от ГТ серията на BOSS докато се научиш да го използваш минава доста време. В крайна сметка - въпрос на предпочитания. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.