Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-доброто копие на Red Special


BHStratocaster

Recommended Posts

Може да е със специфичен тон и т.н., но е слаб опит на някой да си направи китара за по-евтино. Преди да ме скастрите - изчел съм всичко по темата как е направена и т.н. и т.н. Но си е куца. :)

И е ужасно грозна. Не знам как някой ще тръгне да прави толкова прецизно копие на толкова ужасен инструмент... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм писал преди 4 години с въпрос за цената: около 12 000 евро беше тогава. А ето и моето мнение: китарата е просто уникална!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази, която се продава за 1398 лв. е официалното копие с марка Brian May (не е Burns или Guild) се произвежда в Кореа. Вече съм я пробвал: доста компромиси са направени, за да е на тази цена, но няма как (виж тремоло системата-стандартна). Звуците с Burns са много добри, но грифът и е доста широк (така е и оригиналът), което на мен не ми допада.

 

Въпрос на вкус. Според мен Редспешълът е една от най-красивите китари.

 

За мен също е една от най-красивите китари!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е уникална защото Браян Мей я е правил с баща си,но като звук определено не кефи.Като форма не е чак толкова лоша,абе въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, по мое разбиране човекът пита какво мислите за китарата като копие на Red Special, а не дали ви кефят Браън Мей и китарата му по принцип.

 

Лично аз като гледам, копието е 1:1. Що се отнася до останалите по-скорошни копия и, по-точно, намиращите се в обръщение през последните години Brian May Guitars, действително тремолото, въпреки че не е изцяло стандартно, е компромисът, който дразни заради структурното различие от оригинала, но все пак това е сравнително бюджетен бранд за момента и разходите за къси серии от такава специфична част за такъв специфичен продукт явно са били спестени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой забеляза ли, че правят Red Special и със scalloped гриф? Искам да я имам!

Брайън използва зелената а няколко концерта с Paul Rodgers.

http://www.queenconcerts.com/inc/instrumen...005_rsgreen.jpg

 

Имам щастието да притежавам sixpence на May от 2004. Понякога свиря с него, но все пак гледам да го пазя, защото ми е единствено. :godbless: :godbless:

Редактирано от BHStratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.