Jump to content
Българският форум за музиканти

Разстояние между адаптери и струни


backfire

Recommended Posts

Здравейте,

 

 

Може да ВИ звучи тъпо но все пак бих искал да попитам.

От скоро дрънкам и затова не ми е много ясно, но ми прави впечатление , че около адаптерите има по 2 винта и при натягане самия адаптер се повдига а при разхлабване потъва. Влияе ли височината на адаптера спряно струните някак :) !?

 

И ако е възможно някой да ми обясни кратко за адаптерите и как влияе комбинацията от 2 адаптера или използването на конкретен върху звука :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-голямата височина на адаптерите спрямо тялото (по-голямата им близост до струните) води до по-силен звук и обратно.

 

Как влияе превключването между самите адаптери върху звука можеш да разбереш и сам, като ги превключиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натискаш струната на последния фрет и нагласяш адаптера да е на 3 мм при 6-та струна и 2 мм при 1-ва струна.

 

За звука - слушай! :metalist:

По принцип комбинацията с два адаптера е за по-чисти и меки китари, бриджа за ритъм стъргалки, нека за солца. Най-общо казано, разбира се. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задравейте, за да не пиша нова тема ще използвам тази на колегата ако няма нищо против.

Интересува ме положението на струните върху адаптера има ли значение за качествения звук на китарата в смисъл дали минават точно през центровете на болтовете на бобината или са изместени леко в страни от центъра. Защото искам да си взимам ел.китара и на много от обявите се вижда как 1-ва и 6-та обикновенно са изместени от центъра, все едно адаптера е по-дълъг и не застава правилно под струните. Дано да сте разбрали описанието ми. Не намерих отговор във форума, а ме интересува дали е важно. Благодаря на споделилите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На хубавите китари минават точно. :)

 

Ако се омешат адаптер за Флойд-подобно тремоло с "нормална китара" или обратното също може да има размествания. Пикапите имат размери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако гледаш снимки на китари, които не са направени точно фронтално се създава впечатлението, че струните се разминават с магнитите, докато на живо може и да не е така.

При добре конструираните китари не би трябвало да има разминаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много, значи истината е като вземам да гледам да минават точно през центъра и да ги гледам на живо, а не на снимка за да няма разминаване. :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Е, на теория това е модел, възпроизвеждащ по замисъл една от първите му китари, уж каквато е била - достойнствата тук не са в качеството, а в автентичността (я на EVH репликата колко пъти повече струва, а е пълен mess), така че, ако така са му били на неговия ... :) Абстрахираме се, че по онова време точно тези адаптери на DiMarzio, ако не се лъжа, не са съществували, разбира се ...

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://cachepe.samedaymusic.com/media/qual...64cea365e33.jpg

 

Точно за това говоря. На снимката се вижда ясно зверското (поне за мен) разминаване на 1-ва и дори 2-ра струни при хъмбъкера при бриджа. За цената на която се продава за мен е несериозно да има такива отклонения. Но все пак дали оказва влияние на звукоизвличането от струните това неточно положение на адаптерите???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://cachepe.samedaymusic.com/media/qual...64cea365e33.jpg

 

Точно за това говоря. На снимката се вижда ясно зверското (поне за мен) разминаване на 1-ва и дори 2-ра струни при хъмбъкера при бриджа. За цената на която се продава за мен е несериозно да има такива отклонения. Но все пак дали оказва влияние на звукоизвличането от струните това неточно положение на адаптерите???

 

Някакво да, но доста минимално. Има много такива китари на пазара, даже съм имал такава. Играл съм си да донамествам адаптерите, звукът става с 1% по силен (примерно), което лесно може да се компенсира с просто леко вдигане на адаптера, в случай, че магнитопроводите са леко изместени

 

http://www.fender.com/products/search.php?partno=0117702803#

http://www.andersonguitars.com/cfpages/gal...mp;modelList=14

http://www.suhrguitars.com/images/galleryG...age=3&x=yes

 

Мисля, че леко се втелясвате :hysterical: Все пак Fender и особено Tom Anderson, Suhr, знаят как да правят китари. Цялато изместване се получава заради спецификата на някои модели и липсата на точно такива адаптери. Но както писах по горе това не пречи на саунда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де най-малкото...как да го обясня, струните, отивайки към бриджа се "разширяват" един вид, разтоянието между тях имам предвид и съответно ако струните са точно над бобините на нек адаптера, то няма как да няма известно разминаване с тези на бриджа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как точно седи въпроса при китарите, но за бас при конфигурация от два адаптера (да речем Jazz Bass), са означени като Neck и Bridge и разстоянието между магнитите на Bridge адаптера е малко по-голямо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност адаптерите не излъчват ли едно цялостно магнитно поле, а не от всеки магнит нагоре и между тях да е мъртва зона? Не би трябвало да има някаква осезаема разлика в звука...поне аз не усетих като човърках моята дъскъ. При някои китари се разминават, защото бриджа е направен в мм., а адаптерите в инчове и де факто разстоянието между струните е по-малко от пресметнатото за конкретните адаптери (Скуайър).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.