Jump to content
Българският форум за музиканти

Marshall Ma100c Мнение


Stivy_k

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
Офффффффф,добре,разбрах,Вие сте прави,правете каквото искате,то па човек да не си каже мнението в тоя форум,............,тука ме изядохте "почитателите" на Маршал!!!Само споделям мнение и изведнъж едва ли не ме нападат модератори,някакви предупреждения,метъл колеги ме заплашват с действия от сорта на Брус Уилис в Die hard 4!И не сравнявам Маршал с Фендър, НО ЯВНО НЕКОМПЕТЕНТНОТО МИ МНЕНИЕ НЕ ЗНАЧИ НИЩО!....................,само казах,че можеш да си земеш 100 ватов Фендър и да сринеш блока за 500 лева,а не с Маршал за 1500 лева!!!

 

 

Човече, върни се в началото на темата и прочети ВНИМАТЕЛНО за какво става въпрос, повтарям ВНИМАТЕЛНО.

 

Сега... къде прочете, че някой иска да срине блока? Някъде прочете ли някой да пита за сила/джангър въобще, или за сравнение с който и да е транзистотрен усилвател?

Защо реши, че хората, които с абсолютно право са ти посочили безмислиците, които си написал, са непременно почитатели на Маршал. Ако човекът питаше за ПиВи, примерно, щяха ли да са фенове на тази марка?

 

И още няколко въпроса:

 

1. Лампов усилвател ползвал ли си?

2. Транзисторен усилвател ползвал ли си?

3. Маршал Ма100с ползвал ли си?

4. Фендер ФМ212 ползвал ли си?

 

 

ПП: Можеш да си тормозиш съседите и блъскайки капаци за тенджери, което ще ти излезе без пари, следователно всеки един амп е много надценен.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Фокусирайте се върху темата, моля! Бяха изтрити множество мнения, които имаха за цел да обяснят на stivvv. Мисля, че и с 2-3 това се разбира и самият той е разбрал.

Но поради известни негови неясноти в правилата на форума и езика на постовете му, в момента няма да има възможност да взема отношение по темите във форума в следващите дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Без да съм пробвал нищо от гореизложените бях си поръчал и вчера ми докараха, ей тва http://www.marshallamps.com/product.asp?productCode=MA50C, да ви кажа честно, меко казано кърти бани...доволен съм, въпреки, че не съм дорасъл за него, но какво да се прави сиромашия... :) плащам по 1000лв на сезон за парно, а няма да си взема, тва за което съм си мечтал,...добре ли е :P? :) , ако някой иска да ме наругае или поощри, моля нека го направи сега или да замълчи завинаги :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Някой знае ли нещо за въпросния модел.

http://rockshock.eu/index.php?page=shop.pr...t&Itemid=53

Кажете заслужава ли си парите,защото мисля към това да купя.Знам ,че някой ще каже чуй го някъде,ама и китарата трябва да си нося,щото искам тя да звучи.Китарата е Ibanez с Димарцио адаптере ,така че ако някой е използвал тази комбинация да сподели или кажете за 1400 лв. какво друго кубе мога да си купя(с лампа )Мерси колеги

Редактирано от kiusha82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си фен на Маршалския звук, вероятно си заслужава. Въпреки, че новото производство на Маршал не се слави с особено качество.

 

Тук във форума се продава глава Хюз и Кетнер с кабинет Фрамус на смешна цена. Ето я обявата - http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=91236

 

Съветвам те сериозно да помислиш върху нея. Не съм роднина на продавача, просто ако имах нужда от лампова апаратура и имах съответните ресурси, веднага ги отнасям :hysterical:

 

Добра алтернатива са и амповете Bugera - http://www.musicworld.bg/bg/search?q=buger...o.y=0&set=0 Мисля, че няма да звучат много по-зле от Маршала, който си си харесал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели нещо повече като информация, например за какво точно ти трябва, колко канала, какъв тип звук търсиш, държиш ли да бъде ново или и към втора ръка също би проявил интерес. С каква мощност ти трябва и дали държиш да е изцяло лампово или може да е хибрид. На прима виста без да знам отговорите на тези въпроси, бих те насочил към хибридните комбота на Randall и изцяло ламповите на Laney от тоя ценови клас. Първите ги продават във Фактор, вторите във xxxx. Ако не държиш на канали и мощност би могъл в Икономов да чуеш и Night Train на Vox. Има обаче две подробности...това е спрямо моя вкус и лични впечатления и второ аз ако бих купувал такова нещо нямаше да ме мързи да си взема все пак китарата и да отида да чуя на живо с нея за какво става въпрос. :hysterical: Все пак 1400 каМъка не се вадят тъй лесно, а и става въпрос за музика ...трябва да използваме ушите си все пак ...:metalist: дано да съм бил полезен... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра алтернатива са и амповете Bugera - http://www.musicworld.bg/bg/search?q=buger...o.y=0&set=0 Мисля, че няма да звучат много по-зле от Маршала, който си си харесал.

Не те съветвам да го правиш,освен ако не си технически грамотен или имаш приятели техници.Bugera свирят добре,доста близо до продуктите на фирмите,които копират,но от гледна точка на качеството са си риск.

За тези пари можеш да си вземеш нещо втора ръка с доказано качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса с качеството - проблемите на първите партиди от амповете им и последвалото им отстраняване са широко коментирани и в момента Бугера дори се водят надеждни :hysterical: За съжаление не разполагам с линкове, най-добре е да се разпита по чуждестранни форуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой познат,който не е в БГ си купи бугера 333хл 100 ватова глава и каза,че звучи уникално.Ползва я вече около 3 месеца и няма проблеми.Аз лично се съмнявам за кондензаторите и изходния траф че могат да се прецакат,но всичко се ремонтира на добра цена,дори и да нямаш приятел техник :hysterical:

Ще цитирам коментар който прочетох в youtube,на клип,който е нещо като ревю на въпросната марка:

"За тези пари които ще дадеш за ремонта на меса,може да си купиш чисто нов гаранционен усивател".

В европа както и в щатите цените им са още по-ниски,може би човека написал това е прав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм с това комбо за няколко минути в един магазин, с китара с Димарцио адаптери - PAF Joe и FRED. Но какво да ти кажа на теб, не знам какъв ти е вкуса човек. Мене не ми харесва, не съм от най-изявлените фенове на маршал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажете за 1400 лв. какво друго кубе мога да си купя(с лампа )

Е това е с 3 лампи,на половин цена -

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...marshall+artist

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.